Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

24 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

2022'de alınabilecek en iyi hisse senetleri

Dünya Borsaları

 24 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi; ALMANYA

24 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi,Dax (DAX 40), uluslararası hırpalanmış borsa ortamında Çarşamba günü ayağa kalkmayacak. Geçtiğimiz birkaç gündeki kayıpların ardından, komisyoncu IG, önde gelen Alman endeksinin, başlamadan iki saat önce 13.132 puandan yüzde yarım daha düşük olduğunu tahmin etti. Bir hafta önce, yatırımcılar hala 14.000 puanla meşguldü, ancak şimdi 13.000 puanla bir seviye daha düşük yapmak zorundalar. Commerzbank uzmanları sabah saatlerinde yatırımcıların risk alma isteksizliğinin gece boyunca devam ettiğini yazdı. Wall Street’te Dow Jones Industrial, Xetra kapanışında daha düşük ve aynı zamanda seviyesinin biraz altında kapandı. Zayıflık ekonomik verilerle ilgili olmaya devam ediyor: Commerzbank’a göre ABD ve euro bölgesinden satın alma yöneticisi endeksleri eşzamanlı bir küresel yavaşlamaya işaret ediyor. Zayıf ekonomik veriler, piyasalara göre merkez bankacılarının diğer şeylerin yanı sıra enerji fiyatlarından kaynaklanan enflasyonla mücadele ve aynı zamanda ekonomiyi koruma yolundaki zor yolunun altını çizdi. İnsanlar günlerdir, Perşembe gününden itibaren Jackson Hole’daki merkez bankası sempozyumunda yapılacak açıklamaları merakla bekliyor. Çarşamba günü ABD’deki ekonomik tablo için endüstriden gelen sipariş verilerinden başka izlenimler olabilir.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 24 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi; ABD

24 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

ABD borsalarında son gerilemenin ardından Salı günü başarısız olan geçici bir toparlanma girişimi. Zayıf iç ekonomik veriler, erken işlemlerde faiz oranlarının kısa süreliğine daha da artacağı korkusunu ancak hafifletebildi. Orta derecede dostane bir başlangıcın ardından, lider endeks Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) negatife döndü – sonunda yüzde 0,47 kayıpla 32.909,59 puana ulaştı. Pazar genelinde S&P 500 yüzde 0,22 düşüşle 4128,73 puana geriledi. NASDAQ 100 biraz daha iyi performans göstererek yüzde 0,07 düşüşle 12.881,79 puana geriledi.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 24 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi; Asya

Asya’daki ana borsalar da Çarşamba günü zayıfladı. Ekonomiyle ilgili endişeler tabloya hakim olmaya devam ediyor. Önde gelen Japon endeksi Nikkei 225, işlemlerin bitiminden kısa bir süre önce yüzde 0.4 kaybetti. Hong Kong ÖİB’deki Hang Seng endeksi (Hang Seng) yüzde 1.3 düştü ve anakara Çin’in en büyük 300 şirketini listeleyen CSI 300 endeksi (CSI 300) yüzde 1.4 düştü. Buna karşılık, Güney Kore’de ılımlı kazanımlar oldu.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

15 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

10 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Endeksi 17 Kasım

Alireza