ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

3 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Salı sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

3 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

3 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck, Rusya’ya karşı bir petrol ambargosu “çok muhtemel” olarak nitelendirdi, artan maliyetler ve Çin’de devam eden korona karantinası Covestro’nun yıl için planlarını ve Twitter’daki finansman stratejisini engelliyor

 RUSYA/PETROL AMBARGOSU

3 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, AB enerji bakanlarının Brüksel’deki toplantısının ardından, Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck, Rusya’ya petrol ambargosunun “çok muhtemel” olduğunu söyledi. Habeck Pazartesi akşamı ARD günlük başlıklarında, editör versiyonuna göre yarın AB Komisyonu’nun altıncı bir yaptırım paketi için teklifler sunacağını söyledi. Bakan, “Orada kesinlikle bir miktar petrol olacak” dedi. “İnatçı devletleri bile anlaşmaya ikna etmenin” mümkün olacağından emin. Habeck, bir ambargonun küresel petrol fiyatlarında artışa yol açacağını söyledi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “daha az ithalatla daha fazla geliri” olmamasına çok dikkat etmelisiniz.

 3 Mayıs Piyasa Gelişmeleri RUSYA/SAVAŞ SUÇLARI

Russia | Association Montessori Internationale

Bir gazeteye göre, Federal Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i Lahey’deki savaş suçları mahkemesi önünde iddianameyle tehdit ediyor. “Rheinische Post” tarafından hazırlanan bir ön rapora göre, “Rusya Devlet Başkanı uluslararası hukuku ve uluslararası insancıl hukuku en acımasız şekilde kırıyor” diyor. “Anneleri, babaları, çocukları, yaşlıları, hastaları bombalamıyorsunuz.” Bunu yapan herkes en ciddi savaş suçlarını işliyor. “Bu suçlar adalet önüne çıkarılmalıdır.”

 COVESTRO

3 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Çin’de artan maliyetler ve devam eden korona karantinası, plastik üreticisinin yıl için planlarını engelliyor. Leverkusen merkezli şirketin açıkladığı gibi, Covestro, 2022 için şimdi 2,0 ila 2,5 milyar avro arasında bir işletme karı (Ebitda) bekliyor. Şimdiye kadar grup, işletme karında 2,5 ila 3,0 (önceki yıl: 3,1) milyar avroya bir düşüş bekliyordu. Analistler yakın zamanda ortalama 2,7 milyar avro tahmin etmişti.

 3 Mayıs Piyasa Gelişmeleri DÜRR

Swabian tesis üreticisi, yıl sonuna kadar tedarik zinciri sorunları bekliyor ve tahminini düşürüyor. 2022 için Yönetim Kurulu, daha önce hedeflenen yüzde 6,5 ila 7,5’lik oran yerine yüzde 5,0 ila 6,5’lik özel kalemlerden önce bir FVÖK marjı bekliyor. Otomotiv endüstrisi için boyama sistemleri üreticisinin açıkladığı gibi 2021’de marj yüzde 5,6, 2022’nin ilk çeyreğinde yüzde 4,9 oldu. İkinci çeyrekte, Çin’deki karantinalar satışları ve kazançları etkileyecek.

TWITTER

Twitter Makes Photos, Videos Look More Immersive in New Test

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

3 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, İçeridekilere göre, Tesla patronu Elon Musk, planlanan Twitter’ı devralması için değişen bir finansman stratejisi hakkında konuşuyor. Reuters, Musk’ın büyük yatırım firmaları ve varlıklı kişilerle 44 milyar dolarlık anlaşmada daha büyük bir pay almak için görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Forbes’a göre, dünyanın en zengin adamı böylece özkaynak payını azaltabilir. Sabit bir temettü ile tercih edilen sermaye yoluyla katılım da tartışılmaktadır.

 3 Mayıs Piyasa Gelişmeleri NUTRIEN

Nutrien Releases 2022 ESG Report

Kanada’nın K&S rakibi, yüksek fiyatlar sayesinde ilk çeyrekte kazançlarında artış kaydetti. Nutrien, net gelirin 133 milyon dolardan 1,39 milyar dolara çıktığını söyledi. Satışlar yüzde 64 artarak 7.65 milyar dolara yükseldi.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 12 Nisan

Alireza

DAX Analizi 6 Haziran

Alireza

Piyasalarda 27 Nisan işlem günü

Alireza