ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Endeksi 5 Ocak Akşam Analizi

DAX Endeksi 5 Ocak Akşam Analizi

DAX 40: Farklı Yaklaşımlar”

DAX Endeksi 5 Ocak Akşam Analizi , 2021 yılındaki son anketimizde borsa tacirlerinin çok iyimser olmaması, pek çok anlayışla karşılanmalıydı. Covid-19 varyantı Omikron’un gelişimi, oyuncuların uğraşmak zorunda kaldığı enflasyon ve faiz oranı korkuları gibi diğer etkilerden bahsetmiyorum bile, çok belirsiz görünüyordu. Ama öte yandan, borsa tacirlerinin bu ölçüsüz şeylerden pek de rahatsız olmadıkları da gösterilmişti. Bugün, 14 gün sonra, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) yüzde 4,7 civarında bir artış gösteriyor (anahtar nokta bazında). Büyük ölçüde Noel sonrası ralli olarak tanımlanabilecek olanın başlangıcından bu yana, bugünün duygu anketine göre yaklaşık yüzde 7,4’lük bir artıştan bile bahsediyoruz. Dahası, o zamandan beri borsa barometresinin hafif bir eksi ile kapandığı sadece bir işlem günü oldu. Başka bir deyişle: hisse senedi piyasaları isteksiz alıcılardan kaçtı, kim harekete geçmek zorundaysa bunu ancak yükselen fiyatlarda yapabilirdi.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi 5 Ocak Akşam Analizi Performans saatleri geri alındı

Böylece orta vadeli bir ticaret ufku ile araştırdığımız kurumsal yatırımcıların neden artık çoğunluğa atlamak istemediğini anlayabilirsiniz. Bunun nedeni, Börse Frankfurt Duyarlılık Endeksimizin 22 Aralık’taki son ankete kıyasla 15 puan azalarak -10’luk yeni bir seviyeye düşmesidir. İyimserler grubu yüzde 9 düştü – geçiş yapmak isteyenlerin üçte biri bunu kâr elde etme noktasında bırakırken, geri kalan üçte ikisi görüşlerini 180 derece “düşüş” yönüne çevirdi.

DAX Endeksi 5 Ocak Akşam Analizi

Elbette bu yatırımcıların borsanın artık yeterince yükseldiği görüşünde oldukları düşünülebilir. Aslında, duygudaki bu değişikliğin büyük ölçüde, yılın başında birçok kurumsal yatırımcı için performans saatlerinin sıfıra ayarlandığı ve o noktaya kadar tahakkuk eden kârların çok yüksek olduğu gerçeğini hesaba kattığını unutmamak gerekir. büyüklük geçen yılın sonunda sevinçle.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 Uzun vadeli düşünen özel yatırımcılar

DAX Endeksi 5 Ocak Akşam Analizi, Özel yatırımcılar arasındaki duyarlılık da bu bakış açısı lehinde konuşuyor. Duyarlılık endeksleri tam tersi yönde gelişti – 10 puanlık bir artışla +15’lik yeni bir seviyeye ulaştık. Ancak, yalnızca yılsonunun bu gruptaki katılımcıların çoğu için ikincil bir rol oynaması muhtemel olduğu için değil. Aksine, ruh halindeki en son değişikliğin büyük ölçüde, en iyi senaryoda, Noel’den önce Omikron’un alışma yoluyla dehşetinin bir kısmını kaybedeceği sonucuna varan eski kötümserlerin kapanmasına kadar izlenebilmesi dikkat çekicidir. tek basina. Buna ek olarak, birçok yatırımcı, hisse fiyatlarında daha fazla artışı teşvik etmek için yeterli parasal rezervlere sahip olanların sadece kendileri olmadığına ikna olmuş olabilir.

DAX Endeksi 5 Ocak Akşam Analizi bugünün duygu anketinin geliştirilmesinden iki şey çıkarılabilir. Bir yandan, birçok özel yatırımcının konumu muhtemelen daha uzun vadeli olurken, kurumsal yatırımcıların en azından bir kısmı DAX’ta bazı yerlerde aşırı alım gibi görünen kısa vadeli bir gerilemeye güveniyor. Bununla birlikte, bu oyuncuların mevcut şüpheciliği, bugün ile karşılaştırıldığında, satın alma tarafına yeniden girmek için uygun bir fırsatın olduğu anda sona ermelidir. Bu talep ilk kez 15.800 / 15.850 civarındaki bölgede bir gerileme ile kendini gösterebilir. Borsa barometresi bu nedenle hala olumlu bir durumda.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Ham Petrol nedir?

Alireza

AVRUPA PİYASALARI 8 Eylül

Alireza

DAX Endeksi Bugün

Alireza