Almanya BorsasıAnalizDAXDAX 40ForexGER 40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

Alman borsası DAX 40: İki güzel günün ardından kâr elde etme

Alman borsası DAX 40

DAX 40: İki güzel günün ardından kâr elde etme

Alman borsası DAX 40 şu ana kadar başarılı geçen bir haftanın ardından Çarşamba günü ara verdi. İşlemlerin kapanışında Dax (DAX 40) yüzde 0,33 düşüşle 15.705,81 puana geriledi. Orta ölçekli borsa hisselerinin MDAX’ı yüzde 0,27 kayıpla 35.011,04 puana geriledi.

Ne de olsa, Alman borsası DAX 40 son üç haftada zaten yüzde altı kazandı. CMC Markets ticaret şirketinden analist Jochen Stanzl, rallinin tek seferde 16.000 işaretine ve üstüne çıkacağını kaydetti. Güçlü raporlama sezonuyla ilgili coşku şimdi biraz azaldı.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Deutsche Bank (Deutsche Bank), BASF ve Puma (PUMA SE) ile birlikte üç Alman borsası DAX 40 şirketi Çarşamba günü üç aylık rakamlar sundu. Deutsche Bank hisselerine tepki hayal kırıklığı yarattı: En büyük Alman borsası DAX 40 kaybedeni olarak yüzde 6.92 kaybettiler. Analistler, cari yıl için kazanç hedefinin beklentilerin altında kaldığından şikayet ettiler. Bu, 2021’in daha zayıf bir son çeyreğine işaret ediyor.

BASF’de satışlar ve kâr için daha yüksek yıllık hedefler fiyatı gerçekten etkileyemedi, ancak sonunda hisseler en azından eksilerini sadece yüzde 0.14’e çıkardı. Borsacılar arasında, faaliyet karı için yeni, daha yüksek tahminin yalnızca piyasa beklentisini doğruladığı söylendi.

DAX 40 Kazançları

Öte yandan Puma’dan (adidas) gelen haber de memnuniyetle karşılandı. Adidas rakibi bu yıl için daha iyimserdi. JPMorgan uzmanı Grace Smalley, zorlu bir ortamda spor malzemeleri üreticisi için güçlü bir üçüncü çeyrekten bahsetti. Puma, Dax’ın zirvesinde yüzde 3.56 kazandı.

En iyi MDax değeri olan K + S (K + S) hisseleri, önceki günkü zayıflığından yüzde 6,60 artı ile toparlandı. Fransız yatırım şirketi Kepler Cheuvreux, gübre üreticisinin fiyatının iki katına çıkmasının mümkün olduğunu düşünüyor. Ayrıca, MDax’ta, Birleşik İnternet yan kuruluşu (United Internet) Ionos’un halka arzına ilişkin spekülasyonlar, telekom sağlayıcısının rotasının yüzde 2,76 oranında artmasına neden oldu.

Alman borsası DAX 40’ta bir değişiklik Cuma günü yapılacak. Deutsche Wohnen (Deutsche Wohnen SE) gayrimenkul grubunun Vonovia (Vonovia SE (eski Deutsche Annington)) tarafından devralınması nedeniyle, Deutsche Wohnen lider endeksten ayrılıyor ve yerini tüketim malları üreticisi Beiersdorf alıyor. Deutsche Wohnen Çarşamba günü yüzde 3.18 kaybetti. Sigorta şirketi Talanx, Beiersdorf’un MDAX’taki yerini alıyor. Hisse fiyatı yüzde 0,88 arttı.
Önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) 4220,88 puanda sadece hafif bir şekilde kırmızıda kapandı. Fransız CAC 40 ve İngiliz FTSE 100 biraz düştü. New York’ta, Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) en son rekor avına övgüde bulundu; Avrupa ticaretinin kapanışında yüzde 0,4 daha düşüktü.

DAX 40 En Yüksek Seviye

DAX 40 ; Dikkatsizliğin ilk belirtileri mi?

Euro piyasa kapandıktan sonra 1.1595 dolardan işlem gördü. Avrupa Merkez Bankası öğleden sonra referans oranını 1,1617 dolar olarak belirlemişti, dolar 0,8608 euroydu. Tahvil piyasasında cari getiri eksi yüzde 0,24’ten eksi yüzde 0,25’e düştü. Rex tahvil endeksi (REX toplam fiyat endeksi) yüzde 0,10 artarak 143,95 puana yükseldi.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Alman borsası DAX 40 Hisse fiyatları yükselmeye devam etse de, kalabalık boğa kamplarındaki yatırımcılar henüz kâr elde etmeye hevesli değil. Davranışsal bir bakış açısından, iyimserler için kötü bir işaret değil.

Alman borsası DAX 40, haftalık kamuoyu yoklamamızda üst üste üçüncü kez kâr bildirdi – bu sefer geçen Çarşamba gününden bu yana yüzde 1,4’lük bir artış. Geniş ölçüde çeşitlendirilmiş ABD hisse senedi endeksi S&P 500’ün aksine, bu ülkede tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için yeterli değildi. Ancak en azından DAX’ta da fark edilen belirli bir pozitif bulaşmadan bahsedebiliriz. Ancak kayıt altına alınması gereken bir şey daha var: Borsa barometresinde bu yılın ikinci ve üçüncü çeyreğindeki fiyat artışlarına yerel yatırımcılar tarafından büyük ölçüde şüphe ve karamsarlık eşlik ederken, bu tür düşünceler giderek buharlaşıyor gibi görünüyor. daha fazla. En azından, algılanan başlıca piyasa riskleri, anketin yapıldığı tarihte bugün önemli bir rol oynamamaktadır. En azından Bank of America’nın geçen hafta ele aldığı (uluslararası yatırımcılarla yaptıkları ankete bakın) enflasyon korkusu, Çin’deki durum veya borsa balonu gibi en büyük üç risk söz konusu olduğunda.

Alman borsası DAX 40

Alman borsası DAX 40 Neredeyse hiç kâr elde etmedi

Alman borsası DAX 40 aynı zamanda orta vadeli kurumsal yatırımcılar arasında bugünün duyarlılık anketine de yansıyor. Çünkü Börse Frankfurt Duyarlılık Endeksimiz sadece bir puan azalarak +29’a düştü. Yeniden konumlandırma, öncelikle, kendilerini boğalar ve ayılar arasında neredeyse eşit bulan ankete katılanların yüzde 5’i kadar tarafsız yatırımcılar grubunun büyüklüğündeki bir azalmadan kaynaklandı. Bu iki grup arasındaki kutuplaşmadaki bu hafif artışın yanı sıra, son anketimizden bu yana DAX’ın yüzde 1,8’lik geçici kazancının, görünüşe göre insanları daha büyük, görünür karlar almaya ikna etmek için yeterli olmadığı dikkat çekiyor.
Börse Frankfurt Duyarlılık Endeksi bir puan artarak +32’ye yükselen özel yatırımcılar arasında da benzer bir gelişme görüyoruz. Burada da tarafsız aktörler grubu iyimserler ve kötümserler lehine neredeyse eşit oranda azaldı ve tüm yanıt verenlerin yüzde 18’lik payıyla bir kez daha (dördüncü kez) bu yılın en düşük seviyesinde.
Muhtemelen hiç güçlü bir şekilde konumlandırılmamış.

Alman borsası DAX 40 Her durumda, sonuç şu ki, kâr alma dürtüsü şu anda güçlü görünmüyor. Özel ve kurumsal yatırımcılar arasındaki duyarlılık farkı minimumdur, ancak son birkaç haftadaki duyarlılıktaki değişimin zamanlaması, altta yatan yükseliş risklerinin maliyet fiyatlarının büyük ölçüde değişebileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, şimdiye kadar tahakkuk eden kitap karlarının muhtemelen makul karları gerçekleştirecek kadar büyük olmadığı her iki panel için de doğrudur.

Öte yandan, kurumsal yatırımcılar arasında nispeten çok sayıda iyimserin – ve bu versiyonun lehine bazı argümanlar var – hala sadece ortalamanın altında bir yükseliş pozisyonuna sahip olması da düşünülebilir. önemli gerilemeler. Muhtemelen 15.150 / 15.200 sayım aralığında.
Bu senaryonun iki sonucu vardır. Birincisi, yerel borsanın sınırsız bir dikkatsizlik evresinde olması pek olası değildir. Börse Frankfurt Duyarlılık Endeksimiz, altı aylık nispi bir analizde bir önceki haftanın rekor değerinden sadece önemsiz bir şekilde düşmüş olsa bile. Öte yandan, bu perspektiften DAX, geçen haftaya göre duyarlılık açısından daha istikrarlı görünüyor.

(1 dolar = 0,8593 euro)

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Henkel Analizi 15 Ağustos

Alireza

Dünya Borsaları

Alireza

DAX Endeksi 5 Ocak Akşam Analizi

Alireza