ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 6 Ocak

DAX Analizi 22 Ağustos - 12 Ağustos Dünya Borsaları-DAX Analizi 6 Ocak - DAX Analizi 8 Mart

DAX 40 yatırımcıları için aktif bir gün

DAX Analizi 6 Ocak, ABD’de daha sıkı bir para politikasına ilişkin endişeler, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) rekorları şimdilik uzaklaştıracak gibi görünüyor. Borsa barometresi için bir gösterge olarak X-Dax, Perşembe günü ticaretin başlamasından yaklaşık bir saat önce yüzde 1,54 eksi 16 021 puana işaret ediyor. Bir gün önce, Alman gösterge endeksi sadece birkaç puan ile tarihi bir zirveyi kaçırdı. Önde gelen euro bölgesi endeksi EuroStoxx 50′nin (EURO STOXX 50) bu sabah yüzde 1,8 daha düşük olması bekleniyor.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) önceki akşam yayınladığı tutanaklardan da anlaşılacağı gibi, bazı üyeler ilk faiz artırımının hemen ardından merkez bankasının toplam varlıklarını azaltmaya başlamasından yana görüş bildirdiler. Bu artık, tahvil fiyatlarını düşürmesi ve buna göre getirileri artırması gereken, süresi dolan tahvillerin yerini almayacak.’

DAX Analizi 6 Ocak

Altcoin Nedir? Hangi Altcoin Alınmalı?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Ayrıca, hem ekonomik hem de enflasyondaki gelişmelerin gevşek para politikasından daha hızlı çıkıştan yana olduğu defalarca vurgulandı. Daha önce beklenenden daha hızlı bir faiz artırımının haklı gösterilebileceği belirtildi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bu, özellikle Nasdaq teknoloji borsasında bir satışı tetikledi. Güçlü büyüme odaklı teknoloji şirketlerinin faiz oranlarına özellikle duyarlı oldukları kabul ediliyor çünkü faiz oranları ne kadar yüksek olursa finansman maliyetleri de o kadar yüksek oluyor. Oanda ticarethanesinden analist Jeffrey Halley, yüksek enflasyon karşısında piyasaların son zamanlarda aşırı gergin olduğunu yazdı. Son 18 ayın “her şeyi al” ve “pazarlıklı al” mottosuyla artık artık bitebilir. En yüksek puan alan yatırımların – en azından teknoloji hisseleri değil – özellikle savunmasız olması muhtemeldir.

DAX Analizi 6 Ocak Ger40 2021’deki güçlü ticari büyümenin ardından yeni yılda daha fazla rekor kırmayı hedefliyor. Borsacılar, 2022 için işlem hedeflerinin yatırımcıları hayal kırıklığına uğratabileceğini söyledi. Hisseler, zayıf beklenen piyasada Tradegate ticaret platformunda, önceki günün Xetra kapanışının yüzde 1,7 altında listelendi.

RTL hisseleri için Tradegate’de yüzde 0,3 yükseldi. Medya grubu, veri ve yazılım şirketi Videoamp’taki hissesini sattı. Bir borsacı “güzel defter kârından” söz etti.

DAX Analizi 6 Ocak

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Puma Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

26 Temmuz Asya/Pasifik Hisse Senetleri 

Alireza

ALMANYA BORSASI

Alireza