ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 20 Nisan

11 Şubat Piyasa Gelişmeleri,

ABD borsalarının ardından DAX bekleniyor

DAX Analizi 20 Nisan

DAX Analizi 20 Nisan, Kısaltılmış işlem haftasına karışık bir başlangıç ​​yaptıktan sonra, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Çarşamba günü yükselmesi bekleniyor. Xetra’nın başlamasından bir saat önce, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olan X-Dax, sabah saatlerinde yaklaşık yüzde yarım artışla 14.227 puana ulaştı. Bu, 14.000 puanlık yuvarlak işarete olan mesafeyi arttırır. EURO STOXX 50 da hafta ortasında yükselmeli.

DAX Analizi 20 Nisan, Borsacılara göre, önceki akşamki olumlu ABD borsaları da Almanya’daki yatırımcıları cesaretlendiriyor. Dow Jones Sanayi (Dow Jones 30 Sanayi) gün boyunca fiyat artışlarını artırdı ve neredeyse günün en yüksek seviyesinde kapandı. Grafik uzmanı Christoph Geyer, DAX endeksi (DAX 40 endeksi)‘i yalnızca bir istikrar aşamasında görüyor: “Düşüş trend çizgisi hala önümüzdeki günler için bir ölçüt.”

DAX Analizi 20 Nisan, Şirketin yavaş yavaş başlayan üç aylık raporlama dönemi karışık sinyaller veriyor. Akış sağlayıcısı Netflix, on yıldan fazla bir süredir ilk kez müşterilerinin dörtte bir oranında azalmasıyla başa çıkmak zorunda kaldı. ABD’de hisse senedi işlem sonrası işlemlerde çeyrekten fazla düştü. Ancak QC Partners’tan uzman Thomas Altmann, piyasanın bir bütün olarak bunu kaldırabileceğine inanıyor: azalan pandemiyi hayatın normalleşmesinin bir göstergesi olarak görüyor. Uzman, “Ve bu, borsaya kayıtlı şirketlerin çoğunluğu için olumlu” diyor.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 20 Nisan

DAX Analizi 20 Nisan, Altmann’ın değerlendirmesi, yeni yıla şaşırtıcı derecede iyi bir başlangıç ​​yapan kimyasallar grubu LANXESS’ten gelen olumlu sinyallerle paralellik gösteriyor. UBS’den uzmanlar ve Jefferies analiz şirketi, ilk yorumlarında beklenenden daha iyi bir işletme sonucuna değindi (Ebitda). Hisse senedi, piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık yüzde 5 arttı.

Teslimat Kahramanı ise, pazar öncesi yüzde birden fazla düştü. Netflix gibi, yemek dağıtım hizmeti de pandeminin eski kazananı olarak kabul ediliyor. Gastronominin yeniden açılması artık bir yük. Perakendeciler, rakip Just Eat Takeaway’in (Just Eat Takeawaycom) düşen siparişler nedeniyle bu yılki brüt mal hacmi tahminini düşürdüğünü belirtti.

DAX Analizi 20 Nisan, MDAX’ta işlem gören Siemens Energy hisseleri, piyasa önünde yüzde 3,2 değer kaybetti. Enerji teknolojisi grubu, rüzgar enerjisi yan kuruluşu Gamesa’dan (Siemens Gamesa Renewable Energy SA) muzdarip olmaya devam ediyor. Bunlar gibi, Münih grubu şimdi yıllık tahminini inceliyor.

Gamesa’nın rakibi Nordex de pazar öncesi yüzde 1.4 düştü. Rüzgar türbini üreticisinin ilk çeyrekte bir yıl öncesine göre biraz daha az sipariş vermesi burada olumsuz bir etki yaptı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

7 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Dax yeniden önemli ölçüde artıyor

Alireza