ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

Alman borsasında Dax (DAX 40) Perşembe

DAX 40 -DAX 40 Endeksi 11 kasım ;

Dax kısa süreliğine rekor seviyede – raporlama sezonu tüm hızıyla devam ediyor

DAX 40 Endeksi 11 Kasım ; Alman borsasında DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Perşembe günü kısa bir süreliğine başka bir rekor seviyeye ulaştı. Önde gelen Alman endeksi 16.115 puanın hemen altında yeni bir rekor kırdı, ancak hızla ivme kaybetti. En son, borsa barometresi 16.083,88 puanda yüzde 0.10 kazanç kaydetti. Dax, geçen haftanın sonundan bu yana oldukça dar bir aralıkta geziniyor.

Bazı olumlu üç aylık raporlar Dax yatırımcılarını iyi bir ruh haline soktu. Ancak yatırımcılar, ABD’de enflasyonun son zamanlarda daha da hızlanmasından endişe ediyor.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Index Radar’dan borsa istatistikçisi Andreas Büchler oldukça olumlu bir sonuca vardı: “Dax, son 1000 puanlık rallisinin ardından çok yüksek bir seviyede istikrar kazandı.”

DAX 40 Endeksi 11 Kasım ; Orta ölçekli borsaların MDAX’ı yüzde 0,31 kayıpla 35.878,41 puana geriledi. Euro Bölgesi’nin önde gelen endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) ise zar zor hareket etti.
Dax’ta, Delivery Hero, Merck KGaA (Merck) ve Siemens’in iş rakamları son zamanlarda en büyük etkiyi yaptı. Siemens teknoloji grubu, güçlü bir mali yılın ardından satışlarını ve karlarını daha da artırmak istiyor. Teslimat Kahramanı teslimat hizmeti, yıllık hedefleri konusunda biraz daha iyimser hale geliyor. Siemens’in hisseleri yüzde 1,7 ve Delivery Hero’nun hisseleri endeksin zirvesinde yüzde 2,5 değer kazandı.

Korona pandemisine karşı mücadele, farmasötik ve özel kimyasallar grubu Merck KGaA için hala ivme sağlıyor. Ancak faaliyet sonucu ve kârlılık açısından Südhessen, önceki yıl yüksek bir özel gelirden yararlandığı için üçüncü çeyrekte zararı kabul etmek zorunda kaldı. Bu bağlamda, kağıtlar yüzde bir civarında düştü.

DAX 40 Endeksi 11 Kasım ; MDax’ın dibinde K+S (K+S) hisseleri yüzde 8,5 düştü. Gübre şirketi, Bafin’in 2020’deki milyarlarca miktarı konusundaki şüphelerini gideremez. Şüphelinin soruşturması devam ediyor. Grup, dış denetçilerin analizini de içeren iddiaları asılsız bularak reddediyor. Bu arada, günlük işlerde Hessen halkı yüksek gübre fiyatlarından yararlanıyor.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX 40 Endeksi 11 Kasım ;  SDAX küçük sermaye endeksinde, Westwing’in (Westwing Group) hisseleri yaklaşık yüzde 15 düştü. Küresel tedarik zinciri sorunları, çevrimiçi mobilya perakendecisini endişelendiriyor ve onları bir bütün olarak yıl hakkında daha karamsar hale getiriyor. Deniz taşımacılığı konteynerleri için daha yüksek maliyetlerin daha uzun sürmesi muhtemel: Şirkete göre, gelişme, 2022’nin en az ilk yarısına kadar daha düşük brüt ve kar marjlarına yol açacak.

Küresel Moda Grubu (GFG) hisseleri, yaklaşık yüzde 16 oranında değer kaybeden endekste son sırada yer aldı. Çevrimiçi moda perakendecisinde büyüme üçüncü çeyrekte düşmeye devam etti. Ayrıca, grup operasyonel olarak kırmızıya kaydı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Morphosys (MorphoSys) kırmızı renkte kalır. Üçüncü çeyrekte, biyoteknoloji şirketi satışlarını önceki yıla göre artırmayı başardı, ancak sonuçta bir eksiklik oldu. Burada yatırımcılar neredeyse yüzde yedi eksi ile başa çıkmak zorunda kaldı

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Akşam Analizi 01Aralık

Alireza

DAX Analizi 6 Temmuz

Alireza

DAX Endeksi 19 Kasım

Alireza