ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Endeksi 3 Ocak Akşam Analizi

DAX Endeksi 3 Ocak Akşam Analizi

Dax & Co, yılın başında önemli ölçüde yükseldi

DAX Endeksi 3 Ocak Akşam Analizi, DAX endeksi (DAX 40 endeksi), 2022 ticaret yılına Pazartesi günü önemli bir fiyat artışıyla başladı. Yerel gösterge endeks Aralık sonunda başladığı toparlanma rallisinin ardından öğleden sonra yüzde 1,06 artarak 16.052,79 puana yükseldi. Borsa barometresi en son Kasım ayının sonunda 16.000 puanın üzerinde listelenmişti.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Dax, 2021’de neredeyse yüzde 16’lık bir artışla üst üste üçüncü kâr yılını ilan etmişti. Yatırımcılar şu anda korona pandemisinin küresel ekonomik performans üzerindeki etkilerinin sınırlı olacağına bahse giriyor. Comdirect’ten piyasa uzmanı Andreas Lipkow, piyasa katılımcılarının otomotiv ve uçak endüstrilerinden döngüsel şirketlere güçlü bir şekilde odaklanarak mevcut borsa yılı için kendilerini giderek daha fazla konumlandırdıklarını yazdı.

DAX Endeksi 3 Ocak Akşam Analizi

DAX Endeksi 3 Ocak Akşam Analizi, orta ölçekli şirketlerin MDAX’ı yüzde 1,19 artarak 35.540,69 puana yükseldi. SDAX küçük sermaye endeksi bile yaklaşık yüzde 2’lik bir artış kaydetti. Önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) için neredeyse yüzde 1 arttı.

IG ticaret evinden piyasa analisti Christian Henke temkinli davrandı: Uzman, “Stres faktörleri bizimle kalmaya devam edecek” diye yazdı. Koronavirüsün omikron varyantı dünya çapında hızla yayılıyor. Yeni mutantın oldukça hafif bir hastalık seyrine sahip olduğu varsayılsa da, virüsün ekonomik performansı ne ölçüde etkileyeceği sorusu ortaya çıkmalıdır. Tedarik zinciri sorunlarına hızlı bir son verilmesi beklenmiyor.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi 3 Ocak Akşam Analizi aynı zamanda, özellikle havacılık hisseleri, yılın başında Omikron’a yönelik temkinli gevşeme sinyallerinden yararlandı. Havaalanı işletmecisi Fraport ve Deutsche Lufthansa havayolu şirketinin hisselerini sırasıyla yüzde dörtten fazla ve yaklaşık yüzde yedi oranında artıran ABD bankası Citigroup’un satın alma önerileri de bu artışa eklendi.

Lufthansa  | GER40.com

Citigroup analisti Sathish Sivakumar, uzun mesafeli havayollarının kargo trafiğindeki sürekli ivmeden, iş seyahatlerindeki ve transatlantik uçuşlardaki toparlanmadan ve Asya-Pasifik trafiğinin yeniden açılmasından faydalanması gerektiğini yazdı. Bu nedenle uzun mesafeli havayolları, 2022’de tek kısa ve orta mesafeli rakiplerinden daha iyi gelişmelidir.

DAX Endeksi 3 Ocak Akşam AnaliziDAX Endeksi 3 Ocak Akşam Analizi, Airbus’ın (Airbus SE (eski EADS)) hisseleri, yüzde üç iyi bir artışla endeksteki en iyi değerlerle karıştı. Uçak üreticisi, yıl sonundan kısa bir süre önce başka bir büyük sipariş aldı. Buna ek olarak, içerdekilere göre, 2021’de 600 makinelik teslimat hedefini aştı. Bloomberg haber ajansının haberine göre, üretici, son bir hamle sayesinde müşterilerine toplam yaklaşık 610 jet teslim etti. sayılar.

DAX Endeksi 3 Ocak Akşam Analizi otomotiv stokları da bu ülkede ve Avrupa’da talep görüyordu. Comdirect uzmanları Lipkow’a göre ABD’den olumlu tepkiler geldi: Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, geçtiğimiz çeyrekte yaptığı teslimatlarla rekor kırdı. Dax’in zirvesinde yer alan Volkswagen şemsiye holdingi (Volkswagen (VW) vz) Porsche SE’nin (Porsche SE Vz) imtiyazlı hisseleri yüzde beş buçuk arttı.

DAX Endeksi 3 Ocak Akşam Analizi, Euro en son 1.1350 ABD dolarından işlem gördü. Avrupa Merkez Bankası Cuma günü referans faiz oranını 1.1326 (Perşembe: 1.1334) dolar olarak belirlemişti. Dolar 0,8829 (0,8823) Euro’ya mal oldu. Tahvil piyasasında, cari getiri geçen Perşembe günü eksi yüzde 0,29’dan eksi yüzde 0,26’ya yükseldi. Rex tahvil endeksi (REX toplam fiyat endeksi) yüzde 0,09 düşüşle 144,10 puana geriledi. Bund vadeli işlemleri yüzde 0.24 düşüşle 171.02 puana geriledi.

DAX Analizi 3 Ocak

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Yakında Wirecard hisselerinin ticaretini sonlandıralacak

Alireza

DAX Analizi 26 Ocak

Alireza

Alman Endüstrisi Üst Üste Altıncı Kez Düşüşte

Alireza