ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 19 Nisan

DAX Analizi 19 Nisan

Paskalya’dan sonra DAX 40

DAX Analizi 19 Nisan

DAX Analizi 19 Nisan, DAX endeksi (DAX 40 endeksi), uzun Paskalya hafta sonundan sonra muhtemelen daha zayıf işlem görmeye başlayacak. Xetra’nın başlamasından bir saat önce, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, Salı günü yaklaşık yüzde 0,5’lik bir eksi sinyal vererek 14.090 puana ulaştı. Böylece Perşembe günü Maundy’den elde ettiği fiyat kazançlarının büyük bir kısmını geri verecekti. 14.000 puanlık yuvarlak işaret önemli bir destek olmaya devam ediyor. Euro bölgesi endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) de biraz daha zayıf olması bekleniyor.

DAX Analizi 19 Nisan, Uzmanlar, özellikle diğer önemli borsaların Paskalya Pazartesi günü tekrar açık olması nedeniyle sabah saatlerinde uluslararası yönergelere atıfta bulundu. ABD’de Dow Jones Sanayi (Dow Jones 30 Sanayi) haftanın başında hafif kırmızıyla kapanırken, Asya’da Çin’de devam eden karantina önlemleri manşetlere çıkmaya devam ediyor. Yıla güçlü bir başlangıç ​​yaptıktan sonra, oradaki ekonomi son zamanlarda önemli bir ivme kaybetti.

DAX Analizi 19 Nisan | GER40.com

DAX Analizi 19 Nisan, Doğu Avrupa’daki durum da hiçbir rahatlama getirmiyor. Helaba sabah yaptığı açıklamada, “Ukrayna ihtilafında gevşeme belirtileri görmekten hala çok uzağız ve doğu Ukrayna’daki yeni Rus ilerlemeleriyle birlikte risk alma isteğinin artmasını pek bekleyemeyiz” dedi. Broker CMC Markets’tan analist Tina Teng’e göre, yatırımcılar artık Netflix veya Tesla gibi büyük ABD teknoloji gruplarının üç aylık rakamlarını da bekliyor.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Almanya’da Paskalya hafta sonundan sonraki haber durumu şirket tarafında son derece zayıftı. Son aylarda özellikle güçlü bir baskı altına giren HelloFresh hisseleri bir göz atmaya değer olabilir, çünkü Bernstein Research, pişirme kutusu tedarikçisine bir analist karşılaştırmasında özellikle düşük bir hedef fiyat olan 32 Euro’yu verdi. Başlıklar piyasadan önce alınıp satıldı, ancak sadece biraz hareket etti.

DAX Analizi 19 Nisan, Tüketim ürünleri grubu Beiersdorf ve uçak üreticisi Airbus’ın (Airbus SE (eski EADS)) Salı günü temettü dışı işlem gören hisseleri, ancak ilk bakışta gözle görülür şekilde gelişebilir. Temettü kesintisi 0,70 ile 1,50 Euro arasındadır.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 4 Ağustos

Alireza

DAX Analizi 8 Eylül

Alireza

17 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza