ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 21 Şubat

DAX Analizi 21 Şubat

DAX daha yüksek bekleniyor

DAX Analizi 21 Şubat

DAX Analizi 21 Şubat – DAX endeksi (DAX 40 endeksi)Rusya-NATO krizinin tırmanmakta olduğuna dair yeni sinyaller göz önüne alındığında, Dax Pazartesi gününe biraz daha sert başlamalı. Xetra açılışından iki saat önce, Broker IG önde gelen Alman endeksinin yüzde 0,44 artışla 15,109 puana ulaştığını tahmin etti.
Ukrayna krizinin arka planında, bankalar ve aracı kurumlar tarafından yapılan hesaplamalara göre, Dax Pazartesi gününe yüksek başlayacak. Cuma günü yüzde 1.5 düşüşle 15.042.51 puanın hemen altında kapattı.

Şu ana kadar Ukrayna üzerindeki ihtilafta bir gevşeme belirtisi yok. Rusya ve Beyaz Rusya ortak bir askeri manevra yaptı. Aynı zamanda, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’na (AGİT) göre, Rusya’nın 100.000’den fazla askerin yoğunlaştığı doğu Ukrayna’daki patlamaların sayısı arttı. Batı, Ukrayna’yı işgal etmesi halinde Rusya’ya karşı ağır yaptırım tehdidini yineledi. Ancak ABD Başkanı Joe Biden ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna kriziyle ilgili bir zirve toplantısı yapmayı kabul etti.

DAX Analizi 21 Şubat

DAX Analizi 21 Şubat – Şirket tarafında, diğer şeylerin yanı sıra, otomotiv tedarikçisi Vitesco’nun yıllık ön rakamları bekleniyor. Wall Street tatil nedeniyle kapalı.

Ekonomik veriler Alman üretici fiyatları ve Almanya ve euro bölgesi için Markit satın alma yöneticisi endeksleridir. Uzmanlar her iki durumda da hafif artışlar bekliyor.

Ticarette çalkantılı bir iniş ve çıkışların ardından ABD hisse senedi piyasaları, Cuma günü Ukrayna’daki çatışmaya bir darbe daha vurdu. Önceki gün yaşanan acı kayıpların ardından, bu sefer suçlamalar biraz daha düşüktü. Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) yüzde 0,68 kayıpla 34.079,18 puana geriledi. Haftalık bazda, Ukrayna ihtilafı lider endeksi neredeyse yüzde iki aşağı çekti.

DAX Analizi 21 Şubat – Asya borsaları Pazartesi günü baskı altındaydı. Ukrayna ihtilafı ve ABD’nin faiz artırımı yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Tokyo’da önde gelen endeks Nikkei 225 yüzde 0.8 düşüşle kapandı. Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi’ndeki Hang Seng Endeksi (Hang Seng) geçtiğimiz günlerde yüzde 1.1 düştü ve anakara Çin’den en önemli 300 şirketi içeren CSI 300 Endeksi (CSI 300) yüzde 0.8 düştü.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?Nasdaq 100 endeksi nedir?

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?         Hangi Altcoin Alınmalı?  

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

Volkswagen Talep Görüyor

Alireza

DAX Endeksi 3 Ocak Akşam Analizi

Alireza

Endeksler analizi 4 Ağustos

Alireza