ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 29 Aralık

DAX Analizi 29 Aralık -DAX Analysis 8 Dec | ger40.com

DAX Analizi 29 Aralık

DAX Analizi 29 Aralık, en son toparlanma rallisinden sonra, Alman borsası Çarşamba günü ivme kaybetti. Yılın sondan bir önceki işlem gününün başlamasından bir saat sonra, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) yüzde 0.07 düşüşle 15.951,84 puana geriledi. Son beş işlem gününde lider endeks neredeyse yüzde beş arttı ve yılın başından beri yüzde 16 civarında bir fiyat artışı oldu.

Orta ölçekli şirketlerin MDAX’ı Çarşamba sabahı 35.301.22 puanla rekor kırdı. Euro Bölgesi’nin önde gelen endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 0,05 kayıpla 4309,87 puana geriledi. ABD borsaları da bir gün önce durmuştu ve Asya o sabah kayıpların hakim olduğunu gördü.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Oanda ticaret evinden analist Jeffrey Halley, Coronavirus varyantı Omicron’a bakıldığında, piyasaların şu anda hastalıklarda daha hafif bir seyirde fiyatlandığını yazdı. Virüs ve sonuçları muhtemelen ekonomik toparlanmayı yavaşlatacak, ancak “deliğe düşmesine izin vermeyecek”.

DAX Analizi 29 Aralık teknik grafik analisti Christoph Geyer, çoğu piyasa katılımcısının defterlerini çoktan kapattığını ekledi. Bu arada, birkaç tüccar, yıl sonu hesaplarında iyi görünmek için “zayıf piyasadan satın alarak fiyatları biraz yukarı çekmeye” çalıştı. Uzman, büyük yuvarlak sayıların çekiciliği nedeniyle, Dax’ın kalan iki işlem gününde 16.000 puan işaretini test edebileceğine inanıyor. Bununla birlikte, gücün Kasım ayındaki 16.290 puanlık rekor rekoru hedeflemek için yeterli olup olmadığı çok tartışmalı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Hafta ortasında fiyat hareketli bir şirket haberi yoktu. Düşük sermayeli Alman şirketlerinin SDAX’ında, yakın zamanda güçlü bir şekilde geri kazanılan LPKF (LPKF LaserElectronics) hisseleri neredeyse yüzde iki buçuk eksi ile en altta yer aldı. Lazer uzmanının yıllık bilançosu da üçte birlik bir değer kaybıyla ayılıyor – aynı dönemde SDax neredeyse yüzde on bir buçuk arttı.

DAX Analizi 29 Aralık, Hornbach Holding’de (HORNBACH), ılımlı bir başlangıç ​​kârı bir rekor daha yüksek için yeterliydi. Son zamanlarda, kağıtlar yüzde 0,4 düştü. Ancak, yılın başından bu yana neredeyse üçte iki oranında önemli bir değer artışı olduğu için, dikiz aynasına bir bakış hissedarları memnun etmelidir.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 13 Haziran

Alireza

DAX Analizi 14 Nisan

Alireza

Sabah Analizi 22 Kasım – Almanya / Avrupa /ABD

Alireza