ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

23 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Çarşamba sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

23 Şubat Piyasa Gelişmeleri

23 Şubat Piyasa Gelişmeleri, Federal hükümet, bugün 1 Ekim’e kadar yasal asgari ücreti on iki avroya yükseltmek istiyor, Ukrayna’daki ayrılıkçı bölgelerin tanınmasına cevaben Batı, Rusya’ya karşı yaptırımlara karar verdi ve Nestle yatırımlarını istiyor Brezilya’da bu yıl önemli ölçüde arttı.

 UKRAYNA

23 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Ukrayna’daki ayrılıkçı bölgelerin tanınmasına yanıt olarak Batı, Rusya’ya karşı yaptırım kararı aldı. ABD Başkanı Joe Biden, ilk tur ABD cezai önlemlerinin diğerlerinin yanı sıra Rus bankalarını ve devlet tahvillerini hedef alacağını söyledi. Rusya’nın son eylemleri, Ukrayna’nın işgalinin başlamasıyla eşdeğerdir. Moskova hükümeti saldırgan seyrini sürdürürse, daha da katı ABD yaptırımları riski var. AB ülkeleri de cezai tedbirler konusunda anlaştı. Şansölye Olaf Scholz, Nord Stream 2 Baltık Denizi boru hattının işletmeye alınmasının askıya alınacağını duyurdu. Akşam, ARD ve ZDF’ye Nord Stream 2’nin çevrimiçi olacağına bahse girmeyeceğini söyledi.

 23 Şubat Piyasa Gelişmeleri

23 Şubat Piyasa Gelişmeleri – ABD Başkanlık Ofisi’ne göre, Ukrayna’da son zamanlarda yaşanan gerginlik göz önüne alındığında, ABD Başkanı Joe Biden ile Rus mevkidaşı Vladimir Putin arasında olası bir görüşme şu anda masanın dışında. Beyaz Saray sözcüsü Jen Psaki, “Bu noktada kesinlikle planlanmadı” dedi. Karşılık gelen bir zirve için öncelikle çatışmanın geriliminin düşürülmesi gerekli olacaktır. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile Perşembe günü yapılması planlanan görüşmeyi iptal etti.

23 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Ukrayna’nın Almanya Büyükelçisi Andriy Melnyk, Alman hükümetini Rusya’ya kapsamlı yaptırımlar uygulamaya ve savunma silahları tedarik etmeye çağırıyor. “Bugün daha acı verici cezai önlemler getirilmeli: Rusya’dan emtia ithalatına (gaz, petrol, kömür, değerli metaller) tam ambargo, Swift’in kapatılması, Rusya’daki Alman yatırımlarının yasaklanması, yurtdışındaki Rus mülklerinin dondurulması, banka hesaplarının bloke edilmesi. , Rus devlet liderliğinin uluslararası dışlanması,” dedi “Rheinische Post”. Aynı zamanda, Ukrayna federal hükümetten “tüm suni mazeretleri bir kenara bırakmasını ve Ukrayna’yı mümkün olan en kısa sürede modern Alman savunma silahlarıyla donatmasını” bekliyor.

 23 Şubat Piyasa Gelişmeleri ALMANYA

23 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Bugün federal hükümet yasal asgari ücreti 1 Ekim’e kadar on iki avroya yükseltmek istiyor. Teklifle, Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil (SPD), partisinin verdiği önemli bir kampanya vaadini uyguluyor. Yeşiller ve FDP, koalisyon anlaşmasına onay verdi. Reuters’in yasa taslağına göre, yaklaşık 6,2 milyon işçi maaş artışı bekleyebilir. Asgari ücret şu anda 9,82 €. 1 Temmuz’da, mevcut yasaya göre alt ücret sınırı 10,45 Euro’ya yükselecek.

 NESTLE

 23 Şubat Piyasa Gelişmeleri

23 Şubat Piyasa Gelişmeleri – İsviçreli gıda devi bu yıl Brezilya’daki yatırımlarını önemli ölçüde artırmayı planlıyor. Şirket orada yeni bir yem fabrikası kurmayı ve toplam üretim kapasitesini artırmayı planlıyor. Nestle, yıllık yatırımların 2021’de 939 milyon R$’dan 2022’de 1,8 milyar R$’ı aşmasının beklendiğini söyledi. Santa Catarina Eyaletindeki yeni Purina kedi maması üretim tesisi, toplamın yaklaşık yüzde 40’ını oluşturacak.

 RUSYA/JAPONYA

23 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Japonya, Ukrayna krizindeki tırmanış nedeniyle Rusya’ya karşı ilk cezai tedbirleri alıyor. Başbakan Fumio Kishida, yaptırım paketinin Japonya’da Rus tahvil ihracı yasağını ve bazı Rus bireylerin varlıklarının dondurulmasını içerdiğini söyledi. Ukrayna’daki durum kötüleşirse daha fazla adım atılacak. Kishida, Kremlin’i müzakere masasına geri dönmeye çağırdı.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?    Hangi Altcoin Alınmalı?  

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 5 Ağustos

Alireza

DAX hissedarları için 46 milyar euro

Alireza

21 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza