ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 17 Ocak

DAX Analizi 17 Ocak

DAX 16.000 puanla mücadele etmeye devam ediyor

DAX Analizi 17 Ocak, Geçen haftaki hafif gerilemenin ardından DAX endeksi (DAX 40 endeksi)  başlangıçta Pazartesi günü istikrar kazanacak gibi görünüyor. X-Dax, ticaretin başlamasından bir saat önce önde gelen Alman endeksi Dax için yüzde 0.25 artışla 15.923 puana ulaştı. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0,3 daha yüksek olması bekleniyor. ABD borsaları tatil nedeniyle kapalı, haftaya sakin bir başlangıç ​​sağlayabilir.

Geçen hafta, Dax 16.000 puanlık engeli geri almak için boşuna uğraşmıştı. Ardından neredeyse 21 ve 50 günlük hareketli ortalamalara geri çekildi. Kısa ve orta vadeli eğilim için göstergeler olarak kabul ediliyorlar ve şu anda yatay seyrediyorlar.

Altcoin Nedir?    Hangi Altcoin Alınmalı?    NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 17 Ocak, enflasyon ve faiz oranlarına ilişkin kalıcı endişelerin yanı sıra şirketin yıllık raporlarının, başlangıçta hisse senedi piyasalarının gidişatını belirlemesi muhtemeldir. Mislav Matejka liderliğindeki JPMorgan yatırım bankasının piyasa stratejistleri sadece raporlama sezonu konusunda rahat değiller, aynı zamanda 2022’de kâr gelişimi konusunda da çok iyimserler. Onlara göre, piyasa beklentileri çok düşük.

İş rakamlarına ve görünüme göre S&T hisseleri Pazartesi günü borsa öncesi yükseldi. Tradegate’de, artı Xetra kapanışında yüzde 4,4’e ulaştı. Hisseleri SDAX’ta listelenen ve yatırımcı Viceroy Research’ün iddialarının baskısı altında kalan Avusturyalı BT hizmet sağlayıcısı, 2022’de yalnızca durgun bir karlılık bekliyor. 2021 için ön kilit rakamlar ve 2022 için ilk görünüm beklentilerin biraz altında. bir tüccar, analistlerin sayısı, ancak hala iyileştirme için yer olabilir, dedi.

DAX Analizi 17 Ocak

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 17 Ocak

Uluslararası tüketim malları endüstrisi, Unilever’in GlaxoSmithKline’ın (GSK) (GlaxoSmithKline) tüketim malları bölümü için yaklaşık 60 milyar Euro’luk devralma teklifiyle dikkatleri üzerine çekiyor. GSK, teklifin hissedarların çıkarına olmadığını söyledi. Morgan Stanley ayrıca Alman tüketim malları üreticisi Henkel’in (Henkel vz) hisselerinin notunu da “zayıf”tan “eşit ağırlığa” yükseltti. Henkel kağıtları, piyasadan önce çok az değişiklik göstererek Tradegate’de listelendi.

DAX Analizi 17 Ocak, DZ Bank, genetik teşhis şirketi QIAGEN’in hisselerini “tut”tan “satın al”a yükseltti. Tradegate’de ön piyasa, Dax’ta listelenen kağıtlar, Cuma günkü Xetra kapanışlarına kıyasla yüzde iki daha yüksekti. Barclays ise SYNLAB’ı “Eşit Ağırlık”tan “Fazla Kilolu”ya yükseltti ve laboratuvar şirketinin hisseleri buna Tradegate’te yüzde 1,9’luk bir artı ile yanıt verdi.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

2 Haziran Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX 40 Varta hisseleri nihayetinde serbest düşüşte

Alireza

DAX Analizi 31 Ağustos

Alireza