ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Endeksi Öğlen Analizi 8 Aralık

8 Eylül Dünya Borsaları Gündemi -DAX Analizi 8 Temmuz,-DAX Endeksi Öğlen Analizi 8 Aralık | Ger40.com

Ralli sonrası konsolidasyon

DAX Endeksi Öğlen Analizi 8 Aralık iki güçlü günün ardından, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Çarşamba günü yol verdi. Comdirect’ten pazar uzmanı Andreas Lipkow, son birkaç gündeki parlak yarışından sonra, şu anda fiyat ivmesini korumak için satın alma teşvikleri eksikliği olduğunu açıkladı. Öğle saatlerinde, Alman gösterge endeksi yüzde 0,59 daha düşük 15.719,93 puana geriledi.

DAX Endeksi Öğlen Analizi 8 Aralık bu hafta koronayla ilgili son fiyat düşüşünün büyük bir bölümünü rekor seviyeden yakalamıştı. Omikron varyantının 26 Kasım’da grafikte açtığı fiyat farkını da neredeyse kapatmayı başardı. Son zamanlarda, virüs varyantı, piyasa katılımcılarının rahat bir şekilde tepki verdiği korkusunu kaybetmişti. Ancak CMC Markets’tan analist Jochen Stanzl, Omikron hakkındaki tüm verilerin yalnızca ön olduğunu ve önümüzdeki günlerde ve haftalarda hem doğrulanabileceğini hem de çürütülebileceğini söyledi. Bu yıl olası bir Noel mitingi her durumda çeşitli engellerin üstesinden gelecektir.

DAX Analizi 8 Aralık

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bu arada, Çin’deki emlak piyasasındaki durum giderek daha rahatsız edici hale geliyor, çünkü ağır borçlu Evergrande grubunun yanı sıra, diğer Çinli emlak şirketleri de şimdi daha da derin zorluklara giriyor. Helaba’nın hisse senedi uzmanları olası bir yangına karşı uyarıda bulunuyor.

DAX Endeksi Öğlen Analizi 8 Aralık orta ölçekli şirketlerin MDAX’ı hafta ortasında yüzde 0,28 kayıpla 34.741,01 puana geriledi. Euro Bölgesi için lider endeks olan EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde yarım düştü.

DAX Endeksi Öğlen Analizi 8 Aralık | dax endeksi nedir | ger40.com

Hellofresh (HelloFresh) yüzde altıdan fazla bir eksi ile Dax’ta geride kaldı. Bunun nedeni, analistlerin düzeltilmiş işletme sonucu (Ebitda) beklentilerinin altında kalan pişirme kutusu tedarikçisinin 2022 tahminidir. Bir tüccar, bununla ilgili hayal kırıklığının, aynı zamanda artan satış tahmininin sevincinden daha büyük olabileceğini söyledi.
Infineon (Infineon), iki banka, JPMorgan ve Morgan Stanley’nin çip üreticisinin kağıtlarını “nötr” veya “eşit ağırlığa” düşürmesinin ardından yüzde dört buçuktan fazla kaybetti. Pandemi kazananı ve laboratuvar ekipmanı tedarikçisi Sartorius’un (Sartorius vz) unvanları yüzde 2,6 artışla Dax’ın zirvesinde yer aldı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi Öğlen Analizi 8 Aralık , Yeniden sınıflandırmalar da yine kimyasal stoklarını etkiledi. UBS, BASF için satın alma tavsiyesini iptal etti ve şimdi “tarafsız” oy kullandı. Bunu yapmak için Evonik’in belgelerini “Sat”tan “Satın Al”a iki kez yükseltti. BASF, Dax’ta neredeyse yüzde iki kaybetti, Evonik MDax’ta yüzde 1.3 kazandı.

Hırdavat mağazası grubu Hornbach Holding (HORNBACH), güçlü talep nedeniyle mevcut 2021/22 mali yılı için yine biraz daha iyimser. SDAX’ın zirvesinde Hornbach neredeyse yüzde dokuz kazandı.

DAX Endeksi Öğlen Analizi 8 Aralık, Ceconomy (Ceconomy St), yüzde ondan fazla eksi ile küçük sermaye endeksinde sonuncu oldu. Baader Bank, elektronik perakendecisinin unvanını “Satın Al”dan “Azalt”a iki kez düşürmüştü. Analist Volker Bosse, artan korona enfeksiyon sayılarının Avrupa genelinde iş şubelerinin yeniden açılmasını yavaşlattığını yazdı. Şirket ayrıca, özellikle Asya’dan gelen tüketici elektroniği ürünleri için teslimat darboğazlarından da etkileniyor.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 18 Şubat

Alireza

DAX Analizi 12 Temmuz

Alireza

DAX Analizi 7 Aralık

Alireza