ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX Endeksi 30 Kasım

DAX Endeksi 29 Kasım

Omicron korkuları piyasaları yeniden baskı altına aldı

DAX endeksi 30 Kasım, Coronavirus varyantı Omicron’un yeni korkusu borsalarda gerginliğe neden oluyor. DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Salı günü önemli ölçüde düşmesi bekleniyor. Alman lider endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra’nın başlamasından bir saat önce eksi yüzde 1.15’ten 15.105 puana işaret ediyor. Bu, 15.000 puanlık yuvarlak işareti yaklaştırıyor. DAX bunun altında en son Ekim ayının başındaydı. Euro Bölgesi’nin önde gelen barometresi olan EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) de yüzde birden fazla kırmızı ile açılmalıdır.

DAX Endeksi 30 Kasım- omicron COVID variant

Moderna’nın patronu Stephane Bancel’in “Financial Times” gazetesinde Omicron varyantına sahip mevcut aşıların sorunlarının olabileceğini ve adapte edilmiş aşıların yeterli miktarlarda üretilebilmesinin daha uzun süreceği yönündeki açıklamaları daha fazla baskı yaratıyor. Yatırımcıların varyantla ilgili endişeleri aniden yeniden artıyor. Hükümetin satın alma yöneticileri sanayi endeksinin Kasım ayında beklenenden hızlı yükseldiği Çin’den gelen olumlu ekonomik veriler, Omicron’da yer alan haberle geri plana itildi.

DAX endeksi 30 Kasım

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, bir Senato komitesi önünde Omicron ile ilişkili ekonomik riskleri vurguladı. Commerzbank’tan döviz uzmanı You-Na Park-Heger, gelecekteki para politikası için olası sonuçlara işaret etti. “Omicron, kısıtlayıcı önlemler veya nüfustaki korku nedeniyle ekonomik aktiviteyi yavaşlatırsa, bir veya diğer merkez bankası para politikasını sıkılaştırmayı yeniden gözden geçirebilir ve muhtemelen onu geriye doğru itebilir.”
Bunun da, merkez bankalarının ucuz para politikasından yıllardır yararlanan hisse senedi piyasalarını ne ölçüde destekleyeceği, olası yenilenen önemli bir ekonomik yavaşlama göz önüne alındığında görülecektir.

 

Lufthansa ger40DAX endeksi 30 Kasım, Alman borsasında, Omicron varyantıyla ilgili endişeler, Tradegate’deki piyasa öncesi işlemlerde havacılık ve turizm sektöründen gelen kağıtları tekrar ele geçirdi. Lufthansa ve Fraport, Xetra’nın sonunda yüzde bir buçuk oranında daha ucuzdu.

Adler Group (ADLER), cari mali yıl için tahminin doğrulanmasına, bugüne kadar çok az ciro ile Tradegate’in fiyatında ılımlı bir artışla tepki verdi. Emlak şirketi, Ekim ayının başında açığa satış yapan Fraser Perring tarafından hedef alındı ​​ve şirket iddialarını reddetse bile, o sırada hisse fiyatı önemli ölçüde düştü. Adler artık endüstri devi Vonovia’dan (Vonovia SE (eski Deutsche Annington)) destek aldı. DAX endeksi 30 Kasım (DAX 40), Adler’e katılmakla ilgileniyor ve şimdiden bir hisse bloğu hakkını güvence altına aldı.

DAX endeksi 30 Kasım

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Kion (KION GROUP), Xetra’ya kıyasla Tradegate’ten neredeyse yüzde yarım vazgeçti. İlk başta, büyük Fransız bankası Societe Generale’nin (SocGen) forklift üreticisinin belgelerini “Tut”tan “Al”a yükselten ve fiyat hedefini 70’ten 112 avroya yükselten olumlu değerlendirmesinden yararlanamadılar. Kion, depo otomasyon pazarında çekici bir şekilde konumlandı, dedi

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

22 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 9 Mart

Alireza

Tüm piyasalar güçlü başladı

Alireza