Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

23 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

5 Eylül Dünya Borsaları Gündemi - 2022'de alınabilecek en iyi hisse senetleri nedir?

Dünya Borsaları

 23 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi; ALMANYA

23 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi, Dax (DAX 40), hafta başındaki fiyat düşüşünden sonra Salı günü kayıpları biraz artırmalı. Alman endeksini başlangıçtan iki saat önce, yüzde 0.15 daha düşük 13.210 puana değerlendirdi. Uluslararası borsalar kendilerini zayıf gösterdi. Credit Suisse uzmanlarına göre bunun nedeni, ABD Merkez Bankası’nın bu haftaki Jackson Hole sempozyumunda faiz artırımlarına ilişkin yüksek enflasyon karşısında agresif bir ton alabileceği yönündeki korkular.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 23 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi; ABD

23 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Pazartesi günü ABD borsalarında enflasyon ve büyüme endişeleri baskı yarattı. Wyoming, Jackson Hole’da Perşembe günü başlayan uluslararası merkez bankası toplantısından önce fiyatlar tekrar düştü. Piyasa, ABD Merkez Bankası’nın yüksek enflasyonu kontrol altına almak için sıkı bir sıkılaştırma rotası izlemeye devam edeceğini tahmin ediyor. Zayıf bir başlangıcın ardından lider endeks Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) eksiyi genişleterek yüzde 1,91 kayıpla 33.063,61 puana ulaştı.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 23 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi; Asya

23 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Asya’daki büyük borsalar Salı günü zayıfladı. ABD piyasalarının zayıflığı da Asya’daki hissiyatı azalttı. Önde gelen Japon endeksi Nikkei 225, işlemlerin bitiminden kısa bir süre önce yüzde 1.2 kaybetti. Hong Kong ÖİB’deki Hang Seng endeksi (Hang Seng) yüzde 0,5 düştü ve anakara Çin’in en büyük 300 şirketini listeleyen CSI 300 endeksi (CSI 300) yüzde 0,15 düştü.

Veriler ayrıca Avustralya’da ekonomik bir yavaşlamaya işaret etti. Deutsche Bank’ın piyasa stratejistleri, ülkenin Ağustos ayında 50 seviyesinin altına düşen toplam satın alma yöneticileri endeksine dikkat çekti. Özellikle hizmet bileşeninin gelişimi buna katkıda bulunurken, imalat sektörü endeksi genişleme bölgesinde kaldı. Her iki bileşen de beklentilerin altında kaldı. Avustralya’nın S&P ASX 200 endeksi yüzde 1.21 düşüşle 6961.80 puanda kapandı.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

8 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Sabah Analizi 25 Kasım – Almanya / Avrupa / ABD / Asya

Alireza

DAX Analizi 10 Mart

Alireza