ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX 29 Kasım Öğlen Analizi

DAX Öğlen Analizi - DAX 29 Kasım Öğlen Analizi

Dax, Omikron şokundan sonra istikrar kazandı

DAX 29 Kasım Öğlen Analizi, Yeni bir koronavirüs varyantı nedeniyle yapılan satışların ardından DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Pazartesi günü tekrar yakaladı. Borsa Yatırımcılar , Omikron varyantının riskinin gerçekte ne kadar büyük olacağını tarttı – ve biraz merkez bankalarının desteğine güvendi. 15.400 puanın üzerine ilk sıçramadan sonra, yatırımcılar genel olarak oldukça temkinli kaldılar.

Öğle saatlerinde Dax %0.63 artarak 15.353.31 puana yükseldi. Cuma günü 15.244 puanlık %4 fiyat düşüşüyle ​​karşılaştırıldığında, lider endeks fazla bir zemin oluşturmadı. Bu, Pazartesi günü % 0,93 artarak 34.165,10 puana yükselen MDAX için biraz daha doğruydu. Euro Bölgesi’nin önde gelen endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) %1 arttı.

DAX 29 Kasım Öğlen Analizi

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Pazartesi sabahı, LBBW yüksek derecede belirsizlikten ve iki olası senaryodan bahsetti: Pandemi ile mücadelede büyük bir gerilemeye sahip yeni bir en kötü durum düşünülebilir, ancak aynı zamanda endişelerin nihayetinde asılsız olduğu ortaya çıkan optimal bir durum. Cuma günü yatırımcılar arasında hissedilen ilk şok dalgaları bir miktar azaldı.
Avusturya Raiffeisen Bankası’ndaki uzmanlara göre, muhtemelen oldukça bulaşıcı bir tür. Bununla birlikte, aynı zamanda, görünüşe göre keşfedilen vakaların sadece çok hafif semptomlara sahip olduğuna dikkat çektiler. En iyi senaryoda, virüs daha bulaşıcı olmasına rağmen daha az tehlikeli olmasına rağmen endemik bir varyant yönünde gelişmeye devam edecektir.

Information about Coronavirus - Latest News - Press and Public Relations  Department - University of Potsdam

Piyasada, pandemi nedeniyle bir ekonomik düşüşün merkez bankalarını daha temkinli hale getirebileceği de söylendi. Helaba, mevcut yüksek enflasyona rağmen, Avrupa Merkez Bankası Konseyi üyelerinin belirsizlik nedeniyle çok gevşek ve esnek bir para politikasında ısrar etmeye devam edeceğine inanıyor. DAX 29 Kasım Öğlen Analizi, Tüketici fiyatları söz konusu olduğunda, Alman enflasyonuna ilişkin taze veriler Pazartesi gününe odaklanıyor.

Ancak mevcut durumda, Raiffeisen uzmanları “kesinlikle artık” 2020 gibi bir küresel kilitlenme beklemiyor. Corona krizinde bir kilitlenmenin vurguncuları olarak adlandırılan “evde kal hisseleri” Cuma kârlarından geri döndü. bunun ardından. Pişirme kutusu tedarikçisi HelloFresh, çevrimiçi perakendeci Zalando ve mağaza eczanesinin kağıtları, değerlerinin % 1,4 ila 2,7’sini kaybetti.

DAX 29 Kasım Öğlen Analizi

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Buna karşılık, Biontech (BioNTech (ADR’ler)) tarafından listelenen aşı değerlerine hala canlı bir talep vardı. Mainz merkezli şirketin mRNA aşısını üreten işbirliği ortağı Dermapharm’ın hisseleri de bundan faydalandı. İlaç firmasının kağıtları, SDAX şirketleri (SDAX) arasında % 1,5 arttı.

Aksi takdirde, bireysel hisse senetleri açısından, özellikle Cuma günkü satışlarda yoğun olarak yer alan çeşitli sektörlerden gelen değerler toparlandı. Avrupa genelinde, bu özellikle seyahat sektörü için geçerliydi ve bu nedenle Lufthansa ve Fraport’un MDax’taki hisseleri % 5,4’e kadar değer kazandı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bununla birlikte, otomotiv sektöründe, Avrupa sektör endeksinin yalnızca marjinal olarak pozitif olmasıyla birlikte, yatırımcı hissiyatı baskı altında kaldı. Ancak Continental hisseleri, Goldman Sachs’ın eksi % 3,2’lik satış tavsiyesinin ardından fiyat düşüşünü sürdürdükleri için özellikle burada baskı altında kaldı. Sektörle karşılaştırıldığında, analist George Galliers otomobil tedarikçisinde çok az fiyat potansiyeli görüyor.

 

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 11 Ağustos

Alireza

DAX Analizi 25 Şubat

Alireza

DAX Analizi 28 Nisan

Alireza