Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 23 Ağustos

26 Ocak Piyasa Gelişmeleri,

DAX Analizi

DAX Analizi 23 Ağustos, Alman borsası Salı günü, hafta başındaki fiyatlardaki düşüşün ardından bir miktar toparlandı. Önde gelen DAX endeksi (DAX 40) gün ortası itibarıyla yüzde 0,32 artarak 13,272,40 puana yükseldi. Bununla birlikte, ABD’deki uluslararası döviz gözlemcilerinin gelecek yıllık toplantısından önce, yatırımcılar çok ileri atlamaya cesaret edemediler.

DAX Analizi 23 Ağustos

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

DAX endeksi (DAX 40) şu anda orta vadeli eğilimi tanımlayan 50 günlük ortalama alanında istikrarla mücadele ediyor. Ağustos ayındaki fiyat artışları çoktan gitti ve şimdi Temmuz sonundan bu yana en düşük seviyesine geri döndü.

Orta ölçekli şirketlerin MDAX’ı, hafta başında yüzde 3,6 düştükten sonra Salı günü yüzde 0,67 artarak 26,184,10 puana yükseldi. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 0.2 yükseldi.

DAX Analizi 23 Ağustos

DAX Analizi 23 Ağustos, Bank Credit Suisse uzmanlarına göre, yatırımcılar, Wyoming, Jackson Hole’da bu hafta düzenlenen sempozyumda yüksek enflasyon göz önüne alındığında, ABD Merkez Bankası’nın daha fazla faiz artırımı konusunda agresif bir ton benimsemesinden korkuyorlar. Piyasanın Fed Başkanı Jerome Powell’ın Cuma günkü konuşmasını merakla takip etmesi muhtemel.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

Christian Henke, “Merkez bankaları büyük olasılıkla faiz oranlarını sıkılaştırmaya devam edecek,” diye yazdı. “Öldüğüne inanılan enflasyon, sadece Jerome Powell ve ECB Başkanı Christine Lagarde için değil, aynı zamanda bu yıl kötü bir şekilde hırpalanmış yatırımcılar için de canlı ve tekmeliyor.”

DAX Analizi 23 Ağustos, Ay sonunda Nord Stream 1 boru hattı üzerinden Rus gaz arzında duyurulan duraklama, yükü artıracak. Bu, Almanya’da kışın yaklaşan bir gaz darboğazı ile ilgili endişelerin yeniden kaynamasına neden olmuştu. Avrupa gaz fiyatı bu nedenle hızla yükseldi ve enflasyon korkularını körükledi. Ancak son zamanlarda durum biraz sakinleşti.

Bununla birlikte, genel olarak, ekonomik beklentiler kasvetli olmaya devam ediyor. Euro bölgesindeki iş hissiyatı Ağustos ayında bozulmaya devam ederek 18 ayın en düşük seviyesine geriledi.

DAX Analizi 23 Ağustos

Almanya’daki bireysel hisse senetleri arasında, şirketler için raporlama sezonunda birkaç gecikmeye odaklanıldı. Metropol bölgelerde yükselen kiralar, TAG Immobilien’e yılın ilk yarısında daha fazla ivme kazandırdı. Hisseler yüzde beş iyi bir artışla MDax’ın zirvesine sıçradı. Fraport’un hisseleri iyi bir yüzde iki arttı. Zürih Havalimanı’ndan olumlu bir haber geldi: Korona nedeniyle zor geçen iki yılın ardından oradaki hava trafiği güçlü bir şekilde toparlandı ve bu durum Frankfurt havalimanı işletmecisindeki yatırımcıları da memnun etti.

DAX Analizi 23 Ağustos, İlaç şirketi Dermapharm, özellikle ağrı kesiciler ve iltihaplı ilaçlara yönelik yüksek talep sayesinde daha fazla satış gerçekleştirdi ve kazançlarını artırmaya devam etti. Ancak yatırım bankası Oddo BHF’den analist Daniel Wendorff, satışlar ve faaliyet karı için yalnızca en önemli rakamların açıklandığına dikkat çekti. Bunlar karışıktı, çünkü gelirler ondan ve diğer analistlerden ortalama olarak daha iyiydi, ancak marjlar hayal kırıklığı yarattı. Dermapharm’ın hisseleri yüzde 4,6 oranında düşerek SDAX küçük kapaklı endeksinde arka sıralara yükseldi.

Dax’ta, özellikle ekonomik açıdan hassas sektörlerde önceki gün ağır baskı altına giren hisseler toparlandı. Covestro ve BASF ile kimya sektöründen iki şirket sırasıyla yüzde 2,4 ve yüzde 1,9 kazanç elde etti. Ayrıca yatırımcılar otomobil hisselerini tekrar ele geçirdi.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

Infineon Technologies Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

10 Aralık Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 4 Mart

Alireza