Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

Şirketler 19.09.2022

Şirketler 19.09.2022

Piyasadaki şirketler 19.09.2022

Porsche AG’nin 29 Eylül’de halka açılması planlanıyor

Şirketler 19.09.2022, Porsche AG’nin 29 Eylül’de halka açılması planlanıyor. O andan itibaren, Volkswagen‘in Stuttgart’taki yan kuruluşu (Volkswagen (VW) vz), imtiyazlı hisselerinin bir kısmının finans piyasasında serbestçe alınıp satılmasına izin verecektir. Bu, Pazar akşamı yapılan toplantıların ardından VW Grubu yönetim kurulu ve denetleme kurulu tarafından kararlaştırıldı. Spor otomobil üreticisinin piyasa değeri 70 milyar EUR ile 75 milyar EUR arasında hedefleniyor. Bu, son borsa kargaşasından önce beklenenden daha az, ancak analistlerin son zamanlarda tahmin ettiği gibi.

1&1, 2022’de kendi ağının genişleme hedefine ulaşamıyor

En önemli genişleme ortağının teslimat sorunları, Almanya’daki yeni dördüncü telekomünikasyon sağlayıcısı 1&1 için kendi mobil şebeke planlarıyla zorluklara neden oluyor. United Internet yan kuruluşu (United Internet) Cuma akşamı Montabaur’da yaptığı açıklamada, 2022’nin sonuna kadar 1000 5G anten sitesi geçici hedefine ulaşılamayacağını açıkladı. Sorun: Federal Ağ Ajansının frekans gereksinimleri, tüm ağ operatörleri için bu ara hedefi sağlar. SDax’ta listelenen hisse, haftanın başında yokuş aşağı gitti.

Südzucker yan kuruluşu Cropenergies, maliyet baskısı nedeniyle kapasite ayarlamalarını inceliyor

Südzucker’in yan kuruluşu CropEnergies, önümüzdeki yıl bireysel etanol fabrikalarındaki üretimi durdurmak zorunda kalabilir. Biyoyakıt üreticisi Pazartesi günü Mannheim’da yaptığı açıklamada, yükselen enerji ve hammadde fiyatları karşısında maliyet tarafındaki baskının arttığını söyledi. Bu nedenle Cropenergies, tesislerinin kapasite kullanımını kontrol ediyor. Geçici bir kapatma da düşünülebilir. Grup yine de mevcut 2022/23 mali yılı için tahminini doğruladı.

Ağır kamyonlarda hidrojen atılımı sürmeli

MAN patronuna göre, hidrojenle çalışan yakıt hücresinin, ağır mal trafiğinde büyük ölçekte kullanılabilmesi için belirli bir süreye ihtiyacı olacak. Alexander Vlaskamp Pazartesi günü Hannover’deki IAA ticari araç fuarında “Yeşil hidrojen kıt” dedi. Buna ek olarak, toplam enerji miktarının yaklaşık üçte ikisi şu anda bireysel dönüşüm aşamalarında kaybedilmektedir. Saf hidrojen öncelikle su veya amonyak gibi bileşiklerden – ideal olarak yeşil elektrik kullanılarak – enerji yoğun bir süreçte elde edilmelidir. Yeniden yakıldığında, bağlı elektrik motorunda ve aktarma organlarına iletilen harekette, daha fazla faydalı enerji dışarı akar.

IAA Ticari Araçlar/VW ticari araç grubunun başkanı Traton: Taşımacılık talebi hala güçlü

Volkswagen (Volkswagen (VW) vz) ticari araç holding şirketi TRATON’un başkanı, ekonomiyle ilgili artan endişelere rağmen önemli endüstri için iyi iş fırsatları görüyor. CEO Christian Levin Pazartesi günü Hannover’deki IAA ticari araç fuarında dpa ve dpa-AFX haber ajanslarına verdiği röportajda, “Temel olarak, tüm pazarlarda nakliye talebi çok, çok yüksek bir seviyede kalıyor” dedi. VW grubu markaları MAN, Scania ve Navistar, verilerinden müşterilerin faaliyetlerini okuyabilen büyük ölçüde yoldaki filoları birbirine bağladı.

IAA Ticari Araçlar/Volkswagen: ID.Buzz’ın Ekim’den Teslimi – ‘Yön doğru’

Birçok otomobil müşterisi için bekleme süreleri hala uzun – ancak Volkswagen (Volkswagen (VW) vz) şimdi yeni ID.Buzz elektrikli otobüsünün ilk kopyalarını Ekim ayından itibaren teslim etmek istiyor. Hafif VW ticari araç (VWN) markası, Pazartesi günü Hannover’deki IAA Taşımacılığının başlamasından önce siparişlerin parça parça işleneceğini söyledi. Satış Direktörü Lars Krause, şu anda sipariş defterlerinde bulunan 13.700 ID.Buzz ile talebin yüksek olduğunu söyledi. Şimdiye kadar, müşterilerin iyi bir yarısı yolcuyu, diğer yarısı ise “E-Bullis”in kargo varyantını tercih etti.

Bosch, tedarikçi bölümünün satışlarında artış kaydetti

Teknoloji grubu Bosch, son zamanlarda tedarikçi bölümü ile daha fazla para kazandı. Bosch Genel Müdürü Markus Heyn’in Pazartesi günü Hannover’deki IAA Transportation ticari araç fuarında yaptığı açıklamada, cari yılda Mobilite Çözümleri iş birimindeki satışların döviz kuru etkilerine göre ayarlanarak şimdiye kadar yaklaşık yüzde altı arttığını söyledi. Belirli bir zaman dilimi belirtmedi. Tedarik sektörü, Bosch Grubu’nun en büyük iş segmenti ve 2021’deki faaliyet satışlarının yarısından fazlasını 45,3 milyar avro ile oluşturdu.

‘HB’/’Cum-Ex’: Warburg Invest ve BNY Mellon milyonlarca vergi borcu ödüyor

Basında çıkan bir habere göre, New York bankası BNY Mellon ve Hamburg merkezli Warburg Invest, sözde “cum-ex” işlemlerle bağlantılı olarak Federal Merkezi Vergi Dairesi’ne 60 milyon euro geri ödemek zorunda. Bu nedenle, “Handelsblatt” tarafından bildirildiği üzere, 2009 yılında Warburg Invest tarafından yönetilen BC German Equity Special Fund’ın vergi yükümlülüğünden sorumludurlar. O zamanki saklama bankası, daha sonra BNY Mellon tarafından devralınan BHF Asset Servicing’di. Warburg Invest, Hamburg Warburg Group’un sermaye yatırım şirketidir.

Demiryolu endüstrisi istikrarlı büyüme oranları bekliyor

İklim korumasını iyileştirme ve araç trafiğini azaltma çabaları, Avrupalı ​​demiryolu teknolojisi üreticilerinin satışları artırmayı umduğu anlamına geliyor. Avrupa sanayi derneği Unife Başkanı Philippe Citroën Pazartesi günü Berlin’de yaptığı açıklamada, önümüzdeki birkaç yıl içinde pazarın yıllık yüzde üç büyüyeceğini ve 2025’te yaklaşık 211 milyar avroluk bir hacme ulaşacağını söyledi. Citroën, dünyanın en büyük demiryolu teknolojisi ticaret fuarı Innotrans’ın başlamasından önce “Demiryolu endüstrisi küresel krizlere karşı direncini kanıtladı” dedi.

Deutsche Regas, Lubmin’deki sıvı gaz terminali inşaatının başladığını duyurdu

Deutsche Regas şirketi, Salı günü Batı Pomeranya’daki Lubmin’de bir sıvı gaz terminali inşaatı için çalışmaya başlamak istiyor. Şirket, inşaat faaliyetlerinin daha önce sadece küçük gemiler tarafından kullanılan endüstriyel limanın iyileştirilmesine ve güvenli bir rıhtım oluşturulmasına hizmet ettiğini söyledi. Denetim Kurulu Başkanı Stephan Knabe, proje için önemli bir kilometre taşından bahsetti. Liman sahasındaki inşaat çalışmaları sorumlu makamlara bildirilmiş ve başvuruda bulunulmuş ve son kalan izin 14 Eylül’de verilmiştir. Liman dışındaki çalışmalar için daha kapsamlı onay prosedürleri gereklidir.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Nasdaq 100 nedir?

Related posts

DAX Analizi 6 Temmuz

Alireza

6 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

8 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza