AnalizAvrupa borsasıHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX 40 Kazançları

DAX 40 Kazançları -DAX Endeksi Bugün

DAX 40 İyimser şirketler fiyatları yönlendiriyor

DAX 40 kazançları ; FRANKFURT (dpa-AFX) – Dax (DAX 40) Salı günü hafta başından itibaren kazançlarını sürdürdü. Bazı şirketler sabahları yılın geri kalanıyla ilgili iyimserliklerini dile getirmişti. Bu yatırımcılar tarafından iyi karşılandı. Önde gelen Alman endeksi erken işlemlerde yüzde 0,6 artarak 15.691 puana yükseldi. Son zamanlarda birkaç kez başarısız olduğu 15.600 puanı geride bıraktı. Zirveye giden yolda bir sonraki hedef, Eylül ayının sonundan itibaren 15.700 metre civarındaki zirveler.

Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) ve marktbeite S&P 500’ün önceki akşam rallisini sürdürdüğü ve rekor seviyelere ulaştığı ABD borsalarında da kuyruk rüzgarı var.

DAX 40 kazançları; Orta ölçekli borsa hisselerinin MDAX’ı Salı günü yüzde 0,9 artarak 35,160 puana yükseldi, Dax 40 ‘tan bile daha güçlü. Euro Bölgesi’nin önde gelen endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde yarım arttı.
DAX 40’a kısa süre önce dahil olan koku ve aroma üreticisi Symrise, bir bütün olarak yıl hakkında kendinden emindi. Hisseler başlangıçta bir ayın en yüksek seviyesine yükseldi, ancak daha sonra kazançlarından vazgeçti. Baader Bank’tan analist Andreas von Arx, Symrise’ın daha yüksek yıllık tahmininin güçlü bir son çeyreğe işaret ettiğini belirtti.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX 40 kazançları; Kion (KION GROUP) hisseleri için yüzde altıdan fazla arttı, MDax’ın zirvesindeydiler ve rakip Jungheinrich’in hisselerini yüzde iki artırdılar. Kion, bu yıl gelen siparişler konusunda iyimserdi.
Makine mühendisliği şirketi Pfeiffer Vacuum da yıl için tahminini yükseltti.

Fiyat daha sonra yüzde sekiz artarak rekor bir seviyeye ulaştı. Vakum pompası üreticisi, çip endüstrisinde devam eden patlamadan önemli ölçüde faydalanıyor. Aynısı, bu yıl daha önce tahmin edilenden daha fazlasını uygulamayı planlayan gofret üreticisi Siltronic için de geçerli. Siltronic hisseleri neredeyse yüzde iki arttı.

Elektronik şirketi Ceconomy (Ceconomy St) son zamanlarda iyi bir çevrimiçi iş yaptı. Media Markt ve Satürn’ün operatörü, mali yılda mali tahminlere ulaştı. Fiyat yüzde 4,5 arttı.

DAX 40 kazançları; DAX 40’ta en büyük kaybedenler, her birinin satışları yüzde üçün biraz altında olan Fresenius (Fresenius SECo) ve Fresenius Medical Care oldu. Deutsche Bank analisti Falko Friedrichs’in şüpheci görünümü ağırlık kazandı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 1 Temmuz

Alireza

DAX Commerzbank Hisse Senedi yüksek kar öngörüyor

Alireza

25 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza