Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 25 Temmuz

18 Ocak Piyasa Gelişmeleri

DAX Analizi

DAX Analizi 25 Temmuz, Bir gün önce Dax, euro bölgesindeki beklenmedik derecede önemli faiz artışına ve İtalya’da yenilenen hükümet krizine rağmen şaşırtıcı derecede dirençli olduğunu göstermişti. Rekor yüksek enflasyon göz önüne alındığında, Avrupa Merkez Bankası (ECB), kilit faiz oranını birçok kişinin beklediğinden daha fazla 0,5 puan artırdı. İtalya Başbakanı Mario Draghi’nin istifasıyla birlikte, ağır borçlu ülkenin Avrupa Birliği ve euro için bir kez daha tehdit oluşturabileceğine dair korkular artıyor.

Bankalar ve aracı kurumlar tarafından yapılan hesaplamalara göre, Dax Pazartesi günü yeni borsa haftasının başlangıcında düşük başlayacak. Cuma günü, Euro bölgesinden gelen hayal kırıklığı yaratan ekonomik veriler, yatırımcıların risk iştahını bozdu ve lider endeksin son derece ince bir artı 13,253,68 puanla işlem görmesine neden oldu.

Alman yönetici katlarındaki havayı yansıtan Ifo endeksi, ekonomik veri serisi için haftalık prim yapıyor. Analistler, Temmuz’un bir önceki aydaki 92,3 puandan 90,5 puana düşmesini bekliyorlar. Buna ek olarak, yeni bir şirket bilançosu seli, yatırımcıları diken üstünde tutuyor. Diğer şeylerin yanı sıra Ryanair, Vodafone ve Google’ın ana Alfabesi rakamlar sunuyor.

DAX Analizi 25 Temmuz

DAX Analizi 25 Temmuz | Ger40.com

Şaşırtıcı patron değişikliğinin ardından yatırımcılar Volkswagen hisselerine de göz kulak olacak. Cuma günü Xetra ticareti kapandıktan sonra grup, uzun süredir CEO’su Herbert Diess’in 1 Eylül’de ayrılacağını duyurdu. Yerine spor otomobil yan kuruluşu Porsche AG’nin başkanı Oliver Blume geçecek.

VW  Porsche DAX Analizi 25 Temmuz

Volkswagen (Volkswagen (VW) vz) (VW (Volkswagen (VW) vz)) ve ana hissedarı Porsche SE’nin (Porsche SE Vz) hisseleri, VW patronunun duyurulan değişikliği ışığında haftanın başında odakta. . Cuma günü borsa kapandıktan sonra Volkswagen, CEO Herbert Diess’in Eylül başında ayrılacağını ve yerine Porsche patronu Oliver Blume’un geçeceğini duyurdu. Denetim kurulu ayrıca Blume’nin Porsche AG’deki önceki işine devam etmesi ve VW CFO’su Arno Antlitz’in VW’deki günlük operasyonlarda onu desteklemesi gerektiğine karar verdi. Pazartesi sabahı Tradegate ticaret platformundaki VW hisseleri, Xetra’nın 134.32 Euro’luk kapanışına kıyasla neredeyse hiç değişmedi.

DAX Analizi 25 Temmuz, Liderlikteki değişiklik, analistlerin karışık tepkileriyle karşılaştı. ABD’li analist firması Bernstein Research’ten Daniel Roeska, VW’yi kötü bir yönetim durumunun onu daha da kötüleştireceği yönünde eleştirdi. Blume altında daha başarılı bir yazılım stratejisi umulur. Ancak yeni planların açıklanması aylar alacak. Roeska’ya göre, grup zorlu bir 2023’e doğru ilerlerken, yer değiştirme için yanlış zaman.

Jefferies analiz firmasından Philippe Houchois de liderlikteki değişimin zamanlamasını talihsiz olarak değerlendirdi. Bununla birlikte, Diess grupta giderek daha fazla izole edildiğinden, ne Diess’in ayrılışı ne de Blume’un halef olarak atanması şaşırtıcı değildir. Değişiklikler aynı zamanda kurumsal stratejiyi yeniden düşünme ve grupta köklü olduğu kadar deneyimli bir otomotiv yöneticisiyle yeni bir başlangıç ​​yapma riskini alma fırsatı da sunuyor.

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

16 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Avrupa Borsası iyimserliğe dönüyor

Alireza

DAX 40’ın fiyatı toparlanma duraklatıldı – BASF daha yüksek hedeflerden memnun

Alireza