ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX Lufthansa Havayolu grubu üçüncü çeyrekte faaliyet kârında uçuyor

DAX Lufthansa Havayolu grubu

DAX Lufthansa üçüncü çeyrekte faaliyet kârında uçuyor

DAX Lufthansa Havayolu grubu ; bir bütün olarak yıl için gelir ve kapasite tahminini doğruladı ve faaliyet sonucunun görünümünü belirledi.

DAX Lufthansa Havayolu grubu açıkladığı gibi, Temmuz-Eylül aylarında satışlar yüzde 96 artarak 5,2 milyar Euro’ya yükseldi. Faiz ve vergi öncesi düzeltilmiş zarar (düzeltilmiş FVÖK), bir önceki yılın aynı döneminde 1.262 milyar Euro’dan 17 milyona geriledi. Konsolide zarar, 1.967 milyar Euro veya hisse başına 3.80 Euro’dan 72 milyon veya hisse başına 0.15 Euro’ya geriledi.

Konsensüs olarak, analistler 5.512 milyar satış, eksi 33 milyon avro düzeltilmiş FVÖK ve eksi 0.40 avro hisse başına kazanç bekliyorlardı

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Lufthansa Havayolu grubu ; CEO Carsten Spohr, krizden çıkış yolunda bir “dönüm noktası”ndan söz etti. “Şimdi, başarılı değişim yolunda devam etme meselesi.” Deutsche Lufthansa, şimdiden yılda yaklaşık 2,5 milyar avro tutarında maliyet tasarrufu sağladı. Bu, 2024 yılına kadar planlanan 3,5 milyar avroluk yıllık tasarrufun yüzde 70’inden fazlasına tekabül ediyor.

DAX Lufthansa Havayolu grubu ; Düzeltilmiş serbest nakit akışı, Lufthansa Technik’te 443 milyon Euro tutarında ertelenmiş vergi ödenmesine rağmen 13 milyon Euro’ya ulaştı. Burada piyasa gözlemcileri eksi 43 milyon euro bekliyordu. İşletme nakit akışı 442 milyon Euro oldu. Grup, üçüncü çeyrekte faaliyet nakit çıkışını durdurmayı ve pozitif FAVÖK yaratmayı kendisine hedef olarak belirlemişti.

DAX Lufthansa Havayolu grubu

DAX Lufthansa Havayolu grubu ; 30 Eylül itibariyle, Lufthansa Grubu’nun toplam 11,9 milyar Euro’luk beklentileri vardı. Sermaye artırımından elde edilen gelirler, Ekim ayında yapılan, devlet katılımının geri ödemesi ve yıl sonuna kadar planlanan kalan katılımların geri ödenmesi veya feshedilmesi dikkate alındığında, Eylül ayı sonunda mevcut likidite 8,5 milyar avroya ulaştı. Alman Lufthansa, likiditenin bu nedenle Almanya’dan gelen devlet istikrar fonları olmasa bile orta vadeli hedef olan 6 ila 8 milyar avronun üzerinde olduğunu açıkladı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Lufthansa Havayolu grubu ; Grup, tedarik kapasitesinin 2021 yılının tamamı için kriz öncesi seviyenin yüzde 40’ı olacağını varsaymaya devam ediyor. Bir bütün olarak 2021’de konsolide satışlarda bir artış beklemeye devam ediyor ve düzeltilmiş FVÖK cinsinden ölçülen faaliyet zararının en az yarıya ineceğini varsayıyor. Grup şimdiye kadar sadece işletme zararında bir azalma sözü vermişti.

DAX Lufthansa Havayolu grubu ; Deutsche Lufthansa küçülme konusunda daha fazla ilerleme kaydediyor
Deutsche Lufthansa, geçen yıl başlayan küçülme ile daha da ilerleme kaydediyor. Eylül ayının sonunda, üç aylık rakamların sunulduğunda açıkladığı gibi, grup tarafından hala toplam 107.000 kişi istihdam ediliyordu. 2020 sonunda 110.000 civarındaydı. Corona krizinden önce, Lufthansa Grubu’nun dünya çapında 140.000 çalışanı vardı; krizin sonunda işgücünün 100.000’e düştüğü söyleniyor.

DAX Lufthansa Havayolu grubu ; Almanya’da Deutsche Lufthansa AG ve Lufthansa Technik AG çalışanlarına yönelik olarak sunulan gönüllü programlarına verilen yanıt, başlangıçtaki beklentileri açıkça aştı. Yalnızca Almanya’da, gönüllü programları, dalgalanma ve sosyal planlar yoluyla 2021’de 4.000 çalışan şirketten ayrıldı ve 3.000 kişiyle daha şimdiden anlaşmalar yapıldı. Almanya’da şu anda 3.000’e kadar çalışan fazlalığı veya buna karşılık gelen personel maliyetleri bulunmaktadır.

Lufthansa’da kabin ekibi için başka bir gönüllü programı 1 Kasım’da başladı ve Mart 2022’nin sonuna kadar devam edecek.

XETRA işinde, Lufthansa hisseleri sonuçta yüzde 6,97 artarak 6,31 Euro’ya yükseldi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

ECB Enflasyonu İçin 5 Soru

Alireza

DAX Analizi 3 Mayıs

Alireza

11 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza