ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 29 Kasım

DAX Analizi 29 Kasım -DAX Analizi 14 Nisan

Dax Şokta

DAX Analizi 29 Kasım, yeni bir koronavirüs varyantı nedeniyle gerçekleşen satıştan sonra DAX endeksi (DAX 40 endeksi) ilk olarak Pazartesi günü bir toparlanma kursuna başladı. Bununla birlikte, yatırımcılar ilk birkaç dakika içinde nispeten telaşlı tepki verdi ve 15.400 puanın üzerindeki erken sıçrama hızla düzleşti. Tüccarlar, Omikron’un gerçekten büyük tehlike oluşturup oluşturmadığını değerlendirdi ve bir dereceye kadar merkez bankalarının desteğine güvendi.

Üç çeyrek saatin ardından lider endeks %0,55 artarak 15.341,50 puana yükseldi. Geçen Cuma, neredeyse 15.244 puanla % 4 fazla düştü, Ekim ortasından bu yana fiyat artışlarını sildi. MDAX Pazartesi günü % 0.80 artarak 34.122.20 puana yükseldi. Önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) için % 1 oranında iyi bir artış gösterdi.

DAX Analizi 29 Kasım

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bu sabah yaptığı bir yorumda LBBW, yüksek düzeyde bir belirsizlikten söz etti ve iki senaryo belirledi: Pandemi ile mücadelede büyük bir gerilemeye sahip yeni bir en kötü durum düşünülebilir, ancak aynı zamanda endişelerin nihayetinde ortaya çıktığı optimal bir durum. 

DAX Analizi 29 Kasım varlık yöneticisi QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, virüs varyantının ılımlı seyrine ilişkin umutların ilk yatırımcıların satın almasına yol açtığını yazdı. Bu arada Helaba, bu aşamadaki ekonomik gelişme pandemiye bağlı olduğundan, Yönetim Konseyi üyelerinin belirsizlik nedeniyle çok gevşek ve esnek bir para politikasında ısrar etmeye devam edeceğine inanıyor. Para politikası açısından, Pazartesi günü Alman enflasyon verileri de odakta olacak.

DAX Analizi 29 Kasım

Biontech (BioNTech (ADR’ler)) tarafından belirtilen aşı değerleri yüksek talep görmeye devam etti. Mainz merkezli şirketin mRNA aşısını üreten işbirliği ortağı Dermapharm’ın hisseleri de bundan faydalandı. İlaç şirketinin kağıtları, SDAX favorileri arasında % 3 oranında yükseldi. Laboratuvar hizmeti sağlayıcısı SYNLAB’ın kağıtları orada % 2,7 arttı.

DAX Analizi 29 Kasım

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 29 Kasım Korona krizinde sokağa çıkma yasağından vurguncular olarak adlandırılan “evde kal hisseleri” biraz geri geldi. Dax’ta teslimat hizmetleri HelloFresh ve Delivery Hero’nun yanı sıra çevrimiçi perakendeci Zalando‘nun hisseleri % 0,8 ile 2,2 arasında düştü. Teşhis grubu ve test vurguncusu QIAGEN’in kağıtları da değerlerinin % 2,4’ünü kaybetti.

Aksi takdirde, bireysel hisse senetleri açısından, özellikle Cuma günkü satışlarda yoğun olarak yer alan çeşitli sektörlerden gelen değerler toparlandı. Tüm Avrupa’da bu özellikle seyahat sektörü için geçerliydi ve bu nedenle Lufthansa ve Fraport’un hisseleri MDax’ta % 2,1’e kadar yükseldi.

DAX Analizi 29 Kasım Ancak otomobil sektöründe, bazı Dax değerlerinin kırmızıda veya Cuma gününün hemen üzerinde hareket etmesiyle işler daha tereddütlüydü. İkincisi, Citigroup tarafından iptal edilen bir satın alma önerisinden sonra yalnızca % 0,1 oranında toparlanabilen VW (Volkswagen (VW) vz) için uygulandı. ABD bankası, “nötr” notuyla giderek daha şüpheci olan analistlerin arasına karışıyor.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

% 3,4 ile düşüşünü sürdüren Continental hisseleri özellikle baskı altındaydı. Goldman Sachs’tan gelen bir satış tavsiyesi, otomobil tedarikçisi ve lastik üreticisinin unvanları üzerinde baskı yarattı. Sektörle karşılaştırıldığında, Continental’de çok az fiyat potansiyeli görüyor.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Endeksi 20 Aralık Öğlen Analizi

Alireza

DAX analizi 24 Kasım

Alireza

DAX 40 Daimler Truck hisse senedi

Alireza