ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX Endeksi 11 Kasım

Almanya Endeksleri -DAX 40-

DAX biraz daha zayıf bekliyordu

DAX Endeksi 11 Kasım ; DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Perşembe günü biraz daha zayıf işlem görmeye başlamalı. Broker IG, lider endeksi, işlem başlamadan iki saat önce, önceki günün kapanışının yüzde 0,27 altında 16 025 puanla değerlendirdi. Ancak, bu nedenle, şu anda borsa operatörleri tarafından yol gösterici olarak görülen 16.000 puanın üzerinde kalmalıdır.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi 11 Kasım ; Perşembe günü New York borsalarından olumsuz tepkiler geldi. Markets.com’dan piyasa gözlemcisi Michael Hewson, Avrupa piyasalarının önceki gün hızlanan ABD enflasyonunu atlatmasına karşın, ABD piyasalarının neredeyse o kadar dayanıklı olmadığını söyledi. Örneğin, Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial), Avrupa’da borsa kapandıktan sonra bir konsolidasyon seyrine girdi.

Perşembe günü diğer şeylerin yanı sıra DAX hisseleri Merck, Siemens, RWE ve Delivery Hero yatırımcıları meşgul edecek. Öte yandan, ekonomik veriler tarafında şu anda bilinen ABD enflasyon verilerinin ardından işler biraz daha sakinleşecek.

DAX Endeksi 11 Kasım: Merck, korona patlamasına rağmen daha az kazanıyor

Korona pandemisine karşı mücadele, ilaç ve özel kimyasallar şirketi Merck KGaA’nın devam etmesini sağlıyor.

DAX Endeksi 11 Kasım ; Ancak faaliyet sonucu ve kârlılık açısından Südhessen, önceki yıl yüksek bir özel gelirden yararlandığı için üçüncü çeyrekte zararı kabul etmek zorunda kaldı. DAX grubunun Perşembe günü Darmstadt’ta açıkladığı gibi, vergilerden sonra kâr, bir önceki yılın ilgili çeyreğine göre yüzde beş azalarak 764 milyon avroya geriledi.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi 11 Kasım ;Virüs krizinin ardından Merck, bir süredir ilaç araştırmalarına yönelik ürün ve hizmet işinde bir patlama yaşıyor. Grup, birçok aşı geliştiricisi sağlıyor. Laboratuvar bölümünün iyi çalışması üçüncü çeyrekte de devam etti. İlaç bölümü ve yarı iletken işi de büyüme kaydetti. Yılın çeyreğine ilişkin ilk önemli verilerle birlikte Grup

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

patronu Belen Garijo çevresindeki yönetim kurulu, Kasım ayının başında yeniden 2021 hedeflerini yükseltmişti.

Bilindiği gibi, Temmuz-Eylül ayları arasındaki satışlar yıllık yaklaşık yüzde on iki artarak 4,97 milyar avroya ulaştı. Düzeltilmiş faaliyet karı (düzeltilmiş FAVÖK) ise neredeyse yüzde dokuz azalarak 1.55 milyar Euro’ya geriledi.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 16:30 )

Alireza

DAX endeksi 21 Aralık : Yatırımcılar borsada toparlanmayı hızlandırıyor

Alireza

Bugün piyasa gelişmeleri

Alireza