ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Sabah Analizi 14 Aralık ALMANYA / ABD / ASYA

Sabah Analizi 14 Aralık DAX 40 Endeksi | Ger40.com

Merkez bankası kararlarına dikkat edin

Sabah Analizi 14 Aralık ALMANYA: DAX endeksi (DAX 40 endeksi) yatırımcıları Salı günü, önde gelen merkez bankalarının hafta ortasında verecekleri para politikası kararları öncesinde temkinli olmaya devam ediyor. Koronavirüs varyantı Omikron’un artan yayılımı da dikkatli olunmasını gerektiriyor. GER40, Xetra’nın başlamasından iki saat önce Alman lider endeksini artı yüzde 0.02 ile 15.625 puana değerlendirdi. Bir gün önce Dax, yatırımcılar cesaretlerini kaybetmeden önce 15.800 puana ulaşmıştı. Yurtdışı borsalardan gelen spesifikasyonlar Salı günü negatif.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Deutsche Post: 2019’dan daha iyi

Sabah Analizi 14 Aralık şu anda Deutsche Post’ta işler yolunda gidiyor. Mevcut Noel işi, Bonn lojistik devine yeni rekorlar getirmeli. Ve yılın sonundan sonra, 2023’ten itibaren yeni bir CEO’su olacak olan DAX grubunun beklentileri iyi (bununla ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz). Bu nedenle özel banka Berenberg, Deutsche Post hissesine verdiği notu yine “Al” notu verdi. Hedef fiyat 67 Euro’da kaldı. Analist William Fitzalan Howard, ambalaj sektörünün şu anda 2019 yılına göre daha iyi durumda olduğunu vurguladı. Ayrıca son dönemde kâr marjları üzerindeki baskı da hafifledi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Sabah Analizi 14 Aralık ABD

Sabah Analizi 14 Aralık ABD | GER40.com

Sabah Analizi 14 Aralık ABD: – ZARARLAR – Wall Street yatırımcıları son kazanımların ardından tersine döndü. Pazartesi günü, özellikle döngüsel olarak hassas teknoloji hisseleri baskı altına girdi. Omikron koronavirüs varyantını çevreleyen için için için yanan belirsizlik nedeniyle yatırımcılar daha temkinli davrandılar. Ayrıca, haftanın başında piyasa, sürekli yüksek seyreden enflasyonla mücadele için para politikasının sıkılaştırılacağı korkusunu yeniden hissetmiştir. Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) Pazartesi günü yüzde 0.89 düşüşle 35.650.95 puana geriledi. Pazar genelinde S&P 500 yüzde 0.91 düşüşle 4668.97 metreye geriledi. Teknoloji odaklı NASDAQ 100 yüzde 1,53 düşüşle 16 082,55 puana geriledi.

Sabah Analizi 14 Aralık ASYASabah Analizi 14 Aralık ASYA | GER40.com

Sabah Analizi 14 Aralık ASYA: – ZARARLAR – Koronavirüsün Omicron çeşidinin hızla yayılması Asya borsalarına damgasını vuruyor. Buna ek olarak, yatırımcılar, önümüzdeki günlerde vadesi gelen büyük merkez bankalarının potansiyel olarak çığır açıcı para politikası kararları göz önüne alındığında Salı günü geri çekildi. Çin anakarasındaki en önemli 300 şirketi içeren CSI 300 Endeksi (CSI 300) geçtiğimiz günlerde yüzde 0,7 oranında düşerken, Hong Kong Özel İdari Bölgesi’ndeki Hang Seng Endeksi (Hang Seng) yüzde 1,4 oranında değer kaybetti. Japon lider endeksi Nikkei 225 yüzde 0.7 kırmızıda kapandı.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Adidas Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

Angela Merkel AB zirvesine katıldı

Alireza

8 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza