ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Akşam Analizi 29 Kasım

DAX Akşam Analizi 29 Kasım

Dax, Omicron’a karşı duramadı

DAX Akşam Analizi 29 Kasım, yeni bir koronavirüs varyantı nedeniyle yapılan satışların ardından DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Pazartesi günü yakalandı. Borsa komisyoncuları, Omicron varyantının riskinin gerçekte ne kadar büyük olacağını tarttı ve biraz merkez bankalarının desteğine güvendi. 15.400 puanın üzerine ilk sıçramanın ardından yatırımcılar temkinli kaldı.

DAX Akşam Analizi 29 Kasım, DAX yatırımcılar arasında popüler ve uzun vadeli bir gösterge olan ve şu anda 15.390 puanın hemen altında seyreden 200 günlük ortalama çizgisiyle mücadele ediyor. Öğleden sonra öncü endeks bunun altında kaldı ve son olarak % 0,74 artarak 15.370,41 puana yükseldi. Cuma günü 15.244 puanlık %4 fiyat düşüşüyle ​​karşılaştırıldığında, fazla bir zemin oluşturmadı.

%1,08’lik bir prim ile 34.215,50 puana ulaşan MDAX, %1,2’lik bir artı ile önde gelen euro bölgesi endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) gibi Dax’tan biraz daha dinamikti. New York’ta Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial), Cuma günü Wall Street’e de yayılan fiyat düşüşünden sonra dostane bir başlangıç ​​yapıyor.

Sabah, LBBW yüksek derecede bir belirsizlikten ve iki olası senaryodan bahsetti: Pandemi ile mücadelede büyük bir gerilemeye sahip yeni bir en kötü durum düşünülebilir, ancak aynı zamanda endişelerin nihayetinde asılsız olduğu ortaya çıkan optimal bir durum. Cuma günü yatırımcılar arasında hissedilen ilk şok dalgaları bir miktar azaldı.

Avusturya Raiffeisen Bankası’ndaki uzmanlara göre, muhtemelen oldukça bulaşıcı bir tür. Bununla birlikte, aynı zamanda, görünüşe göre keşfedilen vakaların sadece çok hafif semptomlara sahip olduğuna dikkat çektiler. En iyi senaryoda, virüs daha bulaşıcı olmasına rağmen daha az tehlikeli olmasına rağmen endemik bir varyant yönünde gelişmeye devam edecektir.

DAX Akşam Analizi 29 Kasım

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Akşam Analizi 29 Kasım

Piyasa, pandemi nedeniyle ekonomik düşüşün merkez bankalarını para politikasını sıkılaştırma konusunda daha temkinli hale getirebileceğini de belirtti. Mevcut yüksek enflasyona rağmen, Avrupa Merkez Bankası Konseyi üyelerinin belirsizlik nedeniyle çok gevşek ve esnek bir para politikasında ısrar etmeye devam edeceğine inanıyor. Bu arada Pazartesi günü, Almanya’da enflasyonun Kasım ayında yaklaşık 29 yıl sonra ilk kez %5’e ulaştığı netleşti.

Ancak mevcut durumda, Raiffeisen uzmanları “kesinlikle artık” 2020 gibi bir küresel kilitlenme beklemiyor. Corona krizinde bir kilitlenmenin vurguncuları olarak adlandırılan “evde kal hisseleri” Cuma kârlarından geri döndü. Hazır yemek tedarikçisi HelloFresh, çevrimiçi perakendeci Zalando ve Shop Apotheke’nin (Shop Apotheke Europe NV) kağıtları %1,9 ile 3,7 arasında düştü.

Cuma günkü satışlara özellikle yoğun şekilde dahil olan çeşitli sektörlerden gelen değerler, ortalamanın üzerinde toparlandı. Avrupa genelinde, bu özellikle seyahat sektörü için geçerliydi: Lufthansa hisseleri Cuma günkü düşüşten muzdarip oldukları rekor düşük seviyelerinden %4,5 yükseldi. Fraport ayrıca MDax’ta %3,6 değer kazandı.

DAX Akşam Analizi 29 Kasım

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Akşam Analizi 29 Kasım, Avrupa otomobil sektöründe, yatırımcı hissiyatı biraz daha baskı altında kaldı. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, Goldman Sachs’ın eksi %3,3 ile sat tavsiyesi sonrasında fiyat düşüşünü sürdüren Continental hisselerinden kaynaklandı. Sektörle karşılaştırıldığında, analist George Galliers otomobil tedarikçisinde çok az fiyat potansiyeli görüyor.

Bu arada, genel olarak güçlü Alman enerji sektörü olumlu bir fenomendi: RWE ve Eon (EON SE), Dax’ta % 3,8’e varan artışlarla endeksin zirvesinde yer aldı. Sanayi hisseleri, son zamanlarda, özellikle yenilenebilir enerjiler alanında, yeni federal hükümetin planlarından yararlandı. Rüzgar enerjisi uzmanı Nordex ve biyoyakıt üreticisi Verbio’nun (VERBIO Vereinigte BioEnergie) hisseleri de şimdi daha da arttı.

Euro Pazartesi günü hafifçe düştü ve en son 1,1279 dolar ödedi. Avrupa Merkez Bankası (ECB) Cuma öğleden sonra referans oranını 1.1291 dolar olarak belirledi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Akşam Analizi 29 Kasım, Alman tahvil piyasasındaki mevcut getiri eksi % 0,42’de sabit kalırken, Rex tahvil endeksi (REX toplam fiyat endeksi) %0,08 azalarak 145,32 puana geriledi. Bund vadeli ise % 0,39 kayıpla 171,79 puana geriledi.

 

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

2 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

19 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Analizi 21 Aralık

Alireza