ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX analizi 24 Kasım

DAX 40 HAFTALIK GÖRÜNÜM

Dax’ta küçük hareketlenmeler – 16.000 görüş noktası

DAX analizi 24 Kasım ‘da Alman borsası 16.000 puanın altına düştükten sonra Çarşamba günü yükselişe geçti. Bir saatlik işlemden sonra DAX endeksi (DAX 40 endeksi), önceki gün 15.866 puana düşerek -%0.08’in hemen altında 15.924.41 puanda kaldı. 16.000 puanın üzerinde beklenen bir geri dönüş gerçekleşmedi. Önde gelen endeks aynı zamanda 16.290 puanlık son rekordan da uzakta.

DAX analizi 24 Kasım göre yatırımcılar kendilerini bir dizi ekonomik verinin önünde konumlandırdılar, çünkü Ifo iş ortamından başlayarak günlük gündem hafta ortasına kadar dolu. Öğleden sonra, Şükran Günü’nden önceki gün, birçok ABD verisi birikir ve akşam en son ABD Federal Rezerv toplantısının tutanakları takip eder. Credit Suisse’e göre, yapılan menkul kıymet alımlarının çıkışındaki azalma nedeniyle bu duruma eleştirel bakılması muhtemeldir.

Trading the German Stock Market | CMC Markets

DAX analizi 24 Kasım

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX analizi 24 Kasım bununla birlikte, Ifo başlangıçta Dax’a sabahları herhangi bir hareket veremedi. Index-Radar’ın grafik teknisyenlerine göre, lider endeksin sürdürülebilir bir istikrarı henüz garanti edilmemiştir. Uzman Andreas Büchler, “Her şeyi açıklığa kavuşturmak için hâlâ çok az ipucu var” diye yazdı.

MDAX de erken işlemlere başlamadı: orta büyüklükteki hisselerin bulunduğu endeks %0,22 düşüşle 34.974,50 puan oldu. Avrupa sahnesinde ise önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) %0,3 yükseldi.

DAX analizi 24 Kasım , Şirket tarafında, Drägerwerk, hissedarların üzüntüsüne özellikle dikkat çekti. Tıp ve güvenlik teknolojisi sağlayıcısı, korona pandemisindeki özel patlamadan sonra ileriye dikkatle baktığı için kağıtlar %10 fazla düştü. Warburg uzmanı Eggert Kuls’a göre, önümüzdeki yıl için marj görünümü özellikle hayal kırıklığı yarattı. Fiyat açısından, korona patlaması da ortadan kalkmış görünüyor: fiyat geçici olarak 60 avronun altına düştü ve Mart 2020’de pandeminin erken evresinden bu yana en düşük seviyesine geriledi.

DAX analizi 24 Kasım

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Aroundtown (Aroundtown SA) da dokuz aylık rakamları için yatırımcı desteğini kazanmadı, fiyat burada baskı altına girdi, ancak son zamanlarda biraz toparlanarak eksi % 0,5’e ulaştı. Bu arada, hisseler Şubat ayından bu yana en düşük seviyeye ulaştı. Korona pandemisinin sonuçları ticari gayrimenkul uzmanını zorlamaya devam ediyor. Ancak, ilk dokuz ayda faaliyet karı artık yılın ilk yarısında olduğu kadar keskin bir şekilde düşmedi.

DAX analizi 24 Kasım , Fiyatı hareket ettiren etki, bir analistin iptal edilen satın alma tavsiyesiydi: Berenberg’in yaptığı bir araştırmaya ve önemli kayıplara göre, SMA Solar hisseleri önceki gün % 3,6 ile baskı altında kaldı. Analist Lasse Stüben, güneş enerjisi teknolojisi üreticisinin 2022’de ters rüzgarlarla karşılaşmasını bekliyor.

DAX analizi 24 Kasım , Sabah saatlerinde SDAX’ta bir başka kaybeden de 4 euro’nun % 5,4 altına düşen Ceconomy (Ceconomy St) hisseleri oldu. Barclays uzmanı Nicolas Champ’ın yeni hedef fiyatının altına düştüler. Elektronik perakendecisinin olası yeni korona kısıtlamaları, tedarik zinciri sorunları ve iddialı karşılaştırmalı rakamlardan daha fazla rüzgarla karşı karşıya kalmasını bekliyor.

DAX analizi 24 Kasım

DAX analizi 24 Kasım

Dax grubu Vonovia’nın (Vonovia SE (eski Deutsche Annington)) rakip Deutsche Wohnen’in (Deutsche Wohnen SE) devralınması için yapılan sermaye artırımı sırasında taahhüdün dışında işlem gören hisseleri de dikkat çekiciydi. Vonovia abonelik hakları en son 3.13 Avro’da ve hisse 49.01 Avro’da listelendi – toplam 52 Avro. Bir gün önce, hisseler işlemden 52.72 avro ile biraz daha yüksekti.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 15 Mart

Alireza

Allianz Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

19 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza