ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

16 Şubat Piyasa Gelişmeleri

16 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Çarşamba sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

16 Şubat Piyasa Gelişmeleri

16 Şubat Piyasa Gelişmeleri, AirBnb, ilk çeyrek için güçlü bir görünümle piyasaları şaşırttı, ilk Airbus A350 kargo uçağının Singapur Havayolları’na satışı tamamlanmış bir anlaşma ve Rusya, ABD’nin bu Çarşamba Ukrayna’da olası bir Rus işgaline ilişkin uyarılarını reddetti geri.

 RUSYA/UKRAYNA

16 Şubat Piyasa Gelişmeleri –Rusya, ABD’nin bu Çarşamba günü Ukrayna’yı olası bir Rus işgaline ilişkin uyarılarını reddetti. Rusya’nın AB Büyükelçisi Vladimir Chizhov, “Rusya ile ilgili olarak, sizi temin ederim ki bu Çarşamba günü bir saldırı olmayacak. Ayrıca gelecek hafta, ondan sonraki hafta veya gelecek ay da herhangi bir tırmanış olmayacak” dedi. Dünya”.

 16 Şubat Piyasa Gelişmeleri AB

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’e göre, AVRUPA BİRLİĞİ Rusya’dan gaz ithalatında kısmi bir kesinti ile başa çıkabilir. “Modellerimiz, Gazprom tarafından gaz tedarikinde kısmi bir kesinti veya daha fazla azalma olması durumunda güvenli tarafta olduğumuzu gösteriyor.”

 VİRÜS

16 Şubat Piyasa Gelişmeleri

16 Şubat Piyasa Gelişmeleri –Federal hükümet, korona pandemisinin ekonomik sonuçlarını hafifletmek için bugün çalışanlara ve şirketlere vergi indirimleri getirmek istiyor. Federal Maliye Bakanı Christian Lindner (FDP), Reuters haber ajansına sunduğu yasa tasarısından da anlaşılacağı gibi, Dördüncü Corona Vergi Yardımı Yasası’nın ekonomik bir toparlanmayı teşvik edeceğini umuyor.

 ECB

16 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Euro bölgesindeki yüksek enflasyon göz önüne alındığında, ECB’nin Mart ayında yapacağı faiz toplantısı öncesinde sıkılaştırıcı bir seyir izleniyor. ECB Başkanı Isabel Schnabel’e göre enflasyonu değerlendirirken konut fiyatlarındaki artışın da dikkate alınması gerekiyor. Alman ekonomist, “Financial Times” ile yaptığı bir röportajda, emlak patlamasının para otoritelerinin para politikasını değiştirmekte çok geç hareket etme riskini artırdığı konusunda uyardı. Para politikasının gidişatını daha fazla belirlemek amacıyla “Bunu görmezden gelemeyiz” diyor.

 VITESCO

Regensburg merkezli otomotiv tedarikçisi, yarı iletkenler gibi önemli bileşenler için teslimat darboğazlarına rağmen geçen yıl satışlarını ve kazançlarını artırdı. Vitesco, grup satışlarının bir önceki yıl 8,03 milyar avrodan 2021’de yaklaşık 8,35 milyar avroya yükseldiğini duyurdu. Düzeltilmiş faaliyet sonucu (FVÖK), 2020’de 95 milyon avroluk bir kaybın ardından yaklaşık 149 milyon avroya ulaştı.

 AIRBNB

16 Şubat Piyasa Gelişmeleri

16 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Oda açma platformu, açılış çeyreği için güçlü bir görünümle piyasaları şaşırttı. San Francisco merkezli şirket, 1,41 ila 1,48 milyar dolar arasında satış bekliyor. Analistler daha önce 1,24 milyar dolar varsaymışlardı. Airbnb, müşterilerin artan seyahat etme isteğinden, konukların aracı kurumlarda daha uzun süre kalmasından ve daha yüksek fiyatlardan yararlandı. Dördüncü çeyrek için ABD şirketi, hisse başına sekiz sent kazanç ve 1.53 milyar dolar gelir bildirdi.

 16 Şubat Piyasa Gelişmeleri  AIRBUS/SİNGAPUR HAVAYOLLARI

Fransız-Alman uçak üreticisinden Airbus A350 uçağının ilk kargo versiyonunun Singapur Havayolları’na (SIA) satışı tamamlandı. Airbus, Singapur Air Show’da yaptığı açıklamada, yedi adet A350F için satış sözleşmesinin imzalandığını duyurdu. En son 2018 yılında yayınlanan liste fiyatına göre sipariş 2,3 milyar dolar değerinde.

 BIONTECH

16 Şubat Piyasa Gelişmeleri – CEO Şahin, DSÖ Direktörü Tedros ve Ruanda, Gana ve Senegal Başkanları ile Afrika’da Aşı Üretimi Zirvesi (11:30); Şahin ile Pk (14:30)

 ABD/FED

7 Fed Rate Hikes In 2022? Needed But Unlikely

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi, Salı günkü üst düzey Federal Rezerv yetkilileri oylamasını erteledi. Komitenin Demokrat başkanı Sherrod Brown, alternatif bir tarih arandığını söyledi. Arka plan, Cumhuriyetçilerin ekonomist Sarah Bloom Raskin’in adaylığı nedeniyle oylamadan uzak durmak istediklerini açıklamalarıydı. Bu, gerekli çoğunluk ile sonuçlanmayacaktı. Cumhuriyetçiler Raskin’i petrol ve doğal gaz sektörüne düşmanlıkla suçluyor.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?    Hangi Altcoin Alınmalı?  

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Piyasa Analizi 26 Temmuz 

Alireza

DAX Analizi 13 Mayıs

Alireza

DAX Öğlen Analizi 18 Ocak

Alireza