Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 3 Ağustos

DAX Analizi 21 Temmuz-Morning Analysis 14 December DAX 40 Index | ger40.com

DAX Analizi

DAX Analizi 3 Ağustos, Çin ve ABD arasında Tayvan konusunda süregelen gerilimler göz önüne alındığında, yatırımcılar el frenini çekerek ve görünürde sürmeye devam etmelidir. Çarşamba günü DAX endeksi (DAX 40) için önemli bir hareket yok. Önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax (DAX 40), sabah birkaç puanlık bir artı 13.457 puana işaret etti.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Çin’den gelen uyarılara rağmen Tayvan ziyaretine devam ediyor. Pelosi’nin Tayvan Devlet Başkanı Tsai Ing-wen ve adanın demokratik cumhuriyetinden parlamenterlerle bir araya gelmesi bekleniyor. Çin, Pelosi’nin ziyaret etmesi durumunda sonuçları tehdit etmişti.

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX Analizi 3 Ağustos

DAX Analizi 3 Ağustos

QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, Tayvan açısından bir miktar gevşeme görebiliyor: “İlk Çinli cevaplar nispeten hafifti”. Buna bağlı olarak borsalardaki korku da azalıyor.

DAX Analizi 3 Ağustos, Bu arada, şirketlerden gelen üç aylık raporlar dizisi devam ediyor. Sabah Dax‘tan Siemens Healthineers (Siemens Healthineers), BMW, Vonovia (Vonovia SE (eski Deutsche Annington)) ve Infineon bildirdi. Siemens Healthineers, mali yılın üçüncü çeyreğinde yüksek maliyetlerle boğuştu ve Tradegate’in fiyatı yüzde iki oranında düştü.

Infineon ise yüzde iki yükseldi. Çip grubu, mevcut mali yıl için daha yüksek kârlılık açıkladı. Vonovia, emlak portföyünün milyarlarca dolarlık yeniden değerlemesinden sonra neredeyse yüzde iki arttı. BMW, mali yıl için iyi bir yüzde bir oranında azaltılmış satış tahmininden sonra verdi.

İkinci sırada Commerzbank bayileri iyi bir ikinci çeyreği onayladı, kurs yüzde üç buçuk arttı.

DAX Analizi 3 Ağustos, Fransız sigorta şirketi AXA, Ukrayna savaşının getirdiği yüklere rağmen yılın ilk yarısında kârını şaşırtıcı bir şekilde artırdı. Alman Allianz’ın rakibinin Çarşamba günü Paris’te açıkladığı gibi, 4,1 milyar avro ile fazlalık bir önceki yıla göre yüzde üç daha yüksekti. Ortalama olarak, analistler bir düşüş bekliyordu. Şimdi şirket kendi hisselerini bir milyara piyasadan geri almak istiyor.

allianz

Axa patronu Thomas Buberl, grubun küresel ekonominin zorlu gelişimine hazır olduğunu düşünüyor. Ödeme gücü oranı, yıl sonu ile Haziran sonu arasında yüzde 217’den yüzde 227’ye yükseldi. Ayrıca, Buberl, Axa’nın iş dünyasındaki finansal riskleri azalttığını söyledi. Planlandığı gibi 2023 yılına kadar hisse başına düzeltilmiş kazancı artıracağından emindi.

DAX Analizi 3 Ağustos, Yılın ilk yarısında, grubun satışları, yine fiyat artışları sayesinde yüzde iki artarak 55,1 milyar Euro’ya ulaştı. Axa XL reasürans bölümü, doğal afet riskleri ile işini önemli ölçüde küçültmüş ve böylece primlerden feragat etmişti. Bununla birlikte, grup genelinde, prim gelirinin daha büyük bir kısmı hasar, idare ve satışlara harcandı. Yönetim, bunu Rusya’nın Ukrayna’daki savaşı sonucunda 300 milyon euro civarında suçlamalarla da açıkladı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

DAX Endeksi 12 Kasım

Alireza

DAX Analizi 8 Nisan

Alireza

DAX Endeksi 26 Kasım

Alireza