Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 14:12 )

3 Ekim Dünya Borsaları Gündemi - Piyasa Analizi 26 Temmuz ( 09:45 )-DAX Analizi 4 Nisan - 21 Ocak Piyasa Gelişmeleri JPMORGAN - Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 14:12 )

Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 14:12 )

Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 14:12 ) , DAX endeksi (DAX 40) analizi Çarşamba günü ABD‘den gelen önemli enflasyon verileri öncesinde yeniden baskı altına girdi. Zaman zaman daha net kayıplardan sonra, önde gelen Alman endeksi öğlen saatlerinde yüzde 0,72 düşerek 12.812,81 puana geriledi – son birkaç metrede artıya geçmeden bir gün önce. Durum, orta ölçekli şirketler için MDAX ile benzer şekilde yüzde 0,13 azalarak 25.721,04 puana geriledi. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 0,54 kayıpla 3468,20 puana geriledi.

Şu anki Bernecker borsa mektubuna göre “Bernecker-Daily”, Alman borsasında “Alman gaz tedariğiyle ilgili tırnak yiyici ana konu olmaya devam ediyor”. Yazarlar, büyük satışların artık gerçekleşmediği ve satışların sona erdiği konusunda iyimserler. “Yalnızca gerçekten dramatik bir yeni gaz haberi bu takımyıldızı baltalayabilir.”

Ancak yatırımcılar, öğleden sonra ABD‘de merakla beklenen tüketici fiyat rakamlarını beklememe eğilimindeydi. Broker CMC’den piyasa gözlemcisi Michael Hewson’a göre, veriler muhtemelen umulan gevşeme sinyallerini göndermeyecek. Enflasyonun 40 yılın en yüksek seviyesine ulaşmasını bekliyor. Bu, ABD Merkez Bankası üzerindeki baskıyı yüksek tutacaktır. Hewson’a göre, yavaşlayan büyüme ve hızlı parasal sıkılaştırma ile ilgili endişeler bu nedenle New York’un sonlarında ticarette ön plana çıktı.

Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 14:12 )

Hafta ortasında, şirketler için iş rakamları Alman pazarındaki olaylara hakim oldu. Özel ambalaj üreticisi Gerresheimer, beklenenden daha iyi olan üç aylık rakamlar ve yıllık hedeflerin teyidi ile yatırımcılardan iyi puan aldı. Şirket ayrıca doğal gaz arzı konusunda da iyimser. Son zamanlarda, yüzde beşin üzerinde bir artış ve MDax’ta en üst sıralarda yer aldı.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 14:12 )

Endeks komşusu Fraport da yüzde üç buçuktan fazla fiyat artışıyla favorilerden biri oldu. Havaalanı işletmecisi, her şeyden önce özel banka Berenberg’in satın alma tavsiyesinden yararlandı. Analist William Fitzalan Howard, çalışmasında, son zamanlardaki zayıf hisse fiyatı gelişiminin ardından Fraport’un yeniden yapılanma hikayesine güvenmek için yeni bir fırsat görüyor. Ayrıca Fraport, pandemiden etkilenen bir önceki yıla göre yolcu sayısında şaşırtıcı bir şekilde önemli bir artış gösteren Frankfurt Havalimanı için trafik rakamlarını yayınlamıştı.

Küçük ölçekli SDAX endeksinde, AUTO1’in (Autohero, wirkaufendeinauto.de) hisseleri yüzde ikiden fazla düştü. Önemli verilere göre, çevrimiçi kullanılmış araba satıcısı, geçtiğimiz çeyrekte bir yıl öncesine göre daha fazla araba satmayı başardı. Ancak bir önceki çeyreğe göre ivme biraz yavaşladı. Öte yandan, özel müşteri alanında (perakende) brüt bir sonuçla beklenen değer – yani, araç başına satış geliri eksi satın alma fiyatı – önceki çeyreğe göre önemli ölçüde yüksektir. Analistler bundan memnun değildi.

Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 14:12 )

Beklendiği gibi, online broker flatexDEGIRO, yılın ilk yarısında yatırımcı ilgisinin soğuması nedeniyle bir önceki yılın aynı dönemine göre daha az iş kaydetti. Şirket, Haziran ayında zaten düşürülmüş olan yıllık görünümü doğruladı. Goldman analisti Charlie Mayne, zorlu bir piyasa ortamında şirketin tamamlanan işlemler açısından beklentilerin gerisinde kaldığını yazdı. Kağıtlar en son yüzde birden fazla kırmızıyla listelenmişti.

 DAX endeksi (DAX 40)‘ta Bayer yüzde bir buçuk civarında düşüş yaşadı. Tüccarlar, bir temyiz mahkemesinin yabani ot öldürücü glifosattan kaynaklanan kanser riskleri iddiasıyla yeniden dava açmasını yatırımcı duyarlılığı için kötü buldu. Jefferies’ten uzman Charlie Bentley’e göre, Bayer lehine bir karar verileceği konusunda daha önce küçük bir umut vardı. Bu, ABD Yüksek Mahkemesinin davayı ele alma ve dönüm noktası niteliğinde bir karar verme olasılığını açardı.

Bu arada Nordex’te sermaye artırımı uygulamasına başlandı. Rüzgar türbini üreticisinin kağıtları, yeni hisseler için abonelik hakkı olmaksızın alınıp satılmaktadır. Bunun için ayarlanan Nordex açıkça kırmızı renktedir

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 4 Mart

Alireza

DAX Analizi 10 Aralık

Alireza

Volkswagen Talep Görüyor

Alireza