Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 4 Ağustos

4 Ekim Dünya Borsaları Gündemi - 1 Eylül Dünya Borsaları Gündemi- DAX Analizi 4 Ağustos - Piyasa Haftalık Görünümü

DAX Analizi

DAX Analizi 4 Ağustos, ABD hisse senedi ticaretinde ekonomik verileri teşvik ettikten sonra fiyat artışları da Perşembe günü DAX endeksi (DAX 40)‘i biraz daha yukarı taşımalı. Önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax (DAX 40), sabah yüzde 0,36 artışla 13.637 puana ulaştı. Bu, öncü endeksin Haziran ortasından bu yana ilk kez 13.600 puanını kıracağı anlamına geliyor. Haziran başından Temmuz başına kadar olan dönemde kaydedilen kayıpların yüzde 50’sinden fazlasını zaten oluşturdu. Önde gelen euro bölgesi endeksi EuroStoxx 50‘nin de Perşembe günü bir miktar zemin kazanması bekleniyor.

DAX Analizi 4 Ağustos

Nasdaq 100 endeksi nedir?

ABD’de borsalar, cesaret verici ekonomik veriler sayesinde önceki gün güçlü kazançlar kaydetmişti. Durgunluk korkuları şu anda bir miktar hafifliyor, aynı zamanda merkez bankasının faiz artırımlarının artık eskisi kadar canlı olmayacağına dair umutlar var. Çin ile ABD arasında Tayvan konusunda yaşanan gerilimler de geri plana düşüyor.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

DAX Analizi 4 Ağustos, Alman borsasındaki yatırımcılar için sıcak bir raporlama dönemi günü yaklaşıyor: Merck KGaA (Merck), Zalando, Bayer, Beiersdorf ve Hannover Re sadece DAX 40‘tan üç aylık rakamların yanı sıra üç aylık ayrıntılı adidas rakamlarıyla geliyor.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Bayer için, Tradegate’de neredeyse yüzde bir arttı, Leverkusen takımı ikinci çeyrekte beklenenden fazlasını kazandı. Uygun döviz kurları sayesinde Merck, yıllık hedeflerini yükseltti, fiyat yüzde bir oranında arttı. Lufthansa hisseleri yüzde 1,5 arttı. Havayolu bu yıl faaliyet karı bekliyor.

Lufthansa First Class | Lufthansa

DAX Analizi 4 Ağustos, Pek çok tüketicinin satın alma konusundaki isteksizliği ve artan maliyetler kozmetik üreticisi Beiersdorf üzerinde şimdiye kadar pek iz bırakmadı.

Dax grubu, yılın ilk yarısında satışlarını ve karlarını artırdı ve 2022 için iş görünümünü doğruladı. Buna göre, gelir, orta tek haneli aralığın üst ucunda organik olarak büyümeli. Şirkete göre, orta aralık yüzde dört ile altı arasında bir aralığa karşılık geliyor. Açıklandığı gibi, faaliyet getirisi bir önceki yılın yüzde 13 seviyesinde olmalıdır.

DAX Analizi 4 Ağustos, CEO Vincent Warnery Perşembe günü yaptığı açıklamada, “2022 şu ana kadar bizim için başarılı bir yıl oldu” dedi. Giderek daha zorlu bir ortamda, Beiersdorf ikinci çeyrekte dinamik bir şekilde büyümeye devam etti. Sonuç olarak, yüksek hammadde ve nakliye maliyetleri azaltıldı. Ancak yılın ikinci yarısı için Warnery daha güçlü bir rüzgar bekliyor.

Yılın başından bu yana satışlar organik olarak yüzde 10,5 artarak 4,5 milyar avroya ulaştı. Nivea, Eucerin ve Labello gibi markalarla tüketici bölümü, daha küçük ama oldukça kârlı yapıştırıcı yan kuruluşu Tesa’dan daha hızlı büyüdü. Tüketim malları alanı yüzde 15,1’lik bir getiri elde ederken, Tesa özel efektler olmadan yüzde 19,1’lik bir marj başardı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

Endeksler analizi 15 Temmuz

Alireza

DAX Analizi 25 Nisan

Alireza

17 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza