ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX Analizi 17 Kasım

DAX analizi 17 kasım -

Dax endeksi bir sonraki rekor seviyeye tırmanıyor

DAX analizi 17 kasım, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Çarşamba günü rekor çalışmasına yavaş bir hızda devam etti. 16.300 puana giderek yaklaşıyor. Ger40 analisti , ABD doları karşısında hala zayıflayan euro ve zayıf petrol fiyatının bir bütün olarak Avrupa borsalarını desteklediğini söyledi.

Erken işlemlerde, Alman borsa barometresi yüzde 0,16 artarak 16 274,27 puana yükseldi. Orta büyüklükteki hisse senetlerinin MDAX’ı yüzde 0.17 artarak 36.261,40 puana yükseldi. Euro Bölgesi’nin önde gelen endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 0,13 artarak 4407,30 puana yükseldi.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Varlık yöneticisi QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, “Sahadaki ruh hali hala mükemmel,” diye yazdı. “Dax’ın ne kadar yükseğe çıkabileceği sorusuna hala bir cevap yok.” Bununla birlikte, teknik açıdan bakıldığında, şimdi büyük ölçüde aşırı satın alındı.

SATIN ALMAK İÇİN EN İYİ ALTKOİNİN HANGİSİ OLDUĞUNU BİLMEK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

DAX analizi 17 kasım

DAX analizi 17 kasım Çarşamba günü tekil hisseler arasında Siemens Healthineers ve Volkswagen (Volkswagen (VW) vz) hisseleri dikkat çekenler oldu. Medikal teknoloji grubu, sermaye piyasası günü vesilesiyle kendisine daha yüksek orta vadeli hedefler koydu. Bu genellikle beklenen bir şeydi, ancak o kadar net değildi. 2023 ila 2025 mali yılları için (Eylül sonu itibariyle), Siemens yan kuruluşu şimdi yılda yüzde altı ila sekiz arasında karşılaştırılabilir satış artışı hedefliyor. Hisse başına düzeltilmiş kazançların yıllık yüzde 12 ila 15 oranında artması bekleniyor. Bu nedenle gazeteler şimdi yüzde 4,8’lik bir artı ile endeksin zirvesinde yer aldı. Siemens de bundan yararlandı ve yüzde 1,6 arttı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bu arada DAX analizi 17 kasım Çarşamba günü VW (Volkswagen (VW) vz), fiyat listesinin sonunda yüzde 1,2 oranında yol verdi ve Fransız yatırım bankası Exane BNP’nin notunu “düşük performansa” düşürdü.
MDax’ta, Auto1’in (AUTO1 Group SE) fena halde sarsılan hisseleri, yüzde 3,7’lik bir artı ile endeksin zirvesine yükseldi, çünkü çevrimiçi ikinci el otomobil satıcısı güçlü üç aylık rakamlar sundu ve ayrıca satış tahminini yeniden yükseltti. Auto1 borsada yalnızca yılın başında listelendi, ancak şu ana kadar çok az şansı oldu. Hisseler Ekim ayında rekor bir düşüş yaşadı ve o zamandan beri toparlanmaya çalışıyor.

Sigortacı Talanx’ın sermaye piyasası günü vesilesiyle yaptığı açıklamalar hisseleri güçlükle hareket ettirdi. Piyasaya paralel olarak yüzde 0,2 arttı. Talanx, önümüzdeki yıllarda birincil sigorta işini güçlü bir şekilde genişletmeyi ve bunu önemli ölçüde daha karlı hale getirmeyi planlıyor. Bayiler açıklamaları “biraz olumlu” olarak nitelendirdi.

DAX analizi 17 kasım Çarşamba günü Basler için SDAX yüzde 1,6 düştü. Bir tüccar, bilgisayar görme uzmanının önceki akşam bir siber saldırının hedefi olduğunu açıklamasının ardından belirsizlikten bahsetti. Ancak Basler, arızaları ve ilgili iş kesintilerini muhtemelen yıllık tahminleri tehlikeye atmayacak şekilde düzeltebileceğini varsayıyor.

DAX analizi 17 kasımCitigroup’un Pfandbriefbank’ın yatırım notunu “Sat”a indirmesi, gayrimenkul finansmanı ve kamu yatırım finansmanı alanında uzman bankanın hisselerini yüzde 2,3 oranında aşağı çekti. Home24 ve Westwing (Westwing Group) ise yüzde 9 civarında kârla SDax’ın zirvesini aldı, çünkü yatırım evi Jefferies iki şirketin değerlemesine “Buy” ile başladı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX 10 Aralık Öğlen Analizi

Alireza

23 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Analizi 3 Ocak

Alireza