Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 11:45 )

Sabah Analizi 23 Aralık DAX Endeksi / ABD / ASYA - Piyasa Analizi 13 Temmuz-  11 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 11:45 )

Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 11:45 ) , DAX endeksi (DAX 40) analizi Çarşamba günü ABD’den gelen önemli enflasyon verileri öncesinde tekrar düştü. İşlemin ilk saatinde, önde gelen Alman endeksi yüzde 1,18 düşüşle 12.753,51 puana geriledi – önceki gün, son birkaç metrede artıya girdi. Orta ölçekli şirketler için MDAX yüzde 0,85 azalarak 25.535,50 puana geriledi. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 0,90 kayıpla 3455,54 puana geriledi.

Yatırımcılar, öğleden sonra ABD’de merakla beklenen tüketici fiyat rakamları konusunda başlangıçta daha çekingen davrandılar. Broker CMC’den piyasa gözlemcisi Michael Hewson’a göre, veriler muhtemelen umulan gevşeme sinyallerini göndermeyecek. Enflasyonun 40 yılın en yüksek seviyesine ulaşmasını bekliyor. Bu, ABD Merkez Bankası üzerindeki baskıyı yüksek tutacaktır. Hewson’a göre, yavaşlayan büyüme ve hızlı parasal sıkılaştırma ile ilgili endişeler bu nedenle New York’un sonlarında ticarette ön plana çıktı.

Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 11:45 ), Haftanın ortasında, şirketler için iş rakamları başlangıçta Alman pazarındaki olaylara hakim oldu. Gerresheimer unvanları (Gerresheimer) ilk kazanımlardan sonra durdu, ancak yine de nispeten iyi kaldı. Özel ambalaj üreticisi, ikinci çeyrekteki büyümesiyle analistlerin beklentilerini aştı ve tam yıl hedeflerini doğruladı.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 28 Mart- DAX Analizi 19 Ocak - Piyasa Analizi 13 Temmuz

Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 11:45 )

Endeks komşusu Fraport, neredeyse yüzde iki fiyat artışıyla MDax’ın favorilerinden biriydi. Havaalanı işletmecisi, her şeyden önce özel banka Berenberg’in satın alma tavsiyesinden yararlandı. Analist William Fitzalan Howard, çalışmasında, son zamanlardaki zayıf hisse fiyatı gelişiminin ardından Fraport’un yeniden yapılanma hikayesine güvenmek için yeni bir fırsat görüyor. Ayrıca Fraport, pandemiden etkilenen bir önceki yıla göre yolcu sayısında şaşırtıcı bir şekilde önemli bir artış gösteren Frankfurt Havalimanı için trafik rakamlarını yayınlamıştı.

Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 11:45 ), Küçük ölçekli SDAX endeksinde, AUTO1’in (Autohero, wirkaufendeinauto.de) hisseleri yüzde dörtten fazla düştü. Önemli verilere göre, çevrimiçi kullanılmış araba satıcısı, geçtiğimiz çeyrekte bir yıl öncesine göre daha fazla araba satmayı başardı. Ancak bir önceki çeyreğe göre ivme biraz yavaşladı. Öte yandan, özel müşteri alanında (perakende) brüt bir sonuçla beklenen değer – yani, araç başına satış geliri eksi satın alma fiyatı – önceki çeyreğe göre önemli ölçüde yüksektir. Analistler bundan memnun değildi.

flatexDEGIRO, borsa kapandıktan sonra Salı günü ön rakamları sunmuştu. Beklendiği gibi, çevrimiçi broker, yılın ilk yarısında yatırımcı ilgisinin soğuması nedeniyle bir önceki yılın aynı dönemine göre daha az iş kaydetti. Şirket, Haziran ayında zaten düşürülmüş olan yıllık görünümü doğruladı. Goldman analisti Charlie Mayne, zorlu bir piyasa ortamında şirketin tamamlanan işlemler açısından beklentilerin gerisinde kaldığını yazdı. Gazeteler yakın zamanda sadece kırmızıyla alıntılandı.

Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 11:45 )

DAX endeksi (DAX 40)’ta Bayer yüzde ikiden fazla düştü. Tüccarlar, bir glifosat davasında ABD temyiz mahkemesinin kararına dikkat çekti.

Bu arada Nordex’te sermaye artırımı uygulamasına başlandı. Rüzgar türbini üreticisinin kağıtları, yeni hisseler için abonelik hakkı olmaksızın alınıp satılmaktadır. Buna göre ayarlanan Nordex yüzde dörtten fazla düştü.

DWS’nin (DWS Group GmbHCo) hissedarları, patron Asoka Woehrmann’ın ayrılmasının ardından “belirsizlikler” karşısında İngiliz yatırım bankası Barclays’in varlık yöneticisinin hisselerini düşürmesinin ardından yüzde bir buçuk fiyat kaybıyla başa çıkmak zorunda kaldı. Analist Michael Sanderson, Deutsche Bank’tan halefi Stefan Hoops’un servet yönetimi konusunda çok az uzmanlığa sahip olduğunu ve bunun da gelecek stratejisi hakkında soru işaretleri uyandırdığını söyledi.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX endeksi rekor seviyede beklemede kalıyor

Alireza

Piyasalarda 29 Nisan işlem günü

Alireza

DAX Analizi 15 Mart

Alireza