Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Piyasa Analizi 20 Temmuz ( 11:10 )

Sabah Analizi 23 Aralık DAX Endeksi / ABD / ASYA - Piyasa Analizi 13 Temmuz-  11 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Piyasa Analizi 20 Temmuz

Piyasa Analizi 20 Temmuz ( 11:10 ) ,Bir önceki günkü rallinin ardından, Alman borsası haftanın ortasında net bir yön göstermeden kendini gösterdi ve sadece biraz değişti. Rus doğalgaz arzının planlı bir şekilde yeniden başlatılmasıyla ilgili spekülasyonlar, Salı öğleden sonra borsalarda coşkuyu tetikledi. Bazı medya organları, bakım çalışmalarının tamamlanmasının ardından Rusya’nın gaz arzının Perşembe günü yeniden başlamasının beklendiğini bildirdi.

Dostane bir açılıştan sonra, Dax (DAX 40) geri döndü ve en son 13,295,79 puanla yüzde 0,09 daha düşük listelendi. Bir gün önce, önde gelen endeks, Rusya’dan daha fazla gaz teslimatı umutlarıyla yüzde 2,7 oranında yükselmişti. Orta ölçekli borsa şirketlerinin MDAX’ı Çarşamba sabahı yüzde 0.30 artarak 26.595,58 puana ulaştı. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 0,2 civarında düştü.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

Piyasa Analizi 20 Temmuz ( 11:10 )

Piyasa Analizi 20 Temmuz ( 11:10 ), Analist Jochen Stanzl, gaz arzının toplam kapasitenin yalnızca yüzde 40’ında yeniden başlamasının muhtemel olduğu ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’daki hedeflerine ulaşmak için gazı siyasi bir kaldıraç olarak kullanmaya devam edeceği konusunda uyardı. Stanzl, en kötüsünün “şimdilik gerçekleşmesi pek olası olmasa bile, bu Alman ekonomisinin yeniden yükselişte olduğu anlamına gelmez” dedi. Enerji bağımlılığı, yüksek enflasyon, yükselen kilit faiz oranları ve jeopolitik krizler gibi ölçülemeyenlerin listesi, sürekli bir yükseliş için çok uzun.

Zor durumdaki enerji şirketine yakın bir devlet yardımı beklentisi sayesinde, Uniper hisseleri yüzde 5,2’lik bir fiyat artışıyla MDax’ın zirvesinde yer aldı. Rusya’dan daha fazla gaz sevkiyatı yapılacağına dair spekülasyonların etkisiyle, bir gün önce yüzde 10’luk iyi bir artış göstermişlerdi. Bilgili çevrelere göre Uniper, Bloomberg haber ajansının bildirdiğine göre, federal hükümetin milyarlarca avro enjekte edebileceği ve sarsıcı gaz şirketinde doğrudan hisse alabileceği bir kurtarma operasyonunun eşiğinde.

Piyasa Analizi 20 Temmuz ( 11:10 )

Piyasa Analizi 20 Temmuz ( 11:10 ), Otomotiv tedarikçisi Hella (HELLA GmbHCo), parça eksikliği, artan maliyetler ve korona kısıtlamaları nedeniyle geçtiğimiz mali yılda (Mayıs sonu itibarıyla) bir düşüş kaydetti. Ayrıca, arz darboğazları ve gözle görülür enflasyon nedeniyle maliyet yükünün önemli ölçüde arttığı belirtildi. Hella gazeteleri yüzde 0,2 düştü.

Scout24 hisseleri bir yükseltmeden yararlandı ve fiyatı yüzde 2,3 arttı. ABD yatırım bankası Morgan Stanley, daha önce çevrimiçi portal operatörünün hisselerini “eşit ağırlıktan” “fazla kilolu”ya yükseltmiş ve fiyat hedefini 68’den 70 avroya çıkarmıştı. Analist Pete-Veikko Kujala, şirketin sağlam abonelik geliri ve yüksek nakit girişleriyle belirsiz bir ortamda bile güçlü olduğunu yazdı.

Buna karşılık, MDax’ta arka sıralara yükselen RATIONAL hisseleri yüzde 2,8 düştü. İngiliz bankası HSBC, profesyonel mutfak uzmanının kağıtlarının notunu “satın al”dan “tut”a indirmişti.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 11 Temmuz

Alireza

DAX Analizi 28 Ocak

Alireza

Piyasa Haftalık Görünümü

Alireza