ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 16 Şubat

DAX Analizi 16 Şubat

Faiz sorunu yeniden gündemde

DAX Analizi 16 Şubat

DAX Analizi 16 Şubat, bir gün önce Ukrayna ihtilafında gevşeme sinyallerinin net bir şekilde rahatlamasının ardından, hafta ortasında Alman borsasında daha güçlü hareketler olmamalıdır. Broker IG, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Xetra’nın yüzde 0.21 artışla 15.445 puana başlamasından iki saat önce değer verdi. Euro bölgesinin önde gelen barometresi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Çarşamba günü yüzde 0.28 kazanması bekleniyor.

DAX Analizi 16 Şubat Bir gün önce Rusya’nın Ukrayna’yı işgal edeceği korkusu hafifledi ve Rus birlikleri sınırdan çekildi. Varlık yöneticisi QC Partners’tan piyasa gözlemcisi Thomas Altmann, çatışmanın şu anda borsalar için korkusunun bir kısmını kaybettiğini söyledi. Ancak belirsizlik hala yüksek.

DAX Analizi 16 Şubat- Ayrıca, Altmann’a göre, bir gün önce ABD’de üretici fiyatlarındaki beklenmedik keskin artışın ardından faiz artırımı korkuları geri döndü. Bu nedenle ABD Merkez Bankası’nın son faiz toplantısı tutanaklarının yayınlanması özellikle akşam saatlerinde gündemde. Çeşitli ABD ekonomik verileri önceden yayınlanacak.
Raporlama sezonu, motor üreticisi MTU’nun (MTU Aero Engines) yıllık rakamlarıyla Alman borsasında devam ediyor. Tradegate’te piyasa öncesi, rakamlara verilen fiyat tepkisi ve görünüm, Xetra kapanışında yüzde 0,4 ile başlangıçta biraz olumluydu.

DAX Analizi 16 Şubat – Otomotiv tedarikçisi ve bağlantı teknolojisi üreticisi Norma Group’un (NORMA Group SE) belgeleri, önemli verilere göre Xetra’nın Tradegate’i kapatmasına yüzde 0,8 yükseldi.
Tahrik teknolojisi uzmanı Vitesco (Vitesco Technologies) geçtiğimiz mali yılda günlük işlerde yine karanlıkta kaldı ve analistlerin beklediğinden biraz daha iyi performans gösterdi. Eskiden Continental‘in bir parçası olan şirketin hisseleri, Xetra kapanışına kıyasla piyasa öncesi Tradegate ticaretinde yüzde 2,1 değer kazandı.
2021 için kilit verilere göre Amadeus FiRe’nin hisseleri de yüzde 1,1 arttı. Personel hizmeti sağlayıcısı, işgücü piyasasındaki bazen gergin durum sayesinde de geçen yıl güçlü bir şekilde büyüdü.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?Nasdaq 100 endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

DAX 29 Kasım Öğlen Analizi

Alireza

Sabah Analizi 01 Aralık ALMANYA / AVRUPA / ABD / ASYA

Alireza

18 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza