ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

18 Şubat Piyasa Gelişmeleri

18 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Cuma sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

18 Şubat Piyasa Gelişmeleri

18 Şubat Piyasa Gelişmeleri, ABD’de riskli finansal yatırımlarla ilgili bir fiyasko, Avrupa’nın en büyük sigorta şirketi Allianz için rekor bir yılı gölgede bıraktı, Bayer’in yeni bir kanser ilacı, belirli bir prostat kanseri olan hastalarda ölüm riskini bir yılda neredeyse üçte bir oranında azalttı. klinik çalışma ve Enkraft, RWE’nin kömür işinin bölünmesinden sonra iddiasını destekliyor.

 ABD/RUSYA

18 Şubat Piyasa Gelişmeleri- ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile görüşme davetini kabul etti. ABD Dışişleri Bakanlığı, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmemesi koşuluyla, toplantının önümüzdeki hafta sonlarında yapılması planlandığını söyledi.

 18 Şubat Piyasa Gelişmeleri UKRAYNA

18 Şubat Piyasa Gelişmeleri- ABD Başkanı Joe Biden bugün Almanya, Kanada, Fransa, İtalya, Polonya, Romanya, İngiltere, Avrupa Birliği ve NATO liderleriyle Ukrayna kriziyle ilgili görüşmelerde bulunacak. Bu, Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun ofisi tarafından açıklandı.

Bir ajansın raporuna göre, Rus yanlısı isyancılar Ukrayna hükümet birliklerini kendilerine tekrar saldırmakla suçladılar. Interfax ajansı, kendi kendini ilan eden Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyetlerinin temsilcilerine atıfta bulunarak, silahlı kuvvetlerin doğu Ukrayna’daki üç saldırıda havan ve topçu kullandığını bildirdi.

18 Şubat Piyasa Gelişmeleri,

 ALLIANZ

18 Şubat Piyasa Gelişmeleri- ABD’de riskli finansal varlıklarla ilgili bir fiyasko, Avrupa’nın en büyük sigortacısı için rekor bir yılı gölgede bıraktı. ABD’li yatırımcılar, Corona krizinin başlangıcında AllianzGI hedge fonlarıyla milyarlarca dolar kaybetti ve gruba altı milyar dolardan fazla dava açtı. En büyük yatırımcılarla yapılan uzlaşma görüşmelerinin ardından sigorta devi, duyurduğu gibi, vergi öncesi 3,7 milyar avrodan fazla ücret bekliyor. Ancak toplam daha da yüksek olabilir. Operasyonel iş beklenenden daha fazla büyüdüğü için, Allianz iyi bir şekilde başa çıkabilir. Hedge fon zararları için ayrılan karşılık net 2,8 milyar avroya ulaşmış olsa da, kârlar geçen yıl sadece yüzde üç düşüşle 6,6 milyar avroya düştü. Sanal bilanço PK (08:30)

 18 Şubat Piyasa Gelişmeleri BAYER

18 Şubat Piyasa Gelişmeleri- Klinik bir çalışmada, Bayer’in yeni bir kanser ilacı, belirli bir prostat kanseri tipine sahip hastalarda ölüm riskini neredeyse üçte bir oranında azalttı. Bayer’in açıkladığı gibi, Nubeqa ilacının bir kemoterapötik ajan ve hormon tedavisi ile kombinasyon halinde tedavisi, metastatik hormona duyarlı prostat kanseri olan erkeklerde ölüm riskini yalnızca standart tedaviye kıyasla yüzde 32,5 oranında azalttı. Olumlu verilere dayanarak, Bayer şimdi Nubeqa için üç milyar avronun üzerinde bir zirve satış potansiyeli bekliyor.

 RWE

Aktivist yatırımcı Enkraft, RWE’nin kömür işinin hızlı bir şekilde bölünmesi için yaptığı çağrıyı takip ediyor. Enkraft Genel Müdürü Benedikt Kormaier, RWE Denetim Kurulu Başkanı Werner Brandt’a yazdığı bir mektupta, “Yönetim Kuruluna daha önce açıklandığı gibi, Kasım 2021’de sunulan ‘Yeşil Büyüme’ stratejisi, linyit faaliyetlerinin ayrılması veya daha hızlı durdurulmasıyla ilgili herhangi bir açıklamayı atlıyor” dedi. Reuters haber ajansında mevcut. RWE, Avrupa’nın en büyük üçüncü CO2 yayıcısıdır. Dolayısıyla pay, çok sayıda ve giderek artan sayıda sorumlu yatırımcı için bir yatırım nesnesi değildir.

 18 Şubat Piyasa Gelişmeleri INTEL

18 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Yonga şirketi, masaüstü bilgisayarlar için bağımsız grafik yongalarının lansmanını ikinci çeyreğe erteliyor. Gecikme nedeni belirtilmedi. Ancak dizüstü bilgisayarlar için çipler planlandığı gibi ilk çeyrekte tanıtılacak.

Intel patronu Pat Gelsinger’e göre, çip grubu çip tasarımcısı Arm’ı devralmak için bir konsorsiyumla ilgileniyor. Gelsinger, Reuters’e verdiği demeçte, Arm’ı satın almak isteyen bir şirketler grubunun oluşması durumunda Intel’in katılacağını söyledi.

 SIKA

İsviçreli yapı kimyasalları grubu, 2021’deki karını yüzde 27,1 artırarak 1,05 milyar franka yükseltti. Sika, hammadde tedarikindeki kalıcı darboğazlara rağmen satışların yüzde 17,5 artarak 9,3 milyar CHF’ye yükseldiğini duyurdu. Yönetim, temettü oranını hisse başına yüzde 16 artırarak 2.90 CHF’ye çıkarmak istiyor.

 18 Şubat Piyasa Gelişmeleri ABD/BÜTÇE

ger40.com

ABD Kongresi, 11 Mart’a kadar hükümet harcamalarını finanse etmek için bir geçici bütçeyi onayladı. Senato’dan 65’e 27 oyla geçen tasarının şimdi Başkan Joe Biden tarafından imzalanması gerekiyor. Bu, birçok federal makamın Ukrayna krizinin ortasında Cuma günü gece yarısından itibaren işlerini kapatmasını engelledi.

 ASYA

18 Şubat Piyasa Gelişmeleri- ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in önümüzdeki hafta sonlarında Rus mevkidaşı Sergei Lavrov ile görüşmeyi kabul etmesinin ardından Cuma günü Asya piyasalarındaki satış baskısı hafifledi.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?    Hangi Altcoin Alınmalı?  

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

22 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 4 Mart

Alireza

DAX Analizi 9 Aralık

Alireza