ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıBorsa EğitimiDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

20 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Çarşamba sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

20 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

GAZ

20 Temmuz Piyasa Gelişmeleri, Rusya, bakım kesintisinden sonra Perşembe günü Nord Stream 1 boru hattı üzerinden gaz tedarikini yeniden başlatmak istiyor – azaltılmış ölçekte de olsa. Sürece aşina olan iki kişi Reuters’e verdiği demeçte, boru hattının hizmete devam etmesi planlanıyor ancak bunu tam kapasiteyle yapmayacak. Rus gaz tekeli Gazprom, geçtiğimiz ay Kuzey Akım üzerinden teslimat kapasitesini yüzde 1’e indirdi ve bunu bir türbin bakımına bağladı. İçeridekilerden biri, “Onlar (Gazprom) 11 Temmuz’dan önce görülen seviyeye dönecekler” dedi. Geçmişte, Kuzey Akım 1, Rusya’nın gaz ihracatının üçte birinden fazlasını Avrupa Birliği’ne yönlendiriyordu.

 ECB FAİZ KARARI

20 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

ECB yükselen enflasyonu durdurmak için faiz oranlarında yaklaşan dönüş için keskin bir adım atmayı düşünüyor. Konuya yakın kaynaklara göre, Reuters haber ajansı, Perşembe günkü toplantıda çeyrek puanlık artışın yanı sıra yarım puanlık olası bir artış tartışılacak. Adımın nihayetinde ne kadar yüksek olması gerektiği konusunda geniş ve hala açık bir tartışma var. Bununla birlikte, bazı para gözlemcileri, olası bir durgunluk göz önüne alındığında dikkatli olunması konusunda uyardı.

 20 Temmuz Piyasa Gelişmeleri BASF

Kimyasal grup Basf, Çin’in güneyindeki Guangdong eyaletinde planlanan Zhanjiang Verbund sahasının inşası için nihai onay verdi. Şirket, inşaatın programa uygun olduğunu söyledi. İnşaat çalışmaları şu anda, bir buhar kırıcı ve diğer şeylerin yanı sıra petrokimya ve ara ürünlerin üretimi için birkaç aşağı akış tesisi içeren ağın çekirdeğine odaklanıyor. BASF, 2030 yılına kadar yeni Verbund sahasının inşasına on milyar avroya kadar yatırım yapacak.

 UNIPER

File:Uniper logo.svg - Wikimedia Commons

Hasta gaz ithalatçısı için bir hükümet kurtarma paketi 25 Temmuz’a kadar yürürlükte olmalı. Reuters haber ajansından müzakerelere aşina iki kişi, Uniper’in o zaman daha büyük likidite darboğazlarıyla karşı karşıya kalacağını söyledi.

 20 Temmuz Piyasa Gelişmeleri NETFLIX

NASDAQ 100 Netflix Hisse Senedi ;- Netflix Analizi 20 Temmuz -20 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Video akışı hizmeti NETFLIX, geçtiğimiz çeyrekte yönetimin korktuğunun yarısından daha az abone kaybetti. ABD’li grup, Nisan’dan Haziran’a kadar sayının 970.000 düştüğünü söyledi. Temmuz-Eylül arasındaki mevcut çeyrekte muhtemelen bir milyon yeni müşteri kazanacağı da söylendi. Analistler şu ana kadar 1,84 milyon varsaydılar.

 ALMAN FUTBOL LİGİ

“Handelsblatt”a göre, Bundesliga pazarlamacısı DFL, bir yatırımcının TV hakları işine katılmasını düşünüyor. DFL, teklif sahiplerinin bir spor hakları pazarlaması yan kuruluşunda yüzde 20 hisse satın alabilecekleri bir açık artırma süreci hazırlıyor. DFL üç ila dört milyar avro tahakkuk edebilir. Ancak bir anlaşma yapılıp yapılmayacağı belli değil ve İcra Komitesi tarafından projenin resmi olarak başlatılmasına yönelik bir karar henüz verilmiş değil. DFL, bir çalışma grubunun lig için stratejik ortaklık olasılığını da içeren gelecek senaryolarını analiz ettiğini açıkladı.

 20 Temmuz Piyasa Gelişmeleri LUFTFAHRT

Airbus leitet erste Schritte Richtung emissionsfreie Luftfahrt ein –  EURACTIV.de

Alman Hava Trafik Kontrolü (DFS) yıllık basın toplantısında bu yaz hava trafiğindeki artış ve uçuş kaosu hakkında yorum yapıyor. Diğer konuların Avrupa hava trafik kontrolü reformu ve Ukrayna savaşının etkileri ve buna bağlı hava sahası kapatmaları olması muhtemeldir. Saat 10.00’da yıllık basın toplantısı

 TESLA

TESLA, ABD borsasının kapanmasının ardından ikinci çeyreğe ilişkin rakamları sunuyor. Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi, Çin’deki korona karantinası nedeniyle son zamanlarda önemli ölçüde daha az otomobil sattı. Kendi açıklamalarına göre ABD’li şirket, Nisan-Haziran ayları arasında ilk çeyreğe göre neredeyse yüzde 18 daha az araç teslim etti.

 20 Temmuz Piyasa Gelişmeleri TWITTER

twitter - EIT RawMaterials

ABD’nin Delaware eyaletindeki sorumlu yargıcın açıkladığı gibi, Tesla patronu Elon Musk’ın planlanan multi-milyar dolarlık Twitter devralmasından çekilme davası Ekim ayında yapılacak. Twitter, belirsizlik göz önüne alındığında hızlı bir düzeltmeyi hak ediyor. Randevu, hukuk mücadelesini şubat ayına ertelemek isteyen Musk için suratına bir tokat gibi indirildi. Musk’ın avukatları o zamana kadar bilgi toplamak istedi. Twitter ise şimdiden Eylül ayı için yalvarmıştı. Mahkemeye göre, duruşma beş gün sürecek.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?  

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 4 Ağustos

Alireza

9 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

31 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza