ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

21 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Perşembe sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

21 Nisan Piyasa Gelişmeleri 

21 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Başkan Emmanuel Macron ve sağcı rakibi Marine Le Pen, Pazar günkü seçimden önceki tek TV düellosunda hararetli bir söz savaşına girdiler ve Tesla, enflasyonun sonuçlarını fiyat artışları ve fiyat artışları yoluyla savuşturmayı başardı. beklentilerin ötesinde.

 UKRAYNA

Rus Çeçenya cumhuriyetinin hükümdarı Ramzan Kadırov, Perşembe günü Mariupol’un tamamen ele geçirilmesini öngörüyor. Büyük ölçüde fethedilen şehirde Ukrayna kuvvetlerinin son kalesi olan Azovstal Çelik Fabrikasına bakan bir sesli mesajda, “Öğle yemeğinden önce veya sonra Azovstal tamamen Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetlerinin kontrolü altında olacak” diyor.

 FRANSA

21 Nisan Piyasa Gelişmeleri, FRANSA Devlet Başkanı Emmanuel Macron ve sağcı rakibi Marine Le Pen, Pazar günkü seçimlerden önce televizyonda yayınlanan tek düelloda hararetli bir konuşma yaptılar. Televizyon programında, rakipler birkaç kez birbirlerini kesti. Rusya ve Fransa’nın AB’deki rolüyle nasıl başa çıkılacağı konusunda şiddetli bir tartışma patlak verdi. Aynı zamanda Le Pen, satın alma güçlerini artırmak isteyen tüketicilerin savunucusu olarak kendini tanıttı: “Hayat pahalılığının başkanı olacağım.” Macron, enerjide KDV’de keskin bir düşüş için kampanya yürüten rakibi, tekliflerinden bazılarının gerçekçi olmadığını söyleyerek suçladı.

 21 Nisan Piyasa Gelişmeleri TESLA

21 Nisan Piyasa Gelişmeleri

TESLA, enflasyonun sonuçlarını fiyat artışlarıyla savuşturmayı başardı ve iş rakamlarıyla uzmanların beklentilerini aştı. İlk çeyrek için Tesla, satışlarında yüzde 81 artışla 18.8 milyar dolara çıktığını duyurdu. Refinitiv verilerine göre, uzmanlar 17,8 milyar bekliyordu. Net gelir, geçen yılın aynı döneminde 438 milyon dolardan sonra 3.3 milyar dolardı. CEO Elon Musk, bu yıl 1,5 milyondan fazla araç üretmek mümkün olacak.

 21 Nisan Piyasa Gelişmeleri MODERNA

ABD’li biyoteknoloji şirketi, ay sonuna kadar altı ay ile beş yaş arasındaki çocuklar için ABD FDA’sından korona aşısı için acil onay başvurusunda bulunmayı planlıyor.

 Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 21 Nisan Piyasa Gelişmeleri BOEING

21 Nisan Piyasa Gelişmeleri,

İçeriden alınan bilgilere göre, uçak üreticisi önemli havayollarına ve ekipman tedarikçilerine 787 Dreamliner teslimatlarının 2022’nin ikinci yarısında yeniden başlayacağını bildirdi. Sürece aşina olan üç kişiden biri Reuters haber ajansına bunun üçüncü çeyrekte gerçekçi olduğunu söyledi. .

 FED

21 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Merkez bankasına göre, ABD ekonomisi son zamanlarda ılımlı bir hızda büyüdü. Fed, “Bej Kitap” ekonomik raporunda enflasyonist baskının yüksek olduğunu duyurdu. Yükselen fiyatlar büyüme beklentilerini gölgeledi. Bu aynı zamanda son jeopolitik gelişmelerin neden olduğu belirsizlik için de geçerlidir. Bölgelerden gelen iş bağlantılarına dayanan rapora göre, güçlü talep karşısında şirketler müşterilerine daha yüksek maliyetler yansıtıyor.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

9 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 27 Ocak

Alireza

24 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza