Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

DAX Analizi 23 Eylül

DAX Analizi 23 Eylül

DAX Analizi

DAX Analizi 23 Eylül, Bu hafta şimdiye kadarki kayıpların ardından DAX endeksi (DAX 40), Cuma günü ticaretin başlangıcında bir şeyler yakalayabilecek gibi görünüyor. Ancak uzmanlara göre istikrar sallantıda. Önde gelen endeks DAX endeksi (DAX 40) için bir gösterge olarak X-Dax, ana ticaretin başlamasından yaklaşık bir saat önce yaklaşık yüzde yarım artışla 12.589 puana işaret etti. Şimdiye kadar hafta boyunca, DAX endeksi (DAX 40) yüzde 1,6 civarında kaybetti ve yıllık eksi yüzdesini yüzde 21’e çıkardı. Önde gelen euro bölgesi endeksi EuroStoxx 50‘nin de Perşembe akşamına kadar yaklaşık yüzde iki kaybettikten sonra Cuma günü işlem başlangıcında hafifçe yükselmesi bekleniyor.

DAX Analizi 23 Eylül

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Ticaretin başlangıcında hafif bir artış belirtisi olmasına rağmen, DAX endeksi (DAX 40) hala Temmuz ve Mart aylarında destek görevi gören 12.500 puanlık yuvarlak işaretin yenilenmiş bir testiyle tehdit ediliyor. 12.781 puana kadar toparlanma girişimleri Çarşamba ve Perşembe günleri tekrar iptal edildi. Wall Street’te, en önemli ABD endeksleri Haziran ayından itibaren yılın en düşük seviyelerine doğru kaymaya devam etti. ABD’de art arda üçüncü büyük faiz artırımının ardından yatırımcılar, yüksek enflasyonla mücadelede tali hasar olarak resesyondan daha da endişeli.

DAX Analizi 23 Eylül, QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, DAX endeksi (DAX 40)‘ta şimdiden yıllık 12.390 puanlık en düşük seviyeye odaklanıyor. Uzman, “Yılın en düşük seviyesi düşürülürse, 12.000 raund ve ardından Ekim 2020’nin en düşük seviyesi (11.450 puan) odak haline gelecektir” dedi. “Ama kesinlikle umut var. Son zamanlarda, pazarlık avcıları piyasaya her zaman zayıf günlerde geldi. Bu pazarlık avcıları, DAX endeksi (DAX 40)‘ın en geç yıllık en düşük seviyesinde destek bulmasını sağlayabilir.” Pazar günkü İtalya parlamento seçimlerini mevcut bir risk faktörü olarak görüyor.

Nasdaq 100 nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX Analizi 23 Eylül, Bireysel değerler açısından, Cuma günü odak noktası, SDax’ta listelenen finansal hizmet sağlayıcısı Hypoport’un kağıdında olmalıdır. Bu, zayıf talep nedeniyle Perşembe akşamı hedefleri askıya almıştı. Mevcut yıl için mevcut tahmin “açıkça kaçırılacak”. Özel gayrimenkul finansmanındaki kısıtlamanın yılın ilerleyen dönemlerinde bitip bitmeyeceğini öngörmek mümkün değildir. Tradegate ticaret platformunda kağıt, Xetra kapanışına kıyasla neredeyse yüzde 24 kayıpla 112,20 Euro’ya geriledi. Bunun Xetra ticaretinde de olması durumunda, kağıt, 2021 başlarındaki rekor seviyeden bu yana yüzde 75’in biraz üzerinde bir kayıpla son düşüşüne devam edecek ve 2018 başlarındaki seviyeye geri dönecek.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Related posts

3 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 22 Eylül

Alireza

DAX Endeksi Bugün

Alireza