ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 3 Mayıs

DAX Analizi 11 Nisan- Borsalar 17 Aralık

Dax artıyor

DAX Analizi 3 Mayıs

DAX Analizi 3 Mayıs, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) haftaya zayıf başlangıcından itibaren toparlanması Salı günü titrek zeminde. Öğle saatlerinde, önde gelen Alman endeksi, yuvarlak işaretin daha da üzerinde olmasının ardından hala yüzde 0,45 artışla 14,002 puana yükseldi. Orta büyüklükteki hisse senetlerinin MDAX’ı yüzde 1,04 artarak 29,829 puana yükseldi. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 0.6 yükseldi.

DAX Analizi 3 Mayıs, Index Radar’ın grafik teknolojisi uzmanlarına göre, daha küçük pozitif karşı hareketler bile Dax’ın şu anda daha az talep gördüğü gerçeğini değiştirmiyor. Son birkaç gündeki trend tersine çevirme girişimleri başarısız oldu ve burada belirleyici rol oynayan 14.150 ve 14.180 puan civarındaki yüksek hacimli tersine çevirme alanı. Comdirect’ten piyasa uzmanı Andreas Lipkow, “Çarşamba günkü önemli ABD merkez bankası toplantısından kısa bir süre önce kimse kendini erken konumlandırmak istemiyor” dedi.

DAX Analizi 3 Mayıs, Piyasa, Fed’in hafta ortasında faiz oranlarını 0,5 puan artırmasını bekliyor. Yatırımcılar daha az riskli varlıklardan tekrar faiz kazanmaya başladıklarında, daha riskli hisse senetleri daha az çekici hale gelir. Bu ülkede, on yıllık federal tahvillerin getirisi sabah saatlerinde yüzde bir civarına yükseldi.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

DAX 40 forecast (2022): Will Ukraine–Russia tension drag the index down?

DAX Analizi 3 Mayıs, Bireysel değerlerle ilgili olarak, üç aylık raporlar resmi şekillendirmeye devam ediyor. Önceki akşam, kimya şirketi Covestro, 2022 için daha düşük bir kar beklentisiyle hayal kırıklığına uğradı. Hisseler DAX endeksi (DAX 40 endeksi)  kuyruk lambası olarak yüzde 6.8 kaybetti.

Banka hisseleri, Fransız BNP Paribas’tan gelen ve kazançlarındaki artışla şaşırtan olumlu haberlerin ardından Avrupa’da yükseldi. Deutsche Bank, Dax’ta yüzde 2.5 değer kazandı.

Dürr hisseleri, ticarete zayıf başlangıçlarını hızla düzeltti ve en son MDax’ın favorileri arasında yüzde 3,9 değer kazandı. Bu nedenle, tesis üreticisi tarafından düşürülen marj tahmininin olumsuz bir etkisi olmadı. Goldman Sachs analisti William Turner, piyasanın bunu öngörmüş olması gerektiğini yazdı.

DAX Analizi 3 Mayıs, Adler Group’ta (ADLER), yüzde 23’lük iyi bir fiyat artışı, yatırımcıların önceki gün neredeyse yüzde 30’luk fiyat düşüşünü en azından kısmen unutmasına neden oldu. Denetim şirketi KPMG’nin emlak grubuna 2021 yılına ilişkin iş rakamlarının tasdikini reddetmesinin ardından, hafta başında gazeteler ciddi bir çalkantıya girdi. Salı günü perakendede spekülatif alımlar konuşuldu.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 2 Şubat

Alireza

21 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Sabah Analizi 01 Aralık ALMANYA / AVRUPA / ABD / ASYA

Alireza