ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

17 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Salı sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

17 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

17 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Rusya’ya karşı altıncı AB yaptırım paketi için yeni bir girişim, Macaristan’ın direnişi nedeniyle başarısız oldu, Daimler Truck teslimat sorunlarına rağmen satışları ve karları artırıyor ve Musk görünüşe göre Twitter’ı daha düşük bir fiyata devralmayı dışlamadı. daha önce teklif edildi

 UKRAYNA/AB/Petrol

Avrupa Birliği’nde, Rusya’ya karşı altıncı yaptırım anlaşmasına yönelik yeni bir girişim, Macaristan’ın direnişi nedeniyle başarısız oldu. AB dış politika sorumlusu Josep Borrell, AB dışişleri bakanları toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, “Ne yazık ki bugün bir anlaşmaya varmak mümkün olmadı.” dedi. Şansölye Olaf Scholz, Rusya’ya karşı hızlı bir AB petrol ambargosu ile sorun yaşayan dört Doğu Avrupa AB ülkesi için anlayış gösterdiğini belirtti.

 17 Mayıs Piyasa Gelişmeleri Daimler Truck

17 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Teslimat sorunlarına rağmen kamyon üreticisi ilk çeyrekte satışlarını ve kârını artırdı. Dax grubunun Salı günü açıkladığı gibi, düzeltilmiş faaliyet karı Ocak’tan Mart’a yüzde on bir artarak 651 milyon Euro’ya yükseldi.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 17 Mayıs Piyasa Gelişmeleri TWITTER

17 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Bir medya raporuna göre, Tesla patronu Elon Musk, kısa mesaj hizmetinin daha önce teklif edilenden daha düşük bir fiyata devralınmasını dışlamadı. Bloomberg ajansının aktardığına göre, bu “söz konusu değil” dedi milyarder.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 ÇİN

17 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, ABD Ticaret Odası tarafından hazırlanan bir rapora göre, Çin ekonomisi uzun süre katı korona politikasından zarar görecek. ABD Ticaret Odası Başkanı Michael Hart, “Ne yazık ki, bu yılki koronavirüs karantinaları ve son iki yıldaki kısıtlamalar, üç, dört, beş yıl içinde büyük olasılıkla yatırımda bir gerileme göreceğimiz anlamına geliyor” dedi. rapora. Çin’den tedarikçileri olan yabancı şirketler, tedarik zinciri aksamalarını azaltmak için kısıtlamalar nedeniyle alternatif tedarik kaynakları arayacaklar.

 Asya

Asya’daki yatırımcılar, zayıf ekonomik verilere rağmen Salı günü hisse senedi piyasalarına geri dönüyor.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 13 Haziran

Alireza

Piyasa Analizi 19 Temmuz ( 09:30 )

Alireza

MDAX’ta Deutsche Wohnen ve SDAX’ta Vitesco bekleniyor

Alireza