ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 2 Mayıs

DAX Analizi 21 Ocak -DAX Analizi 26 Temmuz

Dax haftalık kaybı yakaladı

DAX Analizi 2 Mayıs

DAX Analizi 2 Mayıs, Nihai olarak oldukça istikrarlı geçen haftanın ardından, Cuma günkü çok zayıf ABD ticaretinin ardından haftanın başında  DAX endeksi (DAX 40 endeksi)  için başka bir gerileme işaretleri var. Xetra’nın başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, eksi yüzde 1,16’lık bir sinyal vererek 13.934 puana ulaştı. EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 1,7 daha düşük olması bekleniyor.

DAX Analizi 2 Mayıs, Geçen hafta,  DAX endeksi (DAX 40 endeksi)  fark edilir şekilde toparlanmayı başarmadan önce zaman zaman 13.500 puana yaklaşmıştı. Yine de Nisan ayı için yüzde ikilik iyi bir kayıp kaldı. Varlık yöneticisi QC Partners’tan piyasa uzmanı Thomas Altmann, “Tüm zamanların Mayıs ayının şimdi başlıyor olması ve öncesinde özellikle kötü bir üne sahip olması kesinlikle yardımcı olmuyor” dedi.

DAX Analizi 2 Mayıs

ABD’de en önemli endeksler hafta sonu öncesinde yeniden derine dalmıştı. Nasdaq teknoloji borsasında NASDAQ 100 seçim endeksi, 2008’den bu yana en zayıf ayının ardından Mart 2021’den bu yana en düşük seviyesine geriledi.

DAX Analizi 2 Mayıs, Yatırımcılar bu hafta, faiz oranlarındaki geri dönüşün devam etmesiyle birlikte Çarşamba günü ABD Merkez Bankası’nın temel faiz kararına odaklanıyorlar. FED’in yüksek enflasyona ilişkin son dönemde aldığı net sinyallerin ardından, piyasa 0,5 puanlık daha güçlü bir faiz artırımı bekliyor. Yüksek faiz oranları borsada ağırlık yaratma eğilimindedir.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

DAX Analizi 2 Mayıs, Vontobel Quality Growth yatırım stratejisti Matthew Benkendorf, mevcut raporlama sezonunun gidişatına ve önümüzdeki üç aylık raporlara atıfta bulunarak, şu an için yüksek dalgalanmalara rağmen, daha sağlam şirketlerin daha tutarlı ve daha güçlü sonuçlar sunabilmesi gerektiğini yazdı. Benkendorf, yüksek marjlı kaliteli şirketlerin maliyet artışlarını ve enflasyonu emebileceğini söyledi.
Adler Group’un (ADLER) hisseleri Alman borsasında büyük baskı altında. Emlak grubu, Cuma akşamı, denetçi KPMG’nin denetimin bitiminden sonra 2021 konsolide ve bireysel finansal tablolar için denetim görüşü veremeyeceğini açıklamıştı.

DAX Analizi 2 Mayıs, Adler’in yine de Cumartesi günü sunduğu ve amortisman nedeniyle bir milyar avroluk iyi bir kaybı ortaya çıkaran yıllık rakamlar, yatırımcılar için muhtemelen yalnızca ikincil öneme sahip olmalıdır. Tradegate’te ön piyasa, hisseler Xetra kapanışına yüzde 38 değer kaybetti. Bir tüccar, Adler fiyaskosunun tüm emlak sektörünü de etkileyeceğini söyledi.
Piyasadan önce Tradegate’de hisseleri neredeyse hiç değişmeyen otomotiv tedarikçisi Stabilus’tan da çeyreklik rakamlar geldi. Bir borsacı, Stabilus’un marjlar umulduğundan biraz daha düşük olsa bile, özellikle satışlar açısından beklenenden daha iyi performans gösterdiğini söyledi. İkincisi, zaman içinde kâr almayı tetikleyebilir, diye uyardı.

Tradegate’deki Nordex (Nordex), Xetra kapanışından önce yüzde 1,7 düştü. Piyasa katılımcıları bunu Danimarkalı rüzgar enerjisi rakibi Vestas’ın (Vestas Wind Systems A-S) indirimli satış ve marj hedefleriyle haklı çıkardı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

17 Aralık Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Sabah Analizi 23 Kasım – Almanya / Avrupa / ABD / Asya

Alireza

DAX Analizi 6 Temmuz

Alireza