Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 16 Ağustos

DAX Analizi 4 Ekim- DAX Analizi 14 Ocak - DAX Analizi 11 Temmuz

DAX Analizi

DAX Analizi 16 Ağustos,Haftaya biraz çalkantılı bir başlangıç ​​yaptıktan sonra, DAX endeksi (DAX 40) Salı günü orta derecede pozitif başlamalıdır. Xetra açılışından bir saat önce, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, yüzde 0,20 artışla 13.844 puana sinyal verdi ve bu da 14.000 puanlık yuvarlak işarete yaklaşıyor. Euro bölgesinin lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0,3 daha yüksek olması bekleniyor. Wall Street’teki ticaretin sağlam sonu, fiyat hareketini destekliyor.

DAX Analizi 16 Ağustos

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Zayıf ABD ekonomik verileri, bir gün önce New York ticaretinde ABD Merkez Bankası’nın son büyük adımlardan sonra faiz oranlarını yükseltme konusunda daha temkinli olabileceği beklentilerini desteklemişti. Bu şema, dünya borsalarındaki toparlanma rallisini karakterize ediyor. Temmuz ayının en düşük seviyesi olan 12.400 puandan bu yana, önde gelen Alman endeksi yüzde on bir değer kazandı ve şu anda iki aydan uzun süredir en yüksek seviyesinde.

DAX Analizi 16 Ağustos

DAX Analizi 16 Ağustos, Kurumsal tarafta, raporlama sezonu sona erdi. Almanya’da Delivery Hero‘nun ara raporu gündemde hala. Yemek dağıtım hizmeti, karlılık hedefi için doğru yolda görünüyor. Ancak Delivery Hero, önümüzdeki aylarda tüketimde belirli bir gevşeklik bekliyor. İkinci çeyreğe ilişkin önemli veriler ve yıllık hedeflere yönelik bir düzenleme Temmuz ayında zaten yayınlanmıştı. Hisse senetleri, Xetra kapanışına kıyasla Tradegate’de hafifçe yükseldi.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Çip şirketi Infineon daha fazlasını satın almak istiyor. Şirket patronu Jochen Hanebeck, daha küçük veya orta ölçekli devralmaların mümkün olduğunu söyledi. Hanebeck’e göre, yarı iletken krizine hızlı bir son vermek görünmüyor. Hisseler, Xetra’nın Tradegate kapanışından önce orta derecede yüksekti.

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX Analizi 16 Ağustos, Küçük büyükler alanında, online mobilya perakendecisi Home24’ün hisseleri satış hedeflerini düşürdükten sonra düştü, Xetra’nın sonunda Tradegate eksi yüzde dört buçuk civarındaydı.

Avrupa Ekonomik Araştırma Merkezi’nin (ZEW) ekonomik beklentileri de sabah yayınlanacak. Commerzbank’a göre, Ağustos ayında Almanya için tekrar bulutlanacaklar. Ukrayna savaşı, doğal gazın paylaştırılması tehdidi ve yüksek enflasyonla birlikte, bir görünüme göre, şu anda geleceğe şüpheyle yaklaşmak için birçok neden var. ABD endüstriyel üretim verileri bu öğleden sonra geliyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

27 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 8 Ağustos

Alireza

3 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza