ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Endeksi Öğlen Analizi 14 Aralık

DAX Endeksi Öğlen Analizi 14 Aralık Dax Endeksi (DAX 40 Endeksi) da Salı günü aralıklı fiyat artışlarından vazgeçti. Öğle saatlerinde -DAX Akşam Analizi 01Aralık - dax40- ger40

DAX 40 Endeksi kazanıldığı gibi eriyip gitti

DAX Endeksi Öğlen Analizi 14 Aralık DAX endeksi (DAX 40 endeksi) da Salı günü aralıklı fiyat artışlarından vazgeçti. Öğle saatlerinde Alman gösterge endeksi, sabah yaklaşık 15.700 puana ulaştıktan sonra 15.615 puanda hafif bir düşüş yaşadı. Hatta önceki gün, zaman zaman neredeyse 15.800 noktadan tamamen geri dönmüştü.

Yatırımcılar, önümüzdeki günlerde ABD, Avrupa, İngiltere ve Japonya’dan para otoritelerinin göndereceği para politikası sinyallerini merakla bekliyor. Bir yanda enflasyon ve diğer yanda Omikron’un neden olduğu belirsizlik arasındaki ikilemde sıkışıp kaldınız. QC-Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, yılın sonundan kısa bir süre önce kimsenin yanlış ayağa yakalanmak istemediğini söyledi. Ve zaten çok azı başka bir yıl sonu rallisine inandı. Ne de olsa Dax, Ekim ayının başından itibaren Kasım ayında 16.290 puanlık rekor bir seviyeye yükselmişti.

DAX Endeksi Öğlen Analizi 14 Aralık

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi Öğlen Analizi 14 Aralık , Nomura yatırım bankasının baş ekonomisti Robert Subbaraman, çoğu yatırımcıdan daha fazla endişeli ve ABD Merkez Bankası’ndan “soğuk bir şekilde çekilme” konusunda uyarıyor. “Şu anda, enflasyon piyasa katılımcılarının ana endişesi, ancak 2022’nin sonunda koşullar çok farklı olacak: o zaman durgunluk, stagflasyondan daha büyük bir risk, özellikle de Fed soğuk bir geri çekilme politikası izlemeye zorlanırsa. enflasyonu içerir”.

Orta büyüklükteki borsa hisselerinin MDAX’ında bile, 34 456 puanla Salı öğle yemeğine kadar çok az şey oldu. Dax gibi, önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) 4178 puana hafifçe kırmızıya döndü.

MTU’dan (MTU Aero Engines) gelen kağıtlar, JPMorgan ve büyük İsviçre bankası UBS’nin bir tavsiye yayınlamasının ardından yüzde 1,3’lük bir fiyat artışıyla DAX’ın en iyileri arasında yer aldı. ABD yatırım bankasının 220 Euro’luk hedef fiyatı, iyileştirme için neredeyse üçte bir alan olduğunu gösteriyor.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Daimler ise endeksin sonunda eksi yüzde 2 ile iyi performans göstermelerini takdirle karşıladı. Bir gün önce, Stuttgart’taki hisseler, 2015 baharından bu yana neredeyse en son seviyesine geri dönmüştü.

Ticari araç işinin Daimler Truck olarak başarılı bir şekilde bölünmesinden sonra, yatırımcılar grubun parçalarının yeniden değerlendirilmesine güveniyor. Morgan Stanley şimdi bir dereceli kar elde etmek için başka bir argüman sundu.

DAX Endeksi Öğlen Analizi 14 Aralık | ger40.com

DAX Endeksi Öğlen Analizi 14 Aralık Daimler Truck ise 35.10 Euro ile rallisini sürdürdü. Cuma günkü bölünmeden ve 28 avrodan işlem görmeye başladığından beri, yaklaşık çeyrek değer kazandılar.

Yakın zamanda devralma spekülasyonları ile yükselen Software AG (Software) hisseleri çift haneli düştü. ABD’li finans yatırımcısı Silver Lake, Darmstadt merkezli şirkete yatırım yapıyor. Yatırımcıların umduğu şey bu değil

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

27 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Alireza

25 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Endeksi Öğlen Analizi 13 Aralık

Alireza