ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 21 Mart

DAX Analizi 21 Mart- DAX Endeksi Öğlen Analizi

Yatırımcılar büyük vade gününde düşük bir profil tutuyor

DAX Analizi 21 Mart

DAX Analizi 21 Mart , Geçen haftaki net toparlanmanın ardından, Alman borsasının Pazartesi sabahı ilk olarak düşüşe geçmesi gerekiyor. Borsanın başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen DAX endeksi (DAX 40 endeksi) için bir gösterge olarak X-Dax (DAX 40 endeksi), eksi yüzde 0,42’den 14.353 puana sinyal verdi. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0,5 civarında bir indirime sahip olması bekleniyor.

Son zamanlarda, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Ukrayna savaşı sırasında ulaşılan 12.438 puanlık geçici dip seviyesinden yüzde 17’ye varan bir artışla 14.553 puana yükseldi. Sonunda tekrar tüylerini kaybetmeden önce, 16.290 puanlık rekor seviyedeki gerilemesinin yarısından fazlasını telafi etmişti.

DAX Analizi 21 Mart , Pazartesi sabahı Ukrayna liderliği, Rus birliklerinin haftalardır kuşatma altında olan Mariupol şehrine silahlarını bırakmaları ve şehri terk etmeleri yönünde bir ültimatom vermeyi reddetti. Bu arada, komisyoncu Oanda’nın piyasa analisti Jeffrey Halley’e göre, ABD piyasaları Ukrayna ve Rusya arasındaki bir barış anlaşmasını neredeyse kesin olarak fiyatlandırmaya devam ediyor.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 21 Mart

DAX Analizi 21 Mart , Bireysel hisse senetleri arasında SAP (SAP SE) hisseleri bir göz atmaya değer olabilir. Avrupa’nın en büyük yazılım üreticisinin yeni bir CFO araması gerekiyor. Luka Mucic, Mart 2023’ün sonunda şirketten ayrılacak. Bir tüccar sabah yaptığı açıklamada, Mucic’in çıkışının oldukça olumsuz bir sinyal olarak alınacağını, ancak bir yıl daha kalmasının borsanın tepkisini yumuşatacağını söyledi. Tradegate ticaret platformundaki piyasa öncesi işinde, SAP belgeleri son zamanlarda yüzde 1,4 düştü.

DAX Analizi 21 Mart , VW’nin büyük hissedarı (Volkswagen (VW) vz) Porsche SE (Porsche SE Vz), hissedarlarına geçtiğimiz yıl için daha fazla temettü ödemek istiyor. Her imtiyazlı hisse için, 2020 için 2,21 Avro’dan sonra, geçen mali yıl için 2,56 Avro ödenecektir. Adi hisse sahipleri, sahip oldukları her bir sertifika için 2.554 Avro alacaktır – bu, 35 sentlik bir artışa tekabül etmektedir. Bir komisyoncuya göre, piyasada daha fazlası bekleniyordu. Porsche hisseleri Tradegate’de yüzde 0.1 arttı.

Korona virüsü nedeniyle temettülerde iki yıllık bir dondurmanın ardından çelik üreticisi Salzgitter, hissedarlarına yeniden kârdan doğrudan pay vermek istiyor. 2021 mali yılı için hisse başına 75 sent temettü ödenecek. Ödeme, 2008’den bu yana en yüksek ve uzmanların beklediğinden önemli ölçüde daha yüksek. Tradegate’deki hisseler son zamanlarda yüzde 1,1 değer kazandı.

DAX Analizi 21 Mart , Ukrayna savaşı nedeniyle Rusya’da öngörülebilir bir satış kaybına rağmen, Avusturyalı BT hizmet sağlayıcısı S&T, bu yıl hakkında biraz daha iyimser. Şirkete göre, Rus yan kuruluşları satışların ve varlıkların yaklaşık yüzde beşini oluşturuyor. Ancak S&T, ülkedeki satışlarda beklenen düşüşü siber güvenlik ve silahlanma ile ilgili ek siparişlerle kısmen telafi etmek istiyor. S&T kağıtları Tradegate’de yüzde 1,9 arttı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Sabah Analizi 13 Ocak Almanya / ABD / ASYA

Alireza

9 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

11 Ocak Piyasa Gelişmeleri: Deutsche Bank, ABD,RUSYA, Adidas, Airbus, Pfizer ve Intel

Alireza