ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

20 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Çarşamba sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

20 Nisan Piyasa Gelişmeleri 

20 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Netflix akış hizmeti, yaklaşık on yıl içinde ilk kez müşteri sayısında bir düşüşü kabul etmek zorunda kaldı ve “New York Post” a göre Tesla patronu Elon Musk kullanmaya hazır. Twitter’ı kendi servetinden 15 milyar dolara satın alacak.

 UKRAYNA

20 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Almanya ve Batılı ortaklar da işgalci Rus birliklerine karşı savaşmak için Ukrayna’ya ağır silahlar sağlamak istiyor. Şansölye Olaf Scholz, Batılı devlet ve hükümet başkanlarıyla yaptığı bir geçiş konferansının ardından, askeri malzemelerin teslimatı konusunda yakın bir koordinasyon olacağını duyurdu. ABD ve Hollanda’nın artık Ukrayna’ya da topçu tedarik edeceğine dikkat çekti. “Bunu mümkün kılmak için yardım edeceğiz” dedi. Hükümet çevrelerinde Almanya’nın mühimmat veya eğitim sağlayabileceği vurgulandı.

 NETFLIX

20 Nisan Piyasa Gelişmeleri

20 Nisan Piyasa Gelişmeleri,Akış hizmeti, yaklaşık on yıl içinde ilk kez müşteri tabanının azaldığını gördü. Bunun nedenleri arasında Ukrayna’daki savaş, yüksek enflasyon ve şiddetli rekabet yer alıyor, dünyanın en büyük yayın sağlayıcısı açıkladı. Hisse, duyurunun ardından yaklaşık yüzde 26 oranında düştü.

 Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 20 Nisan Piyasa Gelişmeleri BALTIKUM

Ukrayna’daki savaş, Federal Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock’un Baltık cumhuriyetlerine yaptığı üç günlük gezinin ana konusunu oluşturuyor. Letonya, Estonya ve Litvanya’da bugün başlayan görüşmeler öncelikle “AB, NATO ve uluslararası toplumun Rusya’nın Ukrayna’ya karşı yürüttüğü saldırganlık savaşına tepkisini” ele almalıdır.

 CONTINENTAL

20 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Rusya’daki üretimin durmasından birkaç hafta sonra, otomotiv tedarikçisi ülkedeki faaliyetlerine devam ediyor. Conti sözcüsü “FAZ” tarafından hazırlanan bir raporda, Moskova’nın güneybatısındaki Kaluga’da lastik üretiminin geçen hafta sonunda yeniden başladığını doğruladı. Verdiği sebep, ülkenin ihtiyaçlarına hizmet etmedikleri takdirde sahadaki çalışanlar için cezai sonuçlardı. “Bu adımın temeli, Rusya’daki çalışanlarımıza özen gösterme görevidir.”

 DEUTSCHE BANK

20 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Hissedar Karl-Walter Freitag, 19 Mayıs’taki genel kurul toplantısında CEO Christian Sewing’e olan güvenini geri çekmek istiyor. Freitag, Sewing’i çeşitli suçlarla suçluyor. Deutsche Bank, başvurunun yarı gerçekler ve komplo teorileriyle dolu olduğunu söyledi.

 LANXESS

Özel kimyasallar şirketinde işler beklenenden daha iyi. Şirket, ilk çeyrekte özel kalemler ve satışlar öncesi kazançların (Ebitda) ortalama piyasa beklentilerinin ve bir önceki yılın sonucunun oldukça üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

 SIEMENS ENERGY

20 Nisan Piyasa Gelişmeleri

20 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Şirket, tam yıl hedeflerini teste tabi tutuyor. Daha önce, rüzgar türbini bölümü Siemens Gamesa, beklenmedik şekilde büyük operasyonel sorunlar ve artan maliyetler bildirerek, üç ayda bir ağır kayıplara neden oldu. Ayrıca Siemens Energy, Ukrayna’daki savaş ve Rusya’ya yönelik yaptırımlar nedeniyle ticari faaliyetlerin çerçeve koşullarının daha zorlu hale geldiğini belirtti. Satışlar ve karlılık üzerinde daha fazla olumsuz etki göz ardı edilemez.

 CREDIT SUISSE

20 Nisan Piyasa Gelişmeleri, CREDIT SUISSE, 2022’nin ilk çeyreği için bir zarar öngörüyor. Büyük İsviçre bankası, daha önce duyurulan bir dizi yasal meseleyle ilgili dava karşılıklarını yaklaşık 600 milyon CHF artırıyor. Ukrayna’daki savaşın karşı taraflar ve kredi riskleri üzerindeki etkisi, negatif gelir ve kredi zararları karşılıkları yoluyla sonucu yaklaşık 200 milyon CHF azalttı.

 TWITTER

Twitter Board Fires a Major Broadside Against Elon Musk by Officially  Adopting the Poison Pill Measure

New York Post’a göre Tesla patronu Elon Musk, Twitter’ı satın almak için kendi servetinden 15 milyar dolara kadar kullanmaya hazır. Gazete, içerdekilere atıfta bulunarak, Musk’ın yaklaşık on gün içinde bir teklif sunmak istediğini bildirdi. Musk ayrıca Morgan Stanley’e 10 milyar dolar daha yaklaştı.

 IBM

20 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Güçlü bir bulut işi, ABD bilgisayar grubu satışlarını ilk çeyrekte beklentilerin üzerine çıkardı. Toplam gelir yüzde 8 artarak 14,2 milyar dolara yükselirken, veri bulutu segmenti yüzde 14 arttı. Uzmanlar toplam satışların 13,85 milyar dolar olmasını bekliyordu. Net gelir (GAAP dışı), geçen yılın aynı dönemine göre çeyreklik artışla 1,3 milyar dolar oldu.

 20 Nisan Piyasa Gelişmeleri, DUFRY

Dufry extends duty free contract at St. Petersburg Pulkovo Airport : The  Moodie Davitt Report -The Moodie Davitt Report

Basında çıkan bir habere göre, gümrüksüz dünya pazarı lideri İtalyan Autogrill’i devralmayı düşünüyor. Planlara göre, İsviçreli Dufry, Bloomberg haber ajansı tarafından bildirildiği üzere, benzin istasyonu operatörü için bir hisse teklifi sunacak. Birlikte, şirketler yaklaşık 6,6 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olacak.

 20 Nisan Piyasa Gelişmeleri VTB

Mali denetim otoritesi Bafin, önde gelen Rus bankası VTB’nin Frankfurt merkezli Avrupa iştirakine özel bir temsilci atadı. Mali denetçiler, VTB Bank Europe’da yönetici yetkilerine sahip olduğunu ve kalan tek yönetim kurulu üyesiyle birlikte enstitünün ticari faaliyetlerini azaltmaya devam edeceğini söyledi.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Endeksi 16 Kasım

Alireza

24 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza

14 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Alireza