ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 25 Şubat

DAX Analizi 25 Şubat

DAX daha yüksek bekleniyo

DAX Analizi 25 Şubat

DAX Analizi 25 Şubat, Alman borsası, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından önceki günkü düşüşünden Cuma günü bir miktar toparlanacak gibi görünüyor. Xetra’nın başlamasından iki saat önce, DAX endeksi (DAX 40 endeksi)‘ı 14.336 puanla yüzde iki daha yüksek değerledi. Doğu Avrupa’da savaşın başlaması Perşembe günü neredeyse 13.800 puana kadar bir satışı tetikledi, ancak önde gelen Alman endeksi daha sonra 14.000 puanın üzerinde işlem gördü.

Bankalar ve aracı kurumlar tarafından yapılan hesaplamalara göre DAX endeksi (DAX 40 endeksi), işlem haftasının sonunda Cuma gününe yükselişle başlayacak.

DAX Analizi 25 Şubat

DAX Analizi 25 Şubat, Ancak borsacılar, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin şokunun ardından işlerin nasıl devam edeceğini merak ediyor. Uzmanlar, sürekli yüksek fiyat dalgalanmaları bekliyor. Perşembe günü, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) yüzde 4 düşüşle 14.052 puandan kapandı. Yatırımcılar çoğunlukla Rus varlıklarından kaçmıştı: Moskova lider endeksi RTS neredeyse yüzde 40 düştü. Moskova Menkul Kıymetler Borsası’nda sabah ticaretinin Cuma günü kapalı kalması planlanıyor.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?    Hangi Altcoin Alınmalı?  

Petrol fiyatlarının 2014’ten bu yana ilk kez 100 doların üzerine çıkmasının ardından yatırımcılar emtia borsalarındaki gelişmeleri de yakından takip edecek.

DAX Analizi 25 Şubat , Ayrıca, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) grubu BASF rakamları da dahil olmak üzere şirket bilançoları beklemede. İlgili Avrupa barometreleri, tüketici ruh hali hakkında bilgi sağlayacaktır. Uzmanlar, Şubat ayı için eksi 8,8 puanlık bir değer bekliyor. ABD tüketici harcamaları da gündemde. Burada analistler, önceki aydaki yüzde 0,6’lık düşüşün ardından yüzde 1,5’lik bir artış öngörüyor. Tüketici harcamaları, dünyanın en büyük ekonomisinin dayanak noktası olarak kabul ediliyor.

 Volkswagen, Porsche halka arzını başlattı

DAX Analizi 25 Şubat

DAX Analizi 25 Şubat , Ukrayna krizinin ortasında DAX endeksi (DAX 40 endeksi) grubu Volkswagen, spor otomobil yan kuruluşu Porsche’nin kısmi halka arzına hazırlanıyor. Wolfsburg otomobil şirketi ve ana sahibi Porsche SE, geçtiğimiz günlerde perde arkasında üzerinde yoğun olarak çalışılan önemli bir anlaşmaya Perşembe günü imza attı.
Bu temelde, her iki şirket de bir yerleştirmenin mümkün olup olmadığının kontrol edilmesi gerektiğini duyurdu. Bunun gerçekten gerçekleşip gerçekleşmeyeceği, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısıyla daha da kötüleşen borsa ortamının yanı sıra çeşitli faktörlere de bağlı.

DAX Analizi 25 Şubat , Reuters haber ajansının daha önce münhasıran haber verdiği ve içerdekilere atıfta bulunan ana noktaları, Porsche AG’nin sermayesinin imtiyazlı hisseler ve adi hisseler olarak eşit olarak bölünmesini sağlıyor. Tercihlerin yüzde 25’e kadarı sermaye piyasasına yerleştirilecektir. Porsche ve Piech ailelerinin Volkswagen’de çoğunluk hisseye sahip oldukları Porsche SE, yüzde 25 artı adi hisse senedine abone olacak. Holding şirketi, hisseleri imtiyazlı hisseler artı yüzde 7,5 prim karşılığında satın alacak. Oy hakkı olan adi hisse senetleri borsada işlem görmez.

DAX Analizi 25 Şubat , Volkswagen ayrıca, Katar Emirliği’nin de Porsche AG’nin imtiyazlı hisselerinde hisse alacağını ve böylece Aşağı Saksonya şirketi ile uzun süredir devam eden ilişkisini genişleteceğini duyurdu. Çöl devleti, yatırım holding şirketi aracılığıyla Volkswagen’de yüzde 14,6 hisseye sahip.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

3 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 18 Şubat

Alireza

DAX Endeksi 01 Aralık

Alireza