ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 8 Mart

DAX Analizi 22 Ağustos - 12 Ağustos Dünya Borsaları-DAX Analizi 6 Ocak - DAX Analizi 8 Mart

düşüş eğilimi devam ediyor

DAX Analizi 8 Mart

DAX Analizi 8 Mart , Devam eden Ukrayna savaşı ve geniş kapsamlı sonuçları ile DAX endeksi (DAX 40 endeksi) düşüşü Salı günü devam etmeli. Önde gelen Alman endeksi için tezgah üstü bir gösterge olarak X-Dax, ticaretin başlamasından bir saat önce neredeyse yüzde iki eksi 12.585 puana işaret etti. Euro bölgesindeki muadili EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50), benzer büyüklükte bir fiyat düşüşüne doğru gidiyor. Piyasalar haftanın başında zaten büyük bir baskı altındaydı.

SPI Asset Management’tan piyasa gözlemcisi Stephen Innes’e göre, yatırımcılar henüz hızlı bir rahatlama ummamalı: “Enerji piyasalarındaki aksaklıklar ve jeopolitik paradigma değişiminin tehlikeleri, son derece öngörülemez bir ortam yaratıyor.” Pek çok açıdan, devam eden zamanın uzunluğu ve tüm tarafların pozisyonlarını pekiştirmeye devam etme olasılığı göz önüne alındığında, durum iyileşmek yerine kötüye gidiyor gibi görünüyordu.

DAX Analizi 8 Mart , Ukrayna’daki Rus saldırganlık savaşında, güç durumdaki şehirlerdeki nüfusun durumu kötüleşmeye devam ediyor. Ukrayna ve Rusya arasındaki üçüncü tur müzakereler bir ilerleme sağlamadı. Ancak Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Mykhailo Podoliak Pazartesi günü yaptığı açıklamada, insani yardım koridorları için lojistiği iyileştirmede küçük olumlu adımlar olduğunu söyledi. Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba ile Rus mevkidaşı Sergey Lavrov arasında Perşembe günü üst düzey bir görüşme yapılması planlanıyor.

DAX Analizi 8 Mart , 

Şirket tarafında, Alman borsasındaki enerji hisselerine odaklanıldı. Uniper’in Rus enerji şirketi GAZPROM tarafından ortak finanse edilen Nord Stream 2 Baltık Denizi boru hattı için 987 milyon Euro’luk krediyi tamamen iptal etmesi, enerji şirketinin Lang & Schwarz brokerindeki hisselerinin neredeyse yüzde dört düşmesine neden oldu. pazardan önce. Yine de teyit edilen görünüm, kursa yardımcı olmadı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 8 Mart , Tüccarlara göre, güneş enerjisi grubu SMA Solar ile güneş ve rüzgar parkı operatörü ENCAVIS’in hisseleri, olumlu sektör haberlerinden ve bunun sonucunda ortaya çıkan devralma fantezilerinden yararlanabilir. Bloomberg haber ajansı, bilgili çevrelere atıfta bulunarak, ABD’li finans yatırımcısı KKR’nin Albioma’yı satın almayı düşündüğünü yazıyor. Listelenen Fransız güneş ve biyokütle enerjisi üreticisinin piyasa değeri 1,1 milyar avro civarında. SMA Solar ve Encavis, Pazartesi günü piyasa eğilimine karşı şimdiden güçlü kazanımlar elde etmişti. Piyasadan önce ortaya çıkan yaklaşık yüzde 2 ve neredeyse yüzde 0,4’lük kazanımlarla, her iki başlık da yine zayıf olması beklenen piyasadan açıkça daha iyi durumda kalacaktı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

MODERN PAZAR

Alireza

DAX Analizi 4 Mart

Alireza

Yakında Wirecard hisselerinin ticaretini sonlandıralacak

Alireza