Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 22 Ağustos

DAX Analizi 22 Ağustos - 12 Ağustos Dünya Borsaları-DAX Analizi 6 Ocak - DAX Analizi 8 Mart

DAX Analizi

DAX Analizi 22 Ağustos, Yatırımcılar Pazartesi günü  DAX endeksi (DAX 40) temkinli yaklaşmaya devam etmeli. Xetra’nın başlamasına bir saatten az bir süre kala, yerel lider endeksin bir göstergesi olarak X-Dax, yüzde 0.47’lik bir indirim ile 13.480 puana işaret etti. Ruh hali sakin: Enflasyon ve faiz oranları korkuları nedeniyle Dax, dört haftalık bir toparlanma rallisinin ardından önceki hafta yeniden kayıp bildirdi. Euro bölgesinin lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0,4 oranında düşmesi bekleniyor. Uluslararası gereksinimler haftanın başında karıştırılır.

DAX Analizi 22 Ağustos

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Michael Hewson’a göre, Dax önceki hafta düşen bir teknik direnç çizgisine yaklaşmıştı ve bu, bu yılın şimdiye kadarki en yüksek seviyelerinden kaynaklanıyor. Tahminine göre, yatırımcılar şu anda daha fazla para politikası sinyali beklentisiyle kendilerini bu seviyede daha temkinli bir şekilde konumlandırıyorlar. Ona göre, Wyoming’deki Jackson Hole’daki merkez bankası toplantısı, hafta boyunca yılın geri kalanının gidişatını belirleyebilir.

DAX Analizi 22 Ağustos, Almanya’da, CEO Stephan Sturm’ün değiştirilmesi nedeniyle özellikle tıp ve hastane grubu Fresenius (Fresenius SECo) üzerinde odaklanılıyor. Cuma akşamı, denetleme kurulu daha önce tıbbi yan kuruluş Kabi’den sorumlu olan Michael Sen’i 1 Ekim’den itibaren halefi olarak atadı. Fresenius hisseleri Tradegate ticaret platformunda Cuma günkü Xetra kapanışının neredeyse yüzde dört üzerinde listeleniyor.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX Analizi 22 Ağustos

Deutsche Bank (Deutsche Bank) hisseleri Tradegate’de hafif düştü. Bir basın raporuna göre, finans kurumu ve diğer büyük Wall Street bankaları, Whatsapp gibi mesajlaşma servislerinin iş iletişimi için kullanılması konusunda ABD yetkilileriyle bir anlaşmaya varmanın eşiğinde. Wall Street Journal, konuya aşina olan kişilere atıfta bulunarak hafta sonu, anlaşmanın bir parçası olarak, finans gruplarının istihbarat servislerinin kullanımının düzenleyici gereklilikleri ihlal ettiğini kabul edeceklerini yazdı. Bir bayi, Deutsche Bank için verilen para cezasının “çok küçük bir miktar olmadığını” söyledi.

DAX Analizi 22 Ağustos, Salzgitter hisseleri Tradegate’de yüzde bir oranında yükseldi. Bank Credit Suisse, çelik üreticisinin hisseleri hakkında olumlu yorum yaptı. Analist Carsten Riek, son rota düzeltmesinden sonra fırsatlar ve risklerin yeniden dengelendiğini yazdı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

Piyasalarda 29 Nisan işlem günü

Alireza

DAX Endeksi 17 Kasım

Alireza

4 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza