ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 10 Mart

DAX Analizi 01 Aralık - DAX Analizi 10 Mart-Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 14:12 )

Dax’in toparlanma rallisinden sonra daha zayıf olması bekleniyor

DAX Analizi 10 Mart

DAX Analizi 10 Mart , DAX endeksi (DAX 40 endeksi) , önceki günkü parlak toparlanma rallisinin ardından Perşembe gününe biraz daha zayıf başlamalı. Ukrayna ve Rusya’nın Türkiye’de merakla beklenen dışişleri bakanları toplantısı ve Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) önümüzdeki günlerde alacağı faiz kararı yatırımcılar tarafından da şimdilik erteleniyor. Hollanda bankası ING’deki uzmanlar, mevcut riskler göz önüne alındığında, rallinin aksiliklere açık olduğunu yazdı.

Ticaretin başlamasından yaklaşık bir saat önce, önde gelen Alman endeksi için X-Dax eksi yüzde 0,53’lük bir sinyal vererek 13.774 puana ulaştı. Haftanın ortasında, Dax neredeyse yüzde sekiz daha yüksek kapattı. Önceki gün de önemli ölçüde toparlanan EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Perşembe günü de benzer bir oranda kırmızıda olması bekleniyor.

DAX Analizi 10 Mart, Ukrayna ile Rusya arasındaki çatışmalar da dışişleri bakanları toplantısı öncesinde devam etti. Bu, savaşın başlamasından bu yana iki taraf arasındaki ilk üst düzey görüşmeler. Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba ile Rus meslektaşı Sergey Lavrov arasındaki görüşmeye ilişkin umutlar, geçtiğimiz günlerde her iki tarafta da uzlaşmaya istekli olduğuna dair belirsiz sinyaller vermişti.

DAX Analizi 10 Mart,

Savaştan uzakta, ECB faiz oranı kararı odak noktasına geliyor. Para otoriteleri için Avrupa’daki savaş, ekonomi için daha da yüksek enflasyon ve yeni belirsizlikler anlamına geliyor.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 10 Mart, Ayrıca Almanya’da raporlama sezonu devam ediyor. Hannover Re’nin Corona’nın ikinci yılında karlarında yaşanan sıçramanın ardından temettülerini keskin bir şekilde artırma niyetinde olması, reasürör hisselerinin piyasadan önce yükselmesine neden oldu.

Compugroup (CompuGroup Medical SECo) hisseleri de yükseldi. Yazılım sağlayıcısı, satın almalar sayesinde güçlü bir büyüme bildirdi ve orta vadeli hedeflerine doğru yolda olduğuna inanıyor.

DAX Analizi 10 Mart, Öte yandan, moda grubu geçen yıl satışlarda ve kazançlarda önemli bir artış bildirmesine rağmen, HUGO BOSS için işler yokuş aşağı gitti. Mevcut jeopolitik ve ekonomik belirsizliklere rağmen, Metzingen merkezli şirket 2022’de rekor bir yıl bekliyor.

Deutsche Bank’ın (Deutsche Bank) hisseleri, Ukrayna ihtilafının ardından Rusya’daki işinde neredeyse hiç risk görmediği gerçeğinden piyasa nezdinde yararlandı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Endeksi 9 Kasım

Alireza

DAX Analizi 3 Ağustos

Alireza

DAX Analizi 2 Haziran

Alireza